Smazání příspěvku

Nick:
Heslo:

DISKUZNÍ FÓRUM O ROZHLEDNÁCH

- slouží pro informace o nových rozhlednách či o novinkách u stávajících rozhleden a jiných vyhlídkových stavbách

- útočné zprávy, vulgarismy či nesouvisející příspěvky budou smazány (admin: Ziky)
Martin V. - 11. 1. 2022 16.07

Ještě k těm Suškovým výhlednám. Ta v Řeporyjích jako jediná není veřejnosti přístupná, ale předpokládám, že by to šlo nějak domluvit. Byl jste tam někdo, nevíte, na koho se lze případně obrátit? (Já mám poznamenané i další věci na domluvu, ale to až bude vhodnější počasí, dám vědět.) Děkuju za postřehy.


Pavel - host - 11. 1. 2022 17.46

Byl jsem tam v červnu, byla volně přístupná a povídal jsem si s obsluhou ve stánku s občerstvením. Bližší informace by mohli poskytnout ve Studiu Bubec přez ulici


Martin V. - 12. 1. 2022 12.31

Pavle díky moc, to je přesně ono! Asi zahltíme chudáka Zikyho výhlednami. :-)


Ziky - 12. 1. 2022 14.26

... nás zásobujete, pane Karfík :-)
Tak už přidáno.


Martin V. - 12. 1. 2022 21.12

Je to dost narychlo, ale kdybyste někdo chtěl navštívit Štrykovanou a prohodit pár slov o rozhlednách, jedeme v počtu 2-3 ks zítra vlakem v 15.16 ze Smíchova. Zapůjčení klíčů mám domluvené.


Vlasta - 12. 1. 2022 22.43

Taková pecka, škoda že jsem z velké dálky a ani v zaměstnání mě kvůli tomu neuvolní :-(


Martin V. - 13. 1. 2022 12.47

Chápu ironii, jsi ještě mladej. Pokud jednou budeš mít navštívený všechny rozhledny v bývalým Československu a rozhlednaření tě i dál bude bavit, myslím, že po výhlednách rád sáhneš. Já jsem se do této situace dostal, dřív mě taky moc nebraly.


Martin V. - 13. 1. 2022 18.09

Zikymu jsem poslal nějaký materiál a návštěvou poslední, šesté rozhledny lednového oslavence Čestmíra Sušky (bylo mu kulatých 70) končím také svoji angažovanost v jeho svařených výhlednách. Nicméně vbrzku určitě zase něco vymyslím. ;-)


Martin V. - 13. 1. 2022 18.20

Snad ještě poslední informace pro ty, kteří třeba nevědí, kde přesně se výhledna nachází. 50°1'50.032"N, 14°18'49.058"E


Vlasta - 13. 1. 2022 19.37

to Martin V.: není to ironie. Kdysi byly domlouvány návštěvy např. v 7. patře věžáku na Žižkově, a pak na místě bylo velkým zklamáním, že nepřijel nikdo třeba ze Zlínska. Tak jsem se radši včas omluvil a zajedu se podívat při nejbližší příležitosti.


Martin V. - 13. 1. 2022 21.17

Co se mně bohužel nikdy nepovedlo, je rozhledna Hladnov v Ostravě. Není to bohužel můj region. Kdybychom spojili síly, třeba by se to podařilo. Každopádně se budu snažit domluvit letos i něco dalšího...


gep - 15. 1. 2022 18.13

Martine na Hladnov nahoru do věžičky už se bohužel podívat nedá. Při té první akci KPR na ní to ještě šlo, ale při té druhé už nás pustili jen do té prosklené horní místnosti ex restaurace, ale do věže ne, protože ji mezitím celou totálně zacpali vysílacími technologiemi. Je to spolu s Komáří vížkou jeden ze dvou příkladů naprostého nevážení si rozhlednové historie.


