Parabola.cz - Váš satelitní server

Satelit Amazonas Nexus vynesen raketou Falcon 9

Španělský satelitní operátor Hispasat zahájil novou éru družicové komunikace vypuštěním satelitu Amazonas Nexus. jde o vysoce výkonnou geostacionární družici, která umožní vysokorychlostní přístup k internetu v celé Americe, koridorech Severního a Jižního Atlantiku a také na vzdálených místech jako je Grónsko a Amazonský deštný prales.

prima+ - odstartovala streamovací služba skupiny Prima

Dnes (ve středu 8. února) spustila skupina Prima vlastní streamovací videoslužbu pod značkou prima+. Vedle televizních předpremiér nabízí tisíce filmových a seriálových titulů i exkluzivní vlastní seriálovou tvorbu pod hlavičkou prima+ ORIGINALS.

Česká televize nahlédne do Perspektivy Ivana Mládka

Multiinstrumentalista, humorista, ale také kreslíř a autor olejomaleb. Tím vším je Ivan Mládek, jenž letos v únoru oslavil jedenaosmdesáté narozeniny. Nový dokumentární snímek České televize o jeho životě, emigraci, Banjo Bandu, kariéře baviče, ale zejména o vášni pro malování odvysílá v premiéře stanice ČT art pod názvem Perspektivy Ivana Mládka ve středu 22. února od 20:15 hodin.

Super-Blb odstartuje vysílání Canal+ Action 28.2.2023

Za dvacet dní zahájí vysílání nový značkový kanál Canal+ Action, lucemburské společnosti M7 Group, člena CANAL+. Program bude od svého spuštění dostupný zákazníkům satelitní platformy Skylink v České republice a na Slovensku.

Havárie na satelitu Badr 6

V pondělí 6. února 2023 došlo k výpadku poskytovaných služeb na arabském telekomunikačním satelitu Badr 6, jenž svým signálem pokrývá území Středního východu a severní Afriky.

freeSAT: Start Story4 HD a přeladění kanálů

Do balíčků česko-slovenské satelitní platformy freeSAT, provozovatele M7 Group, člena CANAL+, byl zařazen maďarský kanál v češtině Story4 HD. Zároveň se mění parametry dvou programů pro české abonenty, tří pro slovenské.

Český rozhlas Radiožurnál stále nejposlouchanější

Aktuální výsledky hlavního výzkumu poslechovosti rádií v České republice Radioprojekt za 3. a 4. čtvrtletí 2022 ukazují posílení pozic Českého rozhlasu na rádiovém trhu. Podíl Českého rozhlasu na poslechovosti se opět zvýšil, a to na 27,3 %. Celkem poslouchá Český rozhlas 1 618 tisíc posluchačů denně a 2 717 tisíc posluchačů týdně. Radiožurnál upevnil svou pozici nejposlouchanějšího rádia v České republice.

Česko bude na Eurovizi reprezentovat skupina Vesna

Vesna, šestičlenná dívčí skupina hudebnic z pražské konzervatoře Jaroslava Ježka, uspěla v hlasování posluchačů s písní My Sister's Crown.

MTS TV: Nové programy, překlopení stávajících do HEVC

Programová nabídka ruské satelitní pay-tv platformy MTS TV (ABS 2A, 74,7°E) byla rozšířena o další tématické televizní stanice. Zároveň byla řada stávajících programů překlopena z MPEG-4 do novějšího kodeku HEVC.

Uzbecká Biz TV HD volně na 52E

Mezi volně (FTA) vysílanými programy na družici TürkmenÄlem/MonacoSat (52°E) se objevila uzbecká televizní stanice Biz TV. Program se objevil na kapacitě kódované platformy Big Bang TV.

Italo.cz - novinky

Kde je Italo.cz a ITDC? aa

Už se půl roku nic neděje. Proč? Spadl jsem na kole a dostal se do nemocnice a na docela dlouhé léčení. To by nakonec nebylo tak hrozné, protože během toho, co jsem byl pryč a svět jsem vůbec nevnímal, se stala mnnohem horší věc: navštívila můj domov nějaká státní společnost. Oni si vymysleli, že jsem komusi psal zprávy (ani nevím přesně komu a co - jsou to lidi, které neznám, ani n…

DJ Osso Radio začalo vysílat reklamy aa

DJ Osso dnes napsal na svůj Facebook, že mu píše hodně lidí, kteří se ho ptají, proč v rádiu začal vysílat reklamu. Odpověděl tedy hromadně…

Divertimento Lento vol. 2 aa

Marco Campero, který si říká Marco Slowstyle a pochází z Bolívie, vytvořil společně se svými kamarády druhé vydání kompilace Divertimento Lento, které vyšlo na konci dubna. K dispozici jsou i novinky od jmen, která můžete znát z Italo Dance Chart: Claster DJ, DJ Pmj nebo Jerry DJ. Kompilaci je možné si poslechnout na SoundCloud…

DiVij & Laags feat. Matteo Dianti - Stop N'Replay aa

Trojici Luigiho Di Vincentiho (DiVij), Cristiana Giuliano (Laags) a Matteo Danti dala před rokem dohromady láska k elektronické hudbě. I přesto, že pocházejí z různých částí…

Rádio One Dance se mění na 906 aa

Už nějakou dobu bylo možné si na FB rádia One Dance všimnout, že se změnilo logo. Aktuálně se navíc změnil název stránky na Radio 906 a vše vypadá tak, že vznikla nová síť rádií s názvem 906, do které patří rádia nazvaná One Dance, Tirock, Hit 90-20, 906 Dance a Hit 80. Vše se dá poslo…

Ma.bra. - Talk About

Ma.bra. - Fuera De Cabeza

Ma.bra. - Kill Those Beats

Ma.bra. - Ich Liebe Dich

Two Cowboys - Everybody Gonfi Gon