Smazání příspěvku

Nick:
Heslo:
Přidat zprávu
[X]Josef Šálek: Jsem opravdu zvědavý, jaké lidi budou na vyučovat na justiční akademii opatrovnictví. http://www.jacz.cz/index.php/akademie/vyberova-rizeni/volna-pracovni-mista-na-justicni-akademii
[X]Josef Šálek: Pokračování.

Pracuji s krajními případy v rodinném právu, které však zdaleka nejsou ojedinělé! Pevně věřím, že by narovnání těchto situací a odejmutí jednomu rodiči možnost zcela legálně zničit svého bývalého partnera a jeho další rodinu, jako krok správným směrem.

Děkuji Vám za případnou spolupráci.

S pozdravem a přáním hezkého dne

Veronika Mindlová
[X]Josef Šálek: Diskusní formu z spravedlnost dětem http://miniaplikace.blueboard.cz/kniha/28uk6kou2eupn4cpj5cft2i8dds91a?hid=28uk6kou2eupn4cpj5cft2i8dds91a

Dobrý den,
jmenuji se Veronika Mindlová a rozhodla jsem se upozornit na nerovnosti rodičů v rámci rodinného práva, (ne)fungování současného právního prostředí a diskriminaci rodiny. Své myšlenky a postřehy formuluji na veřejně přístupných facebookových stránkách - https://www.facebook.com/reverznivyzivne/?ref=aymt_homepage_panel
V tuto chvíli odesílám dokument s kritickými body v rodinném právu poslanecké sněmovně a senátorům. Současně píši i příběhy do různých médií – internetová periodiky, dle potřeby, tzv. „hluboké lidské příběhy“.
Tímto bych Vás tedy ráda požádala, pokud procházíte, nebo jste prošli exekucí a nerovným zacházením, případně jinou formou diskriminace, a byli byste ochotni sdílet svůj příběh ať již pod svým jménem nebo v anonymitě, prosím napište mi jej a současně se scany dokumentů – rozhodnutí soudu se zaškrtanými osobními údaji dětí, Vašimi i druhého partnera zašlete na email Reverznivyzivne@seznam.cz .
[X]Tomáš Holek: Tomáši J. díky, že jsi zjistil více informací. Z těch informací, které byly k dispozici, to vypadalo, že matka žije na Islandu, kde je obvyklé bydliště dítěte a otec ho unesl do cizí země, do Norska. Samozřejmě, pokud pokud matka opustila rodinu a odstěhovala se do cizí země, na Slovensko, a nevyuživala své právo podílet se na výchově dítěte, tak měl otec právo se přestěhovat s dítětem do Norska. Po doplnění informací, jsem samozřejmě na straně otce a matka považuji za sprostou únoskyni. Zase je to klasika: otec - odpovědnější a lepší rodič. Matka sobecká egoistka.
[X]Tomáš J.: Pánové, možná je náš rozpor jen důsledkem nedostatku informací, o slovensko-islandsko-norském případu jsem si zjistil více. Rodiče žili na Islandu, matka se pak rozhodla vrátit na Slovensko. Otci logicky svěřili dítě. Matka skuhrala, že nemá na vysoké severské výživné a je drahé dojíždění na Island za klukem. Proč se otec stěhoval do Norska není známo, ale matce se tak přiblížil i se synem o půl Evropy. Mohla být ráda, že má dítě blíž. Kdepak čekat od takové matky vděk, slovenský CMOD jí hned poradil využít přestěhování k únosu. Plně bych souhlasil s kritiky otce, kdyby matka měla zázemí na Islandu, ale nic takového nebylo. Do mozaiky ještě chybí, jestli náhodou stěhování islandský soud nepovolil, což se časem určitě ukáže. Nesuďte jen podle toho, co odblábolí slovenská nebo česká komerční televize a hledejte si více zdrojů. Vzpomeňte si, jaké zvratky dokáže odvysílat třeba podobně ražená televize Prima v pořadu Josefa Klímy.
[X]tulen: Ano, take bych to videl tak, ze prvni se neceho spatneho dopustil otec. Pokud by matka zustavala na islandu, pripadne na islandu dokonce stridala. Ale pro rozhodnuti jak to bylo mame malo informaci, podle clanku bylo dite svereno do pece otci, mozna matka zila na slovensku,...
[X]Tomáš Holek: Tomáši J. Ten otec neměl žádné právo dítě přemístil do Norska. Stejně tak neměla žádné právo přemístit malého Mirka žena Tomáše Jadlovského. Proto měl Tomáš Jadlovský právo si syna vzít a přemístit ho třeba do Arménie. A stejné právo si vzít uneseného syna měla tam slovenská matka a přemístit ho na Slovensko. Tak jako fandím Tomáši Jadlovskému, tak fandím té slovenské matce.
[X]Tomáš Holek: Ivan: Únosce je v tomto případě jednoznačně otec, který bez souhlasu matky přemístil dítě z jeho obvyklého bydliště, Islandu, do cizí země, do Norska. Otec nerespektoval, že druhý rodič (zde matka) má právo nesouhlasit s přemístěním dítěte do ciziny. A chápu matku, že se ji to nelíbilo.Ten otec je lump. Je to stejné, jako když matka mých dětí je vytrhla z Česka a bez mého souhlasu je přemístila do zcela cizí země - do Švédska. Na to prostě nemá právo.
[X]Tomáš Holek: Souhlas s Hanem: "Pokud se jedná o projev svobodné vůle dítěte, pak by to rovněž mělo být jasným důvodem pro okamžité zrušení vyživovací povinnosti vůči potomku, který se bezdůvodně odmítá s rodičem stýkat."
a dodávám, že i v případě, kdy se dítě nestýká s otcem ze svobodné vůle jeho matky, by mělo být zrušeno otci placení výživného.
[X]Tomáš J.: Možná ještě přesnější je říct, že otec svého syna osvobodil. Únos na Slovensko, ve formě zadržení, totiž matka naplánovala ve spolupráci s CMOD (slovenská obdoba ÚMPOD) a ještě byla tak blbá, že to vyžvanila v televizi. Islandskému otci držím palce.