Smazání příspěvku

Nick:
Heslo:
Přidat zprávu
[X]Zuzle to Tulen: Hm, zajímavý, že vnímáš, že střídavka je určená jen pro boj o střídavku a nikdo jiný sem nemá důvod chodit. Přijde mi to škoda. Dalo by se tu předávat spousta praktických informací, jak fungovat, i u rodičů, kteří se dohodnou bez problémů Ale potřebují řešit právě třeba jak sepsat návrh, jak řešit fungování se školou, učebnicemi, zkušenosti s frekvencí střídání, dne střídání, záležitoati dávek, ošetřovného...
[X]ForU: Tuleni, tohle byl případ, kdy dohodou rodiče chtěli SP u odvolačky, a odvolací soud dal SP, ale jinak rozvržený čas péče rodičů. A Ústavnímu soudu to bylo fuk. Takže nepomůže ani odvolání, ani Ústavní soud. A že by si to tak dělali sami rodiče proti rozsudku, to lze v případech, kdy spolupracují a ne tehdy, pokud je dohoda křehká a vztahy velmi napjaté. Ale zatím to drží.... Jen mě sere ta drzost státu zasahovat do rodinného života a kompetencí obou rodičů nejen když se neshodnou, ale i když se shodnou. Soudy prostě považují ostatní lidi za nesvéprávné stádo.
[X]tulen: 2zuzle - to je neco trochu jineho, pece spolecna. Tam naopak byt co nejstrucnejsi a nespecifikovat nic vhodne je, aby rodice ukazovali, ze se na vsem ted i do budoucna shodnou. Vzor je na peci stridavou. Lide co uznavaji dulezitost druheho rodice pro deti i po rozchodua nezivi sve vlastni dusevni demonky pripoutavanim se k detem (a deti k sobe) soud zpravidla nepotrebuji. Jenze kdyz uz nekdo zabloudi sem, tak byva duvod k tomu dohody uzavrit co nejdriv, a co nejpodrobnejsi
4u - ale jo, kdyz soudce chce, bude stourat do cehokoli, kdyz nema rad stridavou peci a presto se na ni rodice shodnou. Stejne - pokud soud jejich dohodu neschvali tak jak si ji predstavuji bez radneho zduvodneni, nic jim nebrani spolecne se odvolat, nasledne pouzit spolecne ustavni soud, a nasledne - stejne si to delat jak si domluvili a jak chteji :)
[X]ForU: Tuleni, soud když chce, šťourá i do precizní dohody a klidně jí neschválí, aniž by prokázal, že je v rozporu se zájmem dítěte. A Ústavní soud (Jirsa) jen napíše, že soud dohodu rodičů schválit může, ale nemusí, totální ignorování zákona.
[X]zuzle: Ano, společnou. My by jsme se na ničem pevném nedohodli.
[X]tulen: 2 zuzle - a peci mate spolecnou?
V pripade SP by takovy rozsudek (kde neni specifikovano "nic") byt mozny nemel.
Kazdopadne - pokud uz rodice k soudu musi (ackoli se domluvi), jsem pro to domluvit dohodu co nejpodrobnejsi - v zajmu obou. Soud pokud si oba rodice za dohodou budou stat "stourat" nebude, ospod take ne - to spis bude u dohody, kde nebude nic.
Vzdyt je fajn, ze se domluvite. Neni nutne a nekdy ani mozne presne to udelat podle rozsudku. Delejte si to jak chcete - kde neni zalobce.. Ale je fajn pro oba mit v pripade sporu, kdy ani jeden nechce ustoupit jasne dane - koukej, tenhle patek od 4 je uz u me, tak na planovanou dovolenou jedu s nim v 5, ty si tentokrat navrat z chalupy prehod. Je to berlicka predchazejici eskalaci sporu. Slava vsem, co to nepotrebuji a vychazeji si vstric vyrovnane. Jenze ti sem diskutovat nechodi - co by tu delali :)?
[X]Zuzle to tulen: No a ze stejného důvodu nemáme v rozsudku specifikovaného nic. Byla to největší šance, aby do toho neštoural soud, ospod, ani nikdo jiný.
[X]tulen: 2zuzle - kdyz nejsou sezdani a k soudu s rozvodem a upravou pece o deti nemusi, samozrejme bych pouze uzavrel podobnou dohodu pisemne mezi rodici. Pokud jak pises "se bez problem domluvi", klidne bych to domluvil pouze ustne, a zacal tak delat. Pri prvnich naznacich nedomluvy, kdy by vyrazneji skripalo kdo kdy kde jak vyzvedne, atp, bych se snazil dohodu uzavrit aspon pisemne, v zajmu obou, s temito vecmi specifikovanymi - soudu a ospodu a jakymkoli zasahum moci zvenci bych se v zajmu vsech vyhybal jako cert krizi.
[X]Michal to Zuzle: Díky, to je asi jediný rozdíl proti "dohodli se, že si nebudou vzájemně platit výživné". Nicméně, s ohledem na riziko exekuce a výživné má přednost před jinými závazky, by bylo pro rodiče výhodné, aby si tu stejnou částku vzájemně hrazeného výživného dohodou stanovili co největší, třeba 80 % platu. ;-)
Ono, racionálně správné by bylo, kdyby pro potřeby posouzení možnosti splácet jiné závazky, bylo výživné, které rodič platí odečteno a výživné, které dostává zase přičteno. v tom případě by to bylo zase zbytečné, stanovovat výživné oběma!
Je to Kocourkov a používat mozek v tomto státě umí opravdu jen malý podíl populace. A snad ještě menší podíl mezi soudci a zákonodárci.
[X]Zuzle to tulen: A jak by jsi postupoval v případě, že se rodiče bez problémů dohodnou, jsou nesezdání, k soudu ani nemusí. Mají podle tebe jít jen pro to, aby měli něco vykonavatelného a předjímat problémy?