Martin V. - 17. 1. 2022 16.46

Naštěstí zas hodně památných se opravilo... Kdybych na to měl vliv, zřídil bych odbornou komisi, jejíž svolení by každá rozhledna nad 8 metrů musela mít a která by nemohla schválit takové nesmysly jako U Lidušky, Feistův kopec nebo Dalimila. A uspořené prostředky by naopak nabídla jako grant na obnovu historicky cenných objektů jako třeba právě Hladnova nebo Abergu, byť jsou v soukromých rukou. Ale to už je jiné téma; nám nezbývá než přijmout to, co máme. ;-)


Vlasta - 18. 1. 2022 10.23

Velké štěstí, že neexistuje "odborná" komise ke stavbě rozhleden. Stačí plno chytráků, co kritizují stavbu Dalimila za SVÉ peníze, Králický Sněžník, stezky v oblacích... Když se mi něco nelíbí, tak tam nelezu a hlavně držím pysk. Naštěstí jsem mezi stovkami tisíc návštěvníků, kteří se tam aspoň jednou podívat jdou. A vůbec jsem nepochopil co je špatně na Lidušce a Feistu?


Martin V. - 18. 1. 2022 19.04

Vlasto sorry, doteď jsem měl za to, že jsi chytrej a jenom asociál. Ale teď vidím, že jsi normální guma... :-)


Vlasta - 19. 1. 2022 8.21

to Martin: ano Martine, a taky momentálně zaostalý :-))))


gep - 19. 1. 2022 20.26

No to "SVÉ peníze" bych u krále exekutprů bral HODNĚ s rezervou... A že u Feisťáku i Lidušky jsou to VEŘEJNÉ dotační peníze vyhozené oknem s rozběhem za rozhledny jak architektonicky zcela nezajímavé-jen kopírované po x-té stejně, tak s mizerným výhledem, má Martin zcela pravdu. Tyhlety stavby se nedělají kvůli turistům, ale čistě "aby se do něčeho investovalo" a dodavatelské firmy měly vejvar. Pokud by někomu opravdu šlo o účelně investované dotační peníze, tak se např. dají na obnovu Nakléřovské výšiny. Nebo se daly do obnovy schodů na jabloneckém Petříně.


Vlasta - 19. 1. 2022 22.41

to Gep: Pavle, já už dlouhodobě nerozumím tvému negativnímu postoji k jakékoliv nové rozhledně, když jsi přitom členem KPR :-( Všechno kritizovat, všechno závidět. Pokud Bílovice získali dotaci, tak ji nedají na obnovu schodů. To se musí starat Jablonec. Pokud KPR má za úkol jen obnovu starých rozhleden, tak asi děláte všechno špatně, když nikdy na nic nedosáhnete. Mizerný výhled mají téměř všechny vámi opěvované kamenné historické rozhledny, protože je dávno přerostly stromy. Ale je to kus historie, co?


gep - 21. 1. 2022 1.31

to Vlasta: přečti či poslechni se kterékoli rozhovory které jsem já či Martin od ledna 2009, kdy jsme KPR založili, poskytovali - a kontinuálně oba držíme linii - ano stavět i nové rozhledny, ale rozumně, tj 1) na místech opravdu zajímavým (ideálně kruhovým) rozhledem + b) architektonicky zajímavé. Ani jedno z toho jak Liduška, tak orlickohorský Feist nesplňují. Já měl v poslední době obrovskou radost z Velké Deštné, těším se na Kralický Sněžník (i když poněkud předimenzovaný), těšil jsem se na Holednou (než ji pirátský radní přesunul oproti plánu bezdůvodně hloupě pod kopec), z rozhleden 2021 jsem hlasoval pro Kalamajku, zajímavě vypadá i Závist. Ale pokud ti dělá radost Liduška postavená podle 20krát okopírovaného návrhu a s výhledem jen dolů do údolí na dědinu, tj sbíráš rozhledny jen na "odškrtnuté čárky", tak to je zhola zbytečná diskuze.


