ČT sport - Moto

Závod F1 v Silverstonu hned dvakrát? Mohlo by se jet i v protisměru, zní z okruhu

Formule 1 zatím odkládá kvůli koronaviru jeden podnik za druhým a vedení mistrovství světa přemýšlí, jak zachovat důstojný kalendář ročníku F1. Jedním z netradičních nápadů je více závodů na jednom okruhu. V takovém případě by se nabízel zejména britský Silverstone, v jehož okolí má řada týmů zázemí, a tamní pořadatelé jsou takovému řešení i otevřeni. Pro oživení se spekuluje i o tom, že případný druhý závod na stejné trati by se mohl jet proti obvyklému směru jízdy.

Sport a koronavirus přehledně: Kde se přestalo, co bylo odloženo a kde už sezona skončila?

Pandemie koronaviru, která v současné době citelně zasahuje do lidských životů, paralyzovala svět sportu. Většina soutěží je pozastavena nebo ukončena. Fanoušci si na další utkání, turnaje či mistrovství musí chtě nechtě počkat. A nikdo jim nedokáže říct, jak dlouho to bude trvat. Kde se přestalo, co bylo odloženo a kde už sezona skončila?

Prezident Autoklubu řeší, kde vzít na výplaty. Škody půjdou do desítek milionů, hlásí Šťovíček

Jeden zrušený závod za druhým, ztráty možná půjdou do desítek milionů. Nejistota a hlavně chybějící finance. Prezident Autoklubu České republiky Jan Šťovíček řeší, kde vzít peníze na výplaty svých zaměstnanců. Přesto se zastřešující organizace snaží svým členům pomáhat. A to nejen seniorům v rámci Klubu závodníků veteránů, ale také nemocnicím. Tento i další rozhovory najdete nově také v audio verzi v aplikacích Spotify a dalších pod účtem Pořady ČT sport. Přidejte si nás. V pátek od 12:30 bude hostem Studia ČT sport předseda České unie sportu Miroslav Jansta.

Je to trapné, řekl Salač k virtuálním závodům. A jestli se letos ještě pojede? Vůbec netuším

I motorsport má nyní pevně sešlápnutou brzdu v důsledku koronavirové pandemie, a tak se pokouší přepnout alespoň do virtuální reality. O víkendu usedlo deset jezdců královské MotoGP každý někde jinde k playstationu a odjeli šestikolový závod v Mugellu alespoň na počítači. Ne všichni jsou ale z podobného náhradního programu nadšeni. Jediný český účastník seriálu mistrovství světa silničních motorek Filip Salač to dokonce považuje za trapné.

Květnový termín Velké ceny Francie padá, MotoGP stále čeká na start sezony

Velký koronavirový seriál plný sportovních odkladů zdaleka nekončí. V plánovaném termínu 17. května se nepojede ani Velká cena Francie silničních motocyklů v Le Mans, v níž se měli poprvé v sezoně představit jezdci MotoGP. Královské kategorii odpadl už pátý závod v sezoně a zřejmě ho bude následovat další. Dva týdny po Le Mans se má jet v Mugellu Velká cena Itálie, jež je nemocí COVID-19 nejhůře zasaženou evropskou zemí.

S koronavirem bojovali zřejmě už účastníci Dakaru. Sainzovy domněnky potvrzují i Češi z Buggyry

První sportovní akcí letošního roku, na které se zřejmě objevil koronavirus, byla lednová Rallye Dakar v Saúdské Arábii. Španělská média na to upozornil její vítěz Carlos Sainz. Jeho domněnky potvrdili i čeští zástupci v týmu Tatra Buggyra Racing.

Iannone už zná svůj trest. Za steroidy dostal stopku na rok a půl

Vítěz třinácti závodů mistrovství světa Andrea Iannone se po rozhodnutí Mezinárodní motocyklové federace (FIM) může vrátit zpět na závodní okruhy v červnu příštího roku. Součástí trestu za doping je i diskvalifikace z posledních dvou závodů minulé sezony v Sepangu a ve Valencii.

Kalendář Grand Prix ve vlastních rukou. Šéf FIA Todt může sám rozhodovat o sezoně F1

Koronavirem narušenou sezonu může předseda Mezinárodní automobilové federace (FIA) Jean Todt upravovat bez hlasování. Vyplývá to ze změn pravidel, kterými chce vedení šampionátu rychleji a lépe reagovat na aktuální situace.

Poradce Red Bullu přišel se smělým návrhem: infikovat koronavirem členy týmu

Jak se připravit na ostrý start sezony formule 1? Nakazit se koronavirem a vybudovat si imunitu. Poradce týmu formule 1 Red Bull Helmut Marko navrhoval uspořádání speciálního kempu. Vedení stáje myšlenku šestasedmdesátiletého Rakušana zavrhlo.

Klymčiw ukončil kariéru. Kvůli smrtelným nehodám i ztrátě nadšení do závodů

Motocyklista Ondřej Klymčiw definitivně ukončil kariéru. Klymčiw si prožil životní úspěch v roce 2017, kdy skončil jedenáctý na Rallye Dakar. O rok později však na Dakaru těžce havaroval a přerušil kariéru. Nyní se věnuje vlastnímu závodnímu týmu. Rozhodnutí o ukončení aktivní kariéry ovlivnily smrtelné nehody na letošním Dakaru.
RSS Online čtečka od Vsevjednom.cz