Smazání příspěvku

Nick:
Heslo:

Boubín u Kubovy HutěJméno: *
E-mail:
Vzkaz: *
Ochrana proti spamu. Napište prosím číslici třista sedmdesát dva:

Petr - 15. 2. 2021 21.40 - Odpovědět ✖️

Tak super, 60 na osobu, to je pro pětičlennou rodinku za výhled za lidovku a ještě musejí posílat někam SMS.
Na rozhlednu stejně není šance vybrat 10 mil. ze vstupného, to chce zajistit dotační titul, jinak není šance na novou.


Helena H. - 14. 2. 2021 10.26 - Odpovědět ✖️

Rozhledně na šumavském Boubíně pomalu dochází čas. Plánují postavit novou
......
K rozhledně na Boubíně stále proudí spousty turistů. Výstup na vrch je jedním z nejoblíbenějších výletů na Šumavě. Životnost dřevěné vyhlídkové věže však klesá. Proto si obec Kubova Huť nechá zpracovat od odborníka posudek, jak dlouho ji ještě může bezpečně provozovat. Je však jisté, že jednoho dne bude muset vyrůst nová rozhledna. I kvůli tomu vstup zpoplatnili.
.....
„Myslím si ale, že s přípravami už musíme začít. I kdyby výsledky ukázaly, že může stát ještě pět let, nějaký čas zabere získat vhodný projekt, sehnat všechna povolení a dát dohromady finance,“ myslí si starosta.

Vstupné na vyhlídku je 50 korun při platbě kartou, o deset korun více při platbě SMS. Platit se dá i pomocí QR kódu. První upozornění na poplatek je na parkovišti v Kubově Huti, druhé po cestě u železnice.
Kasičku zloděj vykradl
V minulosti zkoušeli na Boubíně dobrovolné příspěvky do kasičky, tu se však nezdráhal někdo vykrást. I v prvních týdnech fungování turniketu už kamery zachytily, jak se někteří snaží turniket obcházet.

Zdroj: https://www.idnes.cz/ceske-budejovice/zpravy/rozhledna-boubin-sumava-vrch-priiroda-kubova-hut-prales.A210208_593340_budejovice-zpravy_neb


Marie - 8. 11. 2020 20.59 - Odpovědět ✖️

Nevím, zda probíhá údržba nebo je to z důvodu nařízení vlády, ale rovněž stejná zkušenost ZAVŘENO !! V pátek jsme pro jistotu ověřili otevírací dobu na info centru v Horní Vltavici, kde nás ujistili, že rozhledna funguje a v Kubově Huti také žádné info, že by bylo zavřeno. Dnes jsme potkávali spoustu lidí s dětmi a nechtěla bych být v roli rodičů, kteří jim na na slíbenou vyhlídku z rozhledny odpoví, že je zavřená. Stačilo by upozornění na webu nebo cedule na startu a každý ať si s tou informací naloží podle svého.


Martin - 7. 11. 2020 20.41 - Odpovědět ✖️

aktuálně probíhá údržba a je zavřeno!! Dozvíte se to ale až nahoře...


Jakub - 26. 8. 2020 12.13 - Odpovědět ✖️

sedí tam výběrčí a chce 50 Kč na osobu...