login
Smazání příspěvku

Nick:
Heslo:

GPS měření mobilem

Nová appka do mobilu (Android) na měření dle GPS!
https://play.google.com/store/apps/details?id=cz.vsevjednom.jedu

Kopřivnický Drtič - diskuse k maratonuJméno: *
Vzkaz: *
Ochrana proti spamu. Napište prosím číslici dvěstě čtyřicet šest:

David - 21. 7. 2021 20.55 - Odpovědět ✖️

ahoj pořadatelům, mám dotaz, bude stačit gpx záznam třeba s odkazem na Stravu nebo Garminconnect? v propozicích se píše "Pokud si zapnete záznam trasy v mobilu a nejste zvyklí to dělat, tak se vám může stát, že se mobil může vybít dříve, než dojedete do cíle. Proto si můžete vzít powerbanku a nebo ten elektronický záznam vypnete a zbytek trasy doložíte jen fotografiemi z daných míst (kontrol)." a v itineráři se píše elektronický záznam a foto z vybraných kontrol, letos se to chystáme bombit od staru do cíle, tak kdyby jsme nestíhali fotit :), dík předem za upřesnění, ahoj


Roman - 24. 7. 2021 12.37 ✖️

Ahoj Davide, nejlepší je mít z každého místa 1 až 3 fotky, aby to bylo jasné, že tam člověk, nebo celá partička kamarádů byla. Záznam je pro většinu účastníků spíše jako doplněk. Více důležitý je pro ty, co se umísťují na prvních 10-30 místech, protože sami si chtějí takto své výkony navzájem porovnat, pro ně je to vlastně důkaz (např. na STRAVĚ), že opravdu tak rychlo jeli.
Pro většinu účastníků jsou tedy hlavnější fotky.


Ondřej - 29. 6. 2021 22.36 - Odpovědět ✖️

Ahoj bajkeři, tak jsme to teď v sobotu projeli. Bohužel nám týden předtím propršel, ale i tak se to jelo parádně. Nikde žádná záludnost, až na úsek na Velkým Javorníku. Nicméně byla sobota večer tak se už nepracovalo a dalo se to projet. Trasa byla super. Děkujeme moc a už se těšíme na příště 👍👍👍👍👍👍.

Ještě malý dotaz ohledně úpravy trasy a pravděpodobného přidání kontroly. Co ti co to mají už za sebou a projeli všechno. Jak se to bude počítat jim? Ahoj O.


Roman - 30. 6. 2021 22.24 ✖️

Ahoj, díky za info. Je dobře, že tam těžba neprobíhala. Jako info pro ostatní bych napsal, že na to ale nelze spoléhat, tak proto jsme dnes trasu změnili. Je sice o 4 km delší, ale jede se místy, kde těžba neprobíhá a jede se pořád lesem (kolem Myší hory).

Počet kontrol nakonec neměníme, ale kdyby se tak stalo (minulý rok se to stalo), tak bych těm, co to projeli celé a nebo projeli ten úsek, tu kontrolu připočetl, tak jak jsem to udělal minulý rok na začátku června, kdy jsme také museli na jednom místě trasu upravit a přidali jsme tam kontrolu. Takže i toto je na Drtiči v pohodě :-)


Jura - 3. 6. 2021 8.09 - Odpovědět ✖️

QR kod je super, jen tam byl přednastaveny terminy platby 31.8


Roman - 30. 6. 2021 22.21 ✖️

To nám uniklo, naštěstí většina přihlášených datum změnila na dřívější.


Honza - 1. 5. 2021 9.50 - Odpovědět ✖️

Jak čtu info, tak varianta 4 se zdá ideální. I když kluk měl z medaile radost, tak pro snížení administrace klidně medaile. 👍🏻💪🏻


Roman - 1. 5. 2021 10.59 ✖️

Ahoj Honzo, dělat Drtiče bez medailí nepřipadá v úvahu :-) Medaile prostě za tu dřinu musí být! A mimo to, udělat Drtiče bez medailí by nesnížilo nějak výrazně administrativu. V této době pracuje jeden programátor na webu s možností přihlášení a právě to sníží administrativu. Už se na to těším :-)


Jiří P. - 16. 10. 2020 11.34 - Odpovědět ✖️

Ahoj Jaroslave,

oficiálně byly povoleny obě varianty těchto sjezdů. Osobně mám HT s levnou vidlou která více nefunguje než funguje tak MTZ ondřejník asfalt, bylo hodně bahna a jel jsem sám, neměl by mě kdo sbírat, minulé ročníky tama jezdívám. LH jen sjezdovka, už tam bylo hodně turistů a nesnáším když musím jako turista uskakovat cyklistům. Javorník taky asfalt, byl jsem tam taky ve frekventovaném čase.

