Registrace
Přihlašovací přezdívka: (nick, login; předvyplněný text si klidně upravte na něco vlastního)
Heslo: (ukládáme ho k nám šifrované bez možnosti rozšifrování)
Heslo znovu: (pro kontrolu)
E-mail: (pošleme potvrzovací email, nic víc s emailovou adresou neděláme)
  Souhlasím s podmínkami
  Ochrana proti spamu. Napiš prosím číslici sto sedmdesát tři:

Novinky u nás na webu:

Dne 15. 2. 2024:

Dnes velká aktualizace vzhledu ASTEROIDa. Nyní se vše opravdu zobrazuje dle velikosti mobilního telefonu. Takže není potřeba neustále myslet na malé monitory a na větších zobrazovat málo dat. Teď se automaticky na malých mobilech zobrazí míň informací, na větších mobilech se toho zobrazí víc. Zároveň je "graf" větší, ať je lépe vidět předpověď (textu nahoře je míň).
17. února: byla docela dost omezena velikost přenášených dat - pro rychlejší načtení. A konečně přišel i famózní nápad - další úprava, která omezila přenášená data na miň než třetinu.
18. února: novinka: konkrétní počasí se zobrazí i při najetí myší/rukou.
19. února: už proběhlo finální snížení dat: původně 138 kB, teď 32 kB (necelá čtvrtina).
20. února: opraveno zobrazení počasí po půlnoci. Zobrazovalo to předpověď počasí až od dvou hodin.

Dne 7. 2. 2024:

Nahrávání souborů na Megaupload ⬆️ už kompletně funguje - nefungovalo nepřihlášeným. Opraveno.

Dne 31. 1. 2024:

Opravena aktuální rychlost větru v předpovědi počasí i ve službě počasí. Úplně zbytečně se tam prováděl výpočet, který už není nutné dělat - a z toho důvodu byl výsledek výpočtu špatný. V ASTEROIDu je taky vše správně. Bylo aktivováno i zapamatování javaskriptu, takže se nemusí pokaždé znovu načítat = vše je rychlejší. A graf předpovědi byl úplně maximalizován, zároveň byla vypnuta možnost rolování na mobilech.
1. února: po spoustě úprav se povedlo přidat nejvyšší a nejnižší teplotu každého dne. Je to stejné jako v Aladinovi a Kláře.
5. února: do ASTEROIDu byl přidán do "grafu" i směr větru.
9. února: byla optimalizována rychlost načítání. Některé hodnoty se nesmyslně načítaly víckrát, aby se při vývoji vše otestovalo - už to není potřeba. ASTEROID se načítá rychleji.

Dne 17. 1. 2024:

Omlouvám se za dnešní chvilkové odpolední výpadky. Útoky se znovu trochu rozjely a server se pod vysokou zátěží sám opakovaně restartoval. Problém byl asi v tom, že nebyla už 2 týdny aktualizována databáze čínských IP adres. Už je aktuální. Čína je úplně zablokovaná. Zároveň byly přidány i blokace zemí kolem Číny. Při případném dalším restartu proběhne blokace už automaticky. Vždycky vyloženě zírám a myslím si, že to bude asi úplný konec webu, ALE nakonec je vše nastaveno ještě líp - takže nový útok = pomoc s vylepšením, díky! Asi odměna za to, že jak mě nahlásila na policii, kde jsem v pondělí říkal, že mele totální nesmysly. Ale pokračujeme dál, sestro!
21. ledna: Haha, útok někdo lehce rozšířil, ale už se opravdu umím bránit všemu, jen stačí pravidelně stahovat aktuální databázi čínských IP adres. Server je pořád čímsi lehce zatížený, ale už je to opravdu v pohodě. Díky všem útokům jsem to mohl nastavit správně, díky! Ubránit se útokům 1,5 miliardy lidí zní nepředstavitelně, ALE jde to.
Další aktualizace 21. ledna: v 17.50 začal další velký útok. Dokonce čínský. Ale pořád vše fungovalo. Přesně v 18.50 skončil. A už jsem pro tenhle případ spustil další blokaci. Jen těch přístupů bylo snad 80 tisíc, takže se mi už zaplnila "blokovací databáze". Ale to nějak vyřeším.
22. ledna ráno: uf, bloknuto vše tak, jak to bylo dřív. Omylem jsem měl příkaz blokace lehce špatně: místo -A jsem psal -I, což jsem odněkud zkopíroval a funguje to, ale ne u této blokace. VYŘEŠENO a už nebudu nikdy nic takto upravovat.
18. února: dohledáno! Byl to SYN flood útok, proto nebyl nikde vidět. V nejnovějším Debianu už udělat prostě nejde.

Dne 15. 1. 2024:

Opraveno vytváření VŠECH služeb. Někde byl i problém při editaci. Taky OPRAVENO. Vše se vrací do dřívějšího super stavu. Jinak současná dostupnost je už opět špičková. Chtělo to si se vším trochu pohrát.
A dodnes ještě IPv6 adresa směřovala na původní server, OPRAVENO taky. Opravena i registrace.