Martin V. - 23. 1. 2022 20.31

gep: Přesně!!! Liduška je zbytečná, stačí rozhledově lepší Alexandrovka. Skutečnost, že jde o místo, kam Brňáci tradičně chodí (dnes spíše: jezdí autem), není podstatná. Smysl by naopak měla rozhledna na Hádech, zcela by stačilo zpřístupnit tu "policajtskou" věž. Náklady na schodiště zanedbatelné, užitek obrovský. Závist je na vhodném místě, akorát potenciál je velmi vysoký, proto se měla projektovat jako dvojschodišťová. Kalamajka je rovněž na správném místě, jen ty tanečky kolem půjčování klíčů mimo sezónu moc nechápu (ale to jsou relativně drobnosti). Bohužel "běžní" návštěvníci rozhleden nejsou schopni vhodnost umístění rozhledny rozlišit. Tohle je povinnost investora, a pokud tomu je to jedno (protože to neplatí ze svého apod.), mělo by to koordinovat ministerstvo. I Dalimil je na nevhodném místě a zcela správně píšeš, že Petřín či Nakléřov (nebo třeba Lovoš) by se měly upřednostnit...


M.N. - 26. 1. 2022 9.31

Teď něco pozitivního. Děkuji za rozhlednu U Lidušky, že obec Bílovice našla ve svém rozpočtu částku 50 % ceny stavby, neboť dotace z MMR byla jen 50 %. Najděte v rozpočtu obce zbytečných 70 tis. a co teprve 3 mil.? Děkuji rovněž za rodiny s dětmi, školy, družiny, za místní a turisty, kteří na ni byli nebo ji chtějí navštívit a také za dárce, kteří věřili této stavbě a přispěli na prodej 135 schodů.


Martin V. - 26. 1. 2022 22.04

Ano. Když jsem stál na rozhledně na Feistově kopci, nějaký bodrý Moravák se tam rozhlížel do kraje a hlásil, jaké jsou zde krásné rozhledy, že ten kraj vůbec nezná. A co že to je za velký kopec proti nám. (myslel Vrchmezí) :-)


gep - 28. 1. 2022 11.19

Martin V: Dobře žes zmínil Vrchmezí. To mi udělalo (když už mě Vlasta obviňuje z negací k novým rozhlednám) VELKOU radost, tam jsem se nemohl odpoutat ač se blížil déšť. A ty výýýborné borůvky při cestě jak rautový stůl! (že Ríšo?:))
Vrchmezí je přesně tak jak by se měly nové rozhledny stavět - na výrazném/nejvyšším kopci s kruhovým rozhledem ;) (A to naši předkové chápali, proto na HoheMense v minulosti rozhledna byla)
....No akorát jsme ji nepostavili my., ale Poláci :)Jméno: *
E-mail:
Vzkaz: *
Ochrana proti spamu. Napište prosím číslici třista šedesát sedm:

Ziky - Včera, 21.08

Ups, dosloužila a šla k zemi, ale bude zase nová: https://onensvet.com/rozhledna/


Martin V. - Včera, 22.01

Nedávno jsem byl na Kraví hoře a podpěry a prkna už jsou v takovém stavu, že se divím, že ji "pustili" do letošní sezóny. Naopak se docela drží Cimrmanova rozhledna u Březové; zde je vidět, že se místní o ni pěkně starají.


Martin V. - 16. 5. 2022 18.44

Na svých cestách po výhlednách jsem objevil další změnu, dosud nezaznamenanou v mapách.cz - věže ve Zlatokopeckém skanzenu u Zlatých hor. Jižní věži (mimo areál) spadlo komplet celé patro (!), takže vůbec nemá schodiště, a severní věž (v areálu) byla, zřejmě kvůli tomu, opáskována se zákazem vstupu.


Petr - 16. 5. 2022 10.21

V nedělním pořadu ČT1 (15.5.2022) Toulavá kamera byly 2 příspěvky týkající se rozhleden.
Reportáž o vitrážnickém umění manželů Kantových a o rozhledně Vochlice a reportáž Vizovické prameny, připomínající, že město Vizovice bylo dříve lázeňským městem díky okolním sirným pramenům. Proto má reportáž název Vizovické prameny, ve které je také zmíněna rozhledna Doubrava s akcí 13. ročníku Otevírání Doubravy. (natočeno na požadavek ČT1, redakce Zlín)
Opět hezká propagace rozhleden.


Vlasta - 13. 5. 2022 8.03

Rozhledna v Děbolíně bude v létě uzavřena:

http://jindrichohradecky.denik.cz/zpravy_region/rozhledna-na-rydove-kopci-v-lete-projde-rekonstrukci-pro-navstevniky-se-uzavre-2.html


Luboš - 10. 5. 2022 17.51

Čerstvá informace pro zájemce nové rozhledny v Humpolci.
......s radostí Vám oznamujeme, že oficiální otevření Návštěvnického centra pivovaru BERNARD se uskuteční 1. června 2022.
V tomto termínu bude spuštěn rezervační systém, kde si budete moci zadat datum své prohlídky.
Doplňující informace budou aktualizované na webových stránkách pivovaru www.testese.cz
Těšíme se na Vaši návštěvu.
S pozdravem a přáním hezkého dne,
Petra
Recepční
Návštěvnické centrum
Rodinný pivovar Bernard


gep - 13. 5. 2022 0.41

otevírací doba vyhlídky od toho června bude podle vedoucí provozu paní Popkové: PO-PA od 9 do 17, o víkendu pouze sobota od 9 do 13. Odpo a neděle nepřístupné kvůli nerušení sousedů


Petr - 16. 5. 2022 10.57

Dočetl jsem se na webu KPR v kapitole Nejnovější příspěvky u rozhledny Bernard v Humpolci - tato data:

výška výhledu : 32,5 m
celková výška : 22 m
počet schodů : 191

Opravdu jsou to správné parametry rozhledny ?


Rozhledna Javořice - 16. 5. 2022 15.09

Ano, vše souhlasí. Ti, co pijí Bernarda, mají údy dlouhé 11 m.


Ziky - 6. 5. 2022 11.41

https://www.lesaktualne.cz/aktuality/liberecky-lesik-opicak-ma-obnovenou-pozorovatelnu-a-navstevnicke-prvky


Martin V. - 5. 5. 2022 18.42

Prosím kdo pojedete na otevření Bernarda nebo krátce poté, dejte prosím vědět, jak to vypadá ohledně vstupu na rozhlednu. Díky moc.


Vlasta - 6. 5. 2022 6.35

V návštěvnickém centru koupíš vstupenku, na čárový kód projdeš turniketem. Schody nahoru jsou jen jedny, nelze zabloudit. Případně tě navede hosteska. Není zač.


Martin V. - 16. 5. 2022 18.50

Gep: Děkuji za info!


Vlasta - 5. 5. 2022 16.28

Dolní Morava: 13.5. v 10:00 budou vpuštěni první odvážlivci na visutý most Sky Bridge 721. Při slavnostním otevření budou chlebíčky a přípitek, ať máte případně co vrhnout... Cena je lanovka nahoru/dolů+stezka+most 1230,- (online 1105,-), nebo lanovka nahoru+stezka+most 980,- (online 880,-). Most je jednosměrný, nazpět naučný okruh cca 2 km. Na most se nesmí s kolem, vozíčkem, kočárkem ani s čoklem. Prostě výlet, na který jen tak nezapomenete.


Martin V. - 5. 5. 2022 18.40

S rozhlednařením to nemá, předpokládám, společného vůbec nic.


Vlasta - 6. 5. 2022 6.30

Martine nemá, to jen kdyby se někomu točila hlava z tvých tříschodových teras, tak aby se šel do přírody zklidnit.


Ziky - 4. 5. 2022 10.31

Prosím, nemáte někdo info, jak je otevřená rozhledna na Kralickém Sněžníku?


Pavel - 4. 5. 2022 18.22

plán je až od září


Martin V. - 25. 4. 2022 20.38

Děkuju nejen návštěvníkům sobotní akce v Plané u ČB - sešlo se nás 18 a všichni, kdo se nahlásili, dorazili!!! Fakt děkuju a vážím si zájmu. Nyní mě čeká přeložená dovolená a žádná akce není plánována, ale snad ještě před prázdninami něco vymyslím. A kdybyste měli nějaký tip (hlavně otevřené ochozy či plošiny), napište prosím! :-)


Pavla - 23. 4. 2022 15.17

Ahoj všem, možná prosba na správce webu - dneska jsme navštívili rozhlednu Vrchmezí/Orlica. Prosím do přehledu rozhleden napsat, že na rozhledně je kastlík s razítkem...


Vlasta - 25. 4. 2022 9.14

Opravdu jste si nevšimla, že na tomto webu žádná sekce cizokrajných rozhleden není, tudíž ani kastlíka s razítkem není kam zapsat?


Ziky - 25. 4. 2022 14.51

... s díky. Info jsem předal k případnému uveřejnění na: http://rozhledny.wz.cz/index2roz.htm.


Martin V. - 25. 4. 2022 20.35

Ziky: Děkuju za připomenutí gepova seznamu! Každoročně na začátku sezóny ho sjedu, a vždycky v něm něco najdu! :-)


Pavla - 6. 5. 2022 19.59

Pro Vlastu: Vy jste patrně přehlédl/a, že na seznamu rozhleden je tato rozhledna uvedena a místo ve sloupečku "razítko" je prázdné, proto jsem informaci doplnila. O řádek výše je napsána rozhledna Stratenec a razítkovací místo hotel Fran, což je taktéž zahraničí :-)


Vlasta - 8. 5. 2022 13.01

Pro Pavlu: myslel jsem si že mám stránku nastudovanou, až podezírám Gepa, že tuto rozhlednu dopsal "den poté" :-)))) Děkuji za upozornění :-)


Host - 19. 4. 2022 20.25

Doplnění rozhleden z minula (360 a 205 MB). Některé jsou nové, některé "hezčí" :-))) Zařadit si musíte sami, je to od každého něco :-)

http://www.uschovna.cz/zasilka/XLL78W62I5JF2C94-7AB/

https://www.uschovna.cz/zasilka/XLHBAM6ICA2TCV6K-F5R/


Host - 19. 4. 2022 21.43

A ještě seznamy rozhleden s polohami. Někdo si udělá mapu v mapoticu... Já je mám po deseti vrstvách v Google mapách. Jen nevím jak je udělat veřejné. Kdybyste si nevěděli rady vy, požádejte třeba vnoučata. Pak tam je můj sešit návštěv. Jen vzor, přepracujte si ho k vlastnímu obrazu. Třeba ze všeho vzniknou další knihy "kolem hranic" nebo "na víkend letecky".

http://www.uschovna.cz/zasilka/XL7HW5TH7V3D8XEB-ZJW/


Martin V. - 19. 4. 2022 16.12

Propozice na sobotní výstup na věž letiště v Plané u Českých Budějovic jsou hotové a rozeslané. Pokud by někdo nedostal, příp. se chtěl na poslední chvíli přihlásit či odhlásit, prosím dejte vědět. Bohužel sraz je trochu dříve (10.00), než jsem plánoval, čas 10.30 se manažerce bohužel tolik nehodil. Díky všem za zájem.


M.N. - 19. 4. 2022 11.27

A ještě k Slovensku - jižně u Spišské Nové Vsi stojí nová rozhledna na kopci Šulerloch (646 m)
https://mapy.cz/zakladni?x=20.5562673&y=48.9136685&z=17&q=spi%C5%A1sk%C3%A1%20nov%C3%A1%20ves&source=osm&id=1067273574&ds=2&gallery=1&sourcep=foto&idp=4735223


Vlasta - 19. 4. 2022 15.49

To je divné, že o ní nepíší aktualizované stránky slovenských rozhleden :-))))))

http://spis.korzar.sme.sk/c/22884834/fotogaleria-ako-vyzera-nova-vyhliadkova-veza-pri-spisskej-novej-vsi.html


