Smazání příspěvku

Nick:
Heslo:
Přidat zprávu
[X]Michal24: Podepisuji, protože již mnoho desítek let jsou v oblasti opatrovnických věcí pošlapávána základní lidská práva - otcové jsou znevýhodňováni, matky jsou zvýhodňované, trpí tím mezilidské vztahy, stojí to jak stát tak i rodiče mnoho prostředků finančních, psychických i fyzických, časových i zdraví, trpí tím pak i děti.
Je zde diskriminace skupiny osob dle pohlaví (otců), stát není právním státem (v oblasti rodinného práva)!!!
[X]stykac: podepsano. dobra iniciativa. nekdo uz musi te paraziticke sebrance ucinit pritrz
[X]Kirk: Podepsáno. Tohle jsem tam připsal jako odůvodnění:
Podepisuji, protože činnost justice obecně není podle mého názoru dostatečně kvalitní. Tento problém se ve velmi výrazné části týká rozvodové problematiky kdy justice svým praktickým výkonem funkce spíše eskaluje spor, místo aby jej řešila.
Rovněž se mi nelíbí, že v rámci rozvodových řízení nejsou vyváženě distribuovaná práva, přičemž ona nevyváženost nejen, že není pro mě řádně odůvodněna, ale není ani žádným způsobem kompenzována, přičemž zjednodušení situace mj. na spor o výživné zde hraje jednu z klíčových rolí.

Pro vymáhání výživného existuje již dnes dostatečné množství nástrojů, které lze využít, některé dokonce bez nákladů ze strany oprávněné.
Ale pro vymáhání ostatních práv podle mých informací buď neexistují nástroje, případně pokud existují, není mezi soudci vůle je v dostatečné míře využívat.