Upřímně, odřejník je po cestě skoro 2x delší, kolik v 1km terénu ztratím? Bude to v řádech malých minut. To samé LH. Javorník je ZTZ o 2.5km kratší, silniční sjezd stejně pak vedl po modré do kopce a terénem (tam jsem hodil tlamu), a za žabárnou se musely tlačit schody. Tam tu ZTZ zkušený sjezdař dá snad i rychleji :). Časově tak 10 minut navíc? Pokud někde neprorazím duši nebo se nerozbiju. To jsem daleko více ztratil blouděním a čuměním do mapy ;). Ty sjezdy znám, mám je projeté, jestli chceš tak ti rozdíl někdy změřím ;).

Obecně ke sjezům cyklistů po úzkých turistických chodnících, v době kdy chodí hodně turistů, mám odpor. Mnoho jich jede, nehledí, řve "KOLO!" a lidi uskakujou. Ano občas si je sjedu i já, ale vybírám si dobu, kdy je tam minimum lidí, třeba 7 večer přes týden a tak. Sám hodně běhám a chodím s dětmi po horách a někdy to je fakt o hubu.

Ty časy nad 9h nejsou zas takové terno, sám vím že jsem měl rezervy v bloudění, orientaci, hospodách, najeto málo a chyba ve stravě. Myslím, že kdyby se jelo normálně a účastnili se bor


Jiří P. - 16. 10. 2020 11.35 ✖️

Dokončení...
Ty časy nad 9h nejsou zas takové terno, sám vím že jsem měl rezervy v bloudění, orientaci, hospodách, najeto málo a chyba ve stravě. Myslím, že kdyby se jelo normálně a účastnili se borci z prvních míst minulých ročníků, co to jedou závodně, stáhli by čas pod 8h. Letos mi to nepřipadalo nijak zvlášť náročnější, zažil jsem z mého pohledu těžší ročníky.

Jiří P (9:45).


Jaroslávek - 6. 8. 2020 8.58 - Odpovědět ✖️

Ahoj Romane,
nezpochybnil jsem, že by borci ze špice na kopcích nebyli, ale např. některé sjezdy šly řešit různě. Např. sjezd MTZ z Ondřejníku stál za to, ČTZ z Lysé je taky podle kamaráda každý rok drsnější, k ZTZ z Velkého Javorníku jsme se nedostali, snad někdy příště :-)


Roman - 17. 9. 2020 21.50 ✖️

Ahoj Slávku, ti co poslali gpx záznamy a měli rychlý čas, tak většina z nich to jela sjezd po silnici. Až ti, co měli čas pozdější, tak začalo v jejich gpx vidět, že se dali některé nebo všechny ty 3 sjezdy. Pravdou ale je, že většina účastníků poslala jen fotky, takže nevím, které sjezdy jeli.


Bejk - 5. 8. 2020 11.43 - Odpovědět ✖️

Ahoj,
taky to mám letos za sebou. Vlastně máme!!! Společně se synem a nepřihlášeným spolubojovníkem z týmu LA. Trasa je pěkná, náročná, hlavně "tá" turistika Kladnatá-Martiňák. LH na kole nemusím a tak dík za kopeček, že na trase byl. Pustevny-Radhošť jsem nikdy nejel a ten sjezd na Pindulu... Zážitku je hodně a o tom to je.Trochu jsem je popsali tady: https://www.facebook.com/jaroslav.beilner Diskuse o časech a jiných nešvarech, vždy byla a bude.
Drtič není závod, Drtič je poloorientační nezávodní hobby mtb maratón a s touto myšlenkou vždy do něho půjdu, abych pak mohl říct: Dal jsem ho opět celého! Díky kluci za podporu na traťi a Vám pořadatelům hodně sil do dalších ročníku a hlavně za ten letošní, že jste to nezabalili.


Jaroslávek - 3. 8. 2020 13.02 - Odpovědět ✖️

Ahoj Romane,
tak to máme letos odškrtlé, ale byla to dřina a to jsme měli pěkné počasí oproti tradičnímu termínu. Celkem by mě zajímal zápis trasy chrtů ze špice dojezdové listiny máš-li je vůbec k dispozici, bo obtížností byl tento ročník pro mne nejtěžší(mám na mysli některé sjezdy, byť cesta jak se dostat dolů je na zvážení každého jednotlivce). Procházka padlým lesem někde před Martiňákem taky stála za to :-)


Roman - 4. 8. 2020 5.56 ✖️

Ahoj Jaroslávku,
jak nám účastníci posílají záznamy z trasy, tak k tomu připisují co zažili a některé informace jsou výživné, jako např. vyzutá tretra v bažině, v úseku před sedlem Kladnaté, bloudění, apod. Přemýšlím, že bychom to nějak zveřejnili, ale zatím nestíhám se zápisem dojezdové listiny. Jinak vlastní záznamy z trasy, fotky, popř. navíc fotka razítek nebo gpx záznam (popř. jiný výstup z nějakého sportovního cyklocomputeru nebo hodinek) jsou dostatečně průkazné, je vidět hlavně na fotkách, že ty kopce účastníci opravdu vyjeli :-)


Roman - 25. 7. 2020 7.59 - Odpovědět ✖️

Ahoj, jen tak pro info, včera se přihlásilo na Drtiče již více než 500 bajkerů, což nás překvapilo.

Totiž v dubnu jsme přemýšleli, co vůbec letos s Drtičem uděláme.... dokonce nám někteří radili Drtiče nedělat vůbec! Pak mě napadla i ta možnost jet to individuálně, tzv. „varianta č.4“, ale nebyl jsem si 100% jistý, jestli to bude dobře probíhat, jestli bajkeři budou chtít jet podle gpx souboru (i když mohou i podle itineráře), jestli to zvládnout, atd. No a dnes je půlka prázdnin, také půlka toho 4 měsíčního období a je vidět, že to „šlape“ :-) Účastníci se přihlašují, objedou trasu, pošlou záznamy (své fotky z trasy, popř. fotku razítek, nebo i svůj gpx soubor), takže to je funkční.

Navíc jak to objedou, tak si pochvalují, že je to moc pěkná trasa :-) to jsem taky moc rád :-)

V tom dubnu jsme počítali, že se na tento „divný“ (nebo jiný) ročník přihlásí třeba jen 100 bajkerů, tehdy jsem si řekl, že když vás bude 200 až 300, tak že to bude úspěch, no a včera se přihlásil již 500.účastník :-) Tak to jsme nečekali :-)

Prostě vše šlape, přihlásilo se plno lidí a ti co to projeli si trasu pochvalují = spokojenost :-)


Roman - 31. 5. 2020 17.12 - Odpovědět ✖️

Propozice byly dnes 31.5. zveřejněné a také bylo zahájeno přihlašování.


Roman - 31. 5. 2020 11.42 - Odpovědět ✖️

Hlasování ohledně pánských triček jsme dnes ukončili, tam je výledek jasný, tmavě červené triko.
U dámských to skončilo remízou, takže to prodlužujeme do středy 3.6. a uvidíme....


Roman - 29. 5. 2020 9.46 - Odpovědět ✖️

Hlasování ohledně triček
Zatímco u pánských je to jasné, tmavě červené vede naplno (60% oproti modrému s 29% na druhém místě), tak u dámských dnes vidím že došlo k vyrovnání, modrá a růžová barva mají shodně po 44% hlasech.


Ladislav - 25. 5. 2020 20.02 - Odpovědět ✖️

Roman máme pláštěnky ( sranda ). Tož nemusíme jezdit třeba daleko, můžeme třeba soutěžit letos jak Jarda Kulhavý. Kdo vyjede nejrychleji na Lysou horu, kdo ju sjede nejrychleji a kdo ji dá za čtyřiadvacet hodin vícekrát.
Akorát bude potřeba více sanitek.


