Smazání příspěvku

Nick:
Heslo:

TV program v mobilu

Pro Android.
https://play.google.com/store/apps/details?id=tv.vmobilu

Zde můžete vložit své dotazy k tématu ECM:
Matyáš Pilz - 18. 6. 2022 22.01 ✖️

Čím to, že vedení ČD tuto problematiku hnacích vozidel řeší tak náhle? Pár dní předem řeší, že spousta hnacích vozidel nebude moci vyjet, než bude provedena údržba... jaké mechanismy selhaly, že tato problematika nebyla řešena měsíce dopředu? Nebo řešena byla, a jen se to mezi (odbornou) veřejnost nedostalo?


Olda Čížek - 3. 12. 2021 17.09 ✖️

Dnes podruhé. Už je nový Zákon o dráhách, resp. jeho změna pod č. 426/2021 Sb. a zveřejněno bylo 30.11.2021. Kapitola historických vozidel zůstala. Nicméně pár úprav v ní bylo.


Olda Čížek - 3. 12. 2021 13.26 ✖️

Pokud si pamatuji, tak novela Zákona o dráhách (leží zatím u podpisu prezidenta) část o historických vozidlech zachovala. Však jsem také tlačil tímto směrem. :-)
I tak bude dobré mít v rámci majitel-držitel-dopravce nastaven nějaký systém. Jde o to, že všichni tím vozíme lidi, tak bezpečnost je určující. Ale nesmíme si dělat ze života pakárnu. Proto tu nabízím svou pomoc. 😜


Kolmix - 18. 9. 2021 14.45 ✖️

Milan Barák - novela ZoD byla schválena zrovna včera ráno a jde do senátu ;-)
Ano, samozřejmě vozidlo se do stavu "historického" pasuje právě tím, že bude jako historické registrováno v národním registru vozidel (NVR). Mylné by ale bylo si myslet, že se na ně ECM nebude vztahovat vůbec, to rozhodně ne, pouze nebude nutná certifikace takového ECM.
Je třeba si uvědomit, že Prováděcí nařízení Komise (EU) 2019/779 je platné už od června 2020 a systém údržby pro svá vozidla (viz výše) jsou už nyní povinni mít všichni, kdo jsou jako ECM uvedeni v NVR ať už k jakémukoliv vozidlu. Tj. i když není třeba certifikován (což musí být nejpozději 16.6.2022), Drážní úřad (resp. v zahraničí jakékoliv jiné NSA) může už dnes na kohokoliv "vlítnout" a prověřit funkčnost jeho systému údržby. Na to se často zapomíná...
Jinak pro ta historická vozidla nejspíše DÚ připraví nějaký metodický pokyn, jak se bude ECM u "veteránů" aplikovat. Vize je taková, že za každý spolek či muzejnickou organizaci bude vždy určen jeden konkrétní člověk, který bude odpovědný za to, že vozidlo je v bezpečném a provozuschopném stavu. Bohužel pokud novela ZoD projde (co se veteránů týče) ve stavu, v jakém byla výchozí podoba Sněmovního tisku 912, tak nebude možné historická vozidla pod hrozbou pokuty až 1 mil. Kč používat v jiném, než "historickém" režimu. Dávali jsme k tomuto s B. Augustou z KŽC a P. Vychodilem přes M. Kolovratníka pozměňovací návrh, aby byly možné alespo


Milan Barák - 18. 9. 2021 8.33 ✖️

Měl bych dotaz ohledně ECM na historická vozidla. Až bude schválena změna zákona o drahách. Tak bude potřeba přeregistrovat vozidlo na historické a ECM se na historické vozidlo nebude vztahovat? Jak se bude řešit údržba daného vozidla z pohledu drážního úřadu a kdo ji bude moci vykonávat a jakou bude mít potřebnou kvalifikaci aby mohl vykonávat údržbu historického vozidla.


- 20. 8. 2021 12.37 ✖️

Petr N.: No u nás se tím řídí ČDC, RCC/RCA, AWT, Metrans, SD-KD, možná Unipetrol...Zbytek o VSP nemá páry, někdo možná snad že existuje, ale o čem konkrétně to je, netuší.


Kolmix - 30. 6. 2021 22.09 ✖️

Petr N. - no a jak hluboko do problematiky je žádoucí se "zabřednout"? ;-)
Nebo Vás zajímají nějaké konkrétní problémy?


Petr N. - 29. 6. 2021 9.25 ✖️

Ještě by stála za úvahu "studie" interakce ECM a dopravce ... ve smyslu obecného provozu vozů v rámci VSP :-D


Kolmix - 15. 5. 2021 19.41 ✖️

Nebojte se zeptat na cokoliv, co Vás zajímá. Odpovím jakmile to bude možné 😉

Jméno: *
E-mail:
Vzkaz: *
😁 😂 😃 😅 😆 😉 😊 😋 😌 😍 😏 😒 😓 😔 😖 😘 😚 😜 🥳 🦠
Ochrana proti spamu. Napište prosím číslici sedmset třicet sedm: