Smazání příspěvku

Nick:
Heslo:
Přidat zprávu
[X]zdenka: advokátka Spoustová a psycholožka Uvačíková jsou ženy na pravém místě a jde jim o děti,narozdíl od jiných...........sociální pracovnice,soudkyně
[X]hmm: Dám příklad ze statistiky. Říká se, že statistika dává z nepřesných čísel, čísla přesná. Dnešní statistika má mocné nástroje, které zdaleka převyšují obecně známý aritmetický průměr. Ve spojení s pravděpodobností umožňuje i predikovat budoucí vývoj. Ale výsledkem jsou vždy nějaká přesná data, kvalita těchto výstupních dat závisí například i na metodě sběru vstupních dat. A jejich interpretace je už plně v rukou člověka. Jeden banální příklad: Když řeknu, že nezaměstnanost je 30%, nebo zaměstnanost 70% pracuji s tím samým, říkám to samé ale člověk nezatížený kritickým myšlením se může chopit čehokoliv a udělat z toho obrovský úspěch, nebo obvskou tragedii.
[X]Bohdan: To Hmm:

Naprostý souhlas. Jen se trošku bojím doby, kdy věda bude skutečně matematicky vyhodnocovat veškeré modely lidského chování, protože tohle dá manipulátorům do rukou tak silnou zbraň, že si to ani nedokážeme představit.
[X]hmm: Začnu jedním citátem: "Věda je natolik vědou kolik je v ní matematiky"
A musím uznat, že psychologie se lepší
http://en.wikipedia.org/wiki/Mathematical_psychology
http://www.journals.elsevier.com/journal-of-mathematical-psychology/
http://www.mathpsych.org/
[X]Bohdan: Souhlasím s faktem, že základem pro destruktivní manipulaci je být "svině". Ale zatímco od hloupého amatéra se člověk té manipulaci spíše zasměje (film Šmejdi dokáže svým způsobem pobavit nebýt těch zneužitých důchodců - ti manipulátoři jsou jednoduše parta zoufalců, která by na běžného zdravého člověka snad ani nemohla mít vliv), tak kvalitní (řekněme odbornou) manipulaci člověk často ani nepostřehne, případně si ji uvědomí až zpětně a to o ní ještě musí něco málo vědět.
[X]ZZ: tam je to snad dle toho kde k tomu psychologičství přišel,
když na FFUK tak farmadrogy nesmí distribuovat, když na LFUK tak distributorem farmadrog může být. Fakt je, že to nedává moc smysl jako celé jejich bádání, s tím souhlasím. Na manipulaci dětí nemusíš být studovaný manipulant, na to musíš být svině lidská.
[X]psycholog: psychology farmaka nerozdava. A ostatne ani psychiatry je necpe vsem.Nevim, jestli feminy chodi pro neco, ale spousta chlapu bere ADskoro misto snidane.
Je zajimave, jak se do zen obecne neustale navazite.Vase mamy jsou taky blby femininy, co chodi pro farmaka?
[X]Bohdan: Je pravda, že k psychologovi nechodím, ale občas si přečtu něco málo o typologii osobnosti, případně řeči těla a mohu potvrdit funkčnost principů popsaných schopnými autory (na řeč těla je např. dobrý Joe Navarro - bývalý detektiv FBI). Je pravda, že existují i knihy a autoři, kteří nejsou ani zdaleka tak užiteční. Možná, že nemám dostatek zkušeností a mohu se také mýlit, ale správně využívaná psychologie má měřitelné výsledky a dokáže být užitečná.
Ostatně proč taky myslíte, že Uváčikové ty děti tak pěkně "fungují"? Kdyby byla psychologie jen nějaký šamanismus, tak by neměla lepší efekt než průměrný člověk, který k ní přijde pro radu. Psychologie je také věda o tom, jak účinně manipulovat člověka a dokážu si představit (manipulace mě příliš nezajímají), že člověk s dostatečnými znalostmi a praxí dokáže člověka celkem rychle přesvědčit o čemkoliv (obzvláště jedná-li se o dítě).
Dokážu si ale představit, že existují neschopní psychologové, v tomto ohledu si nedělám iluze - ostatně se jedná o humanitní obor a ty jsou v ČR na mizerné úrovni. Taky si myslím, že lidé, kteří psychologii opravdu rozumí, budou pracovat spíše v oblasti managementu, obchodu a reklamy, protože v těchto oblastech nejspíše získají daleko více peněz.
[X]Bohdane: tak to si k psychologovi šarlatánovi zajdi, femimy si tam chodí pro antidepresiva jak na běžícím páse. Farmaka za prachy rozdávají a můžou rozdávat obě skupiny farmaceutických lokajů, psychouši i psychijátrové. Je vidět že plácáš o možnostech pavědy a ani nevíš co provozuje za šmejdství a defykto jsou to legální dealeři drog.
Bohdane produd se ze sna!