Roman - 25. 5. 2020 20.43 ✖️

Jo jo, na to by muselo být hodně sanitek :-D :-)
na ten sjezd. Jinak Jarda Kulhavý je borec, 13x to vyjel a ještě ráno ve sjezdech mrznul...
Co se týče Drtiče, raději se "budeme držet svého kopyta" a necháme to jako poloorientační akcí, kdy se člověk "pohodově" projede přes Beskydy ;-) :-)


Ondřej - 25. 5. 2020 0.00 - Odpovědět ✖️

Ahoj bikeři,
už víte od kdy bude možné se přihlašovat? Psal jsem mail, ale asi se někde zatoulal. Rádi bysme jeli v červnu, tak abysme měli možnost se přihlásit zajistit bydlení a vše včas poplatit :-).

Díky Ondřej


Roman - 25. 5. 2020 15.52 ✖️

Bohužel mám v plánování trasy zpoždění, potřebuji projet ještě zbývající úsek trasy, aby bylo jasné, že se to tam projet vůbec dá a pokaždé mi do toho začalo pršet... Je možné, že se do začátku června nestihne. Budu se ale snažit, aby to bylo co nejdřív.


Roman - 23. 5. 2020 10.48 - Odpovědět ✖️

Ahoj,
tak jsme si mysleli, že bychom použili aplikaci STRAVA, ať již dobrovolně a nebo dokonce pro ty nejlepší povinně, aby to vytvořilo žebříček, ale podle tohoto článku se STRAVA změnila, ten žebříček mohou celý vidět jen platící uživatelé a neplatíci uvidí jen sebe a prvních 10. Aby se kamarádi mohli podívat na sebe, jak dopadli, tak musí mít všichni tu aplikaci předplacenou. Jsou tam i další omezení, viz. tento článek:
https://www.dcrainmaker.com/2020/05/strava-cuts-off-leaderboard-for-free-users-reduces-3rd-party-apps-for-all-and-more.html
Více si můžeze přečíst v mobilu, pokud dáte vyhledat aplikaci STRAVA (na androidu v Obchod Play), tak si přečtěte recenze, je tam dost naštvaných lidí, že od zimy se to zhoršilo, špatně to měří trasy a po zpoplatnění to je neplatičům úplně na nic, a že 1500,-Kč za rok je prostě moc.... tak teď to vypadá, že to STRAVA pro účely Drtiče spíše nepoužijeme....


Hanes - 9. 5. 2020 20.04 - Odpovědět ✖️

z mapy.cz lze uložit gpx soubor


Ondrej - 12. 5. 2020 10.21 ✖️

Navíc jde z mapy.cz uložit trasu i do STRAVY.


Roman - 23. 5. 2020 10.45 ✖️

Ano, vím že je Mapy.cz lze uložit .gpx soubor, ale podle některých to není přesné, že to kolikrát vede mimo trasu. Podle jiných by to ale zase pro účely Drtiče mohlo stačit....


Hekynen - 23. 5. 2020 11.36 ✖️

No někdy Mapy.cz ten gpx vygenerují docela divoce, rozhodně je NUTNO vygenerovaný gpx ještě někam nalít (třeba na cykloserver.cz) a zkontrolovat ho.
Ale z 99 % mám s exportem z Mapy.cz do gpx jen kladné zkušenosti.


Hanes - 9. 5. 2020 20.01 - Odpovědět ✖️

pro pořadatele je podle mě nejednodušší vytvořit trasu na mapy.cz a dát sem link
lidi si to buďto stáhnou přímo do mobilu a použijí na offline mapách mapy.cz nebo si to natáhnou do garmina atd.


ronda - 22. 5. 2020 11.33 ✖️

Taky se přimlouvám za tuhle jednoduchou variantu. Je to dost přesné, přehledné a rychlé. Tímhle způsobem běžně plánuji vyjížďky a navigací se pak nechám vést.


Roman - 23. 5. 2020 10.45 ✖️

Zřejmě to takto dopadne.


Jiří - 6. 5. 2020 21.01 - Odpovědět ✖️

Ahoj klucííí, tož už spusťte tu 4. variantu :). Romane, prosím tě, ať už budou elektronické mapy v jakékoliv podobě, prosím i o formát *.gpx. STRAVA je určitě asi nejvhodnější appka a myslím si, že ji určitě zvládnou všichni obsloužit. Pro vás pak bude o to jednodušší vyhodnocení. Místo razítek bude selfičko s kolem na vrcholech ideální a jako tajnou kontrolu nainstaluj někde fotopast. Každopádně velké díky celému pořadatelskému týmu a díky za tuto variantu, hlavně, že se bude drtit...


Roman - 6. 5. 2020 23.35 ✖️

Některé věci ještě potřebuji probrat s těmi, kdo jsou v tom zkušenější.
Mapa ve formátu .gpx bude stačit vytvořená na počítači (a jak?) a nebo je nutné trať projet, aby se záznam vytvořil na trase a z toho vytvořit ten .gpx soubor?


Smejky - 6. 5. 2020 19.44 - Odpovědět ✖️

Ahoj. Mám jeden dotaz. Bylo by reálné k drtiči vytvořit nějaký cyklodres? Někdo by měl zájem o triko někdo určitě o cyklodres. Díky za info


Roman - 6. 5. 2020 23.33 ✖️

Cyklodresy jsme nechali dělat jen jednou a velký zájem o ně nebyl. Je to také riskantní, u trička si člověk tipne velikost dle cm a kdyby to náhodou nevyšlo, není to taková finanční škoda, jako u dresu. Navíc dres měl jinou grafiku... a dělat grafiku jen pro Drtiče s tím, že si ten dres pak koupí asi jen 10-20 lidí, to se také nemusí vyplatit. Je kolem toho i dost práce, proto jsme pak už dres nedělali. Někdy, např. na nějaké výročí bychom to ale mohli připravit. Chce to ale vše podrobně promyslet a hlavně připravit takový dres, aby se líbil.


František - 6. 5. 2020 11.18 - Odpovědět ✖️

Ahoj, měl bych jednu poznámku k anketě pro ty co hlasují, aby start a cíl byl výhradně v Kopřivnici. Chápu to, ale myslím, že bude výhodnější mít start a cíl kdekoli po trase s tím, že trasa bude procházet Kopřivnicí. To proto, že to pomůže "naředit" bikery na trase v jeden den. Abychom se v nejmenované datum v sobotu ráno nesešli v hojném počtu u stadionu ;) ... ale možná mám zbytečné obavy. Těpic a Drtičům zdar.


Roman - 6. 5. 2020 23.29 ✖️

Ano, to je také důležitý argument, aby se nesešlo náhodou hodně lidí na jednom místě.


Vana - 6. 5. 2020 8.48 - Odpovědět ✖️

Zdar, jak píše Ladislav níže, s těmi partyzány by to mohlo být zajímavé, Makovský průsmyk, Morávka, Čeladná, určitě by šla trasa navrhnout s řadou takových míst. A u každého partyzána jedna "tajná" :-)


Ladislav - 5. 5. 2020 19.19 - Odpovědět ✖️

Zdravím, už bych na nic nečekal, varianta 4 je nejschůdnější. Něco jako BIKE HERO. na nic nečekat prdnout zajímavou trasu, vytisknout mapy ať můžeme čím dřív tím lépe vyrazit. Dokud jsme doma na placené dovolené.
Jinak máme 75 výročí osvobození od nacizmu tak by nebylo od věci navštívit Makovský průsmyk a udělat si foto u pomníku partyzána. Byl by to takový malý dík, že vůbec máme kola a můžeme na nich jezdit.


Roman - 6. 5. 2020 23.28 ✖️

To je dobrý nápad, ale tím že se letos Drtič pojede individuálně bych chtěl využít k tomu, aby trasa vedla tam, kde se to jiné roky nemusí podařit (že nám nemusí schválit žádost na hromadnou akci v jeden den nějakým místem). Kolem Partyzána se jelo poměrně nedávno, v letech 2015 až 2017 a s povolením této trasy to vypadá, že by neměl být problém ani další roky. Naopak letos by mohl být problém s vedením trasy po hranici, která místy vede i po Slovensku. To je další důvod proč ne.


Rosťa - 25. 4. 2020 22.26 - Odpovědět ✖️

Varianta 4 - individuální jízda - mi přijde optimální. Jede se tímto způsobem víc akcí. A kdyby byla třeba povolená akce pro 50-100 lidí, dalo by se to udělat "na několikrát". Alespoň nebude po hospodách takový nával. Dneska má skoro každý GPS, mobil se záznamem trasy nebo něco podobného. A k tomu pár fotek na kontrolních bodech, a je to.


Roman - 28. 4. 2020 21.08 ✖️

Tu možnost "na několikrát" jsme také zvažovali a problém je ten, že i kdyby povolili 100-200 lidí najednou, tak bychom nebyli schopni, aby se zvlášť ráno nepotkali. To bychom museli říct, první stovka přijeďte ke stadionu auty přesně v tolik hodin, pak máte 10-20 minut na složení kol, 20-30 minut na prezentaci, přesun na start 10 minut, start 10 minut, pak nějaká nutná pauza, např. 10 minut., takže pokud bychom každou hodinu "odbavili" stovku, tak startování všech by trvalo 6 hodin a to je dost nepřijatelné, den má málo hodin. A nebo by byli někteří ochotni přijet ráno ve 04:00 hodin? Aby pak poslední odstartovali před 10.hodinou? Do toho by nám nepovolili sprchy a bufet, nebo by přišla 2.vlna a vše zakázali,.... tak proto s touto možnosti raději nepočítáme.


Moncco - 24. 4. 2020 10.43 - Odpovědět ✖️

Jsem pro variantu 4, protože „Po 25. květnu budeme chtít udržet zákaz hromadných akcí, kde se pohybují stovky, tisíce až desetitisíce lidí a bude to platné pravděpodobně i v průběhu léta,” dodal Vojtěch. No a přimlouval bych se za to, co píše 'František - 21. 4. 2020 20.39' (viz. níže)


Roman - 25. 4. 2020 7.48 ✖️

Přesně to jsem si myslel, že i když něco povolí, tak nikoliv akce se stovkami lidí. Navíc čím rychleji se zruší různé opatření, tím pravděpodobněji může (ale také nemusí) přijít ta druhá vlna nakažených a opět mohou zpřísnit opatření - prostě letošní léto, nebo letošní sezóna je tak nějak nejistá. Proto jsem rád, že se většina zde přiklonila k varinatě č.4.


Marcel - 23. 4. 2020 10.07 - Odpovědět ✖️

4. možnost je dobrý nápad. Jsem pro.


Jiří - 23. 4. 2020 8.40 - Odpovědět ✖️

Za mě je taky varianta č. 4 nejlepší volbou.. A ještě bych přidal "jarní" a "podzimní" trasy. :-)


Roman - 23. 4. 2020 8.25 - Odpovědět ✖️

Ahoj všem, jako pořadatelé děkujeme za všechny vaše názory, podměty a připomínky, dnes ráno jsem v této diskusi na řadu příspěvků odpověděl, nebo něco k nim připsal, můžete si to přečíst. Zatím tedy vše ještě promýšlíme a určitě vám dáme vědět (možná emailem), jak to vše chceme udělat. Na web stránku Drtiče samozřejmě také dáme informace.


Dan - 23. 4. 2020 0.08 - Odpovědět ✖️

Čtyřka je dobrý nápad jak udržet tradici, taková jistota, že tento ročník bude. Jsme pro.


Martin Mihulka - 22. 4. 2020 20.31 - Odpovědět ✖️

Super nápad č4 . Zase něco nového a netradiční pojetí. Jel jsem dva krát a pokaždé extrém. do třetice zase extrém a tak to má být.Obdivuji Vaše nadčení a přeji mnoho zdarů.......


Jirka - 22. 4. 2020 17.28 - Odpovědět ✖️

Varianta 4 je v tuto chvíli asi nejlepší s ohledem na momentální situaci a nepředvídatelný vývoj. Podobně se jezdí třeba vrchařské koruny.