Vlasta - 19. 4. 2022 15.55

https//spisska.dnes24.sk/to-bude-nadhera-vyhliadkova-veza-na-sulerlochu-bude-onedlho-hotova-414322Martin V. - 19. 4. 2022 19.21

Vlasta: Cožpak to, ale "informátorka" M.N. zcela opomněla toto!! https://vkabov.sk/vrcholy/2-rozhladna-perinske-rybniky/


Vlasta - 19. 4. 2022 19.27

Martin: možná všimla, ale nevěnovala tomu pozornost. Když jsem najel mapu, taky jsem se lekl že už je to Mongolsko.


Martin V. - 19. 4. 2022 22.05

Vlasta: Přidáno. Akorát nevím, jak to v těch mapách.cz dělají - třeba tuhle tam mají, stejně jako rozestavěný Ostrý vrch u Gbel, zatímco Dedovka nebo Sikenička stojí už několik let a dosud se neobtěžovali je tam dát.


Vlasta - 19. 4. 2022 23.28

Martin: já už jsem několik bodů v Čechách zavedl a ty se objevují. Ale už si přesně nepamatuji co mi z map.cz odpověděli, proč nemůžou založit místo v cizině. Myslím že cizí body berou z OpenStreetMap.


M.N. - 20. 4. 2022 0.19

"informátorka" M.N. neslibovala, že bude uvádět všechny rozhledny na Slovensku. Doporučuji web „Turistické Rozhľadne | Facebook“, kde se objevují obě rozhledny dne 13.4.


Martin V. - 19. 4. 2022 10.29

Aktualizoval jsem své stránky o rozhlednách na Slovensku a zájemcům na prahu sezóny připomínám, že je mám zaznačené rovněž v mapách.cz: https://mapy.cz/s/jejucahova


Vlasta - 19. 4. 2022 10.47

Martine díky, dal jsem si do oblíbených.

Pozn.: proč si tento odkaz nedáš na své stránky slovenských rozhleden? Proč nepoprosíš Zikyho aby tento odkaz přidal k odkazu na tvé slovenské rozhledny?


Martin V. - 19. 4. 2022 16.07

Odkaz je na levé liště hned v úvodu, ale mám zkušenost, že lidi ho někdy přeskočí, tak jsem na něj upozornil i samostatně.


Vlasta - 19. 4. 2022 19.22

to Martin: už vidím, díky... za roky sledování tvého webu jsem si toho nikdy nevšiml :-o


M.N. - 14. 4. 2022 22.47

Nadhledna Háječek u Zborova – článek k rozhledně a fotky
https://sumpersky.denik.cz/zpravy_region/rozhledna-nadhledna-hajecek-zborov-zabreh-2022.html


Martin V. - 13. 4. 2022 22.47

Tak jsem navštívil soukromou "rozhlednu" - hádanku č. 523. Za mě se do pravých turistických rozhleden nevejde - je tak nějak divně stlučená (nosnost podle mě tak 2-3 lidi) a z plošiny není vidět víc než ze země (spíš míň, brání tam ten strom). Je to však ideální kandidát do Zikyho kategorie "NÍZKÉ VYHLÍDKOVÉ STAVBY, OSTATNÍ". :-)


Vlasta - 14. 4. 2022 11.26

Tak jsem navštívil hádanku č. 523, která bude brzy přidána do sekce "Rozhledny jihomoravský kraj". Kdo na místě byl, vidí bytelnou stavbu pečlivě založenou na kovových patkách. Výhled který stojí za vykulené oči, je pouze 180°, proto strom za zády vůbec nevadí. Oceňuji odpočinkovou lavičku na první vyhlídkové plošině pro toho, kdo nevyleze nahoru na jeden zátah. Majitel nepředpokládal, že se sem budou pořádat zájezdy Via Schengen, proto je nejvyšší plošina pro dva naprosto dostačující.


Vlasta - 12. 4. 2022 15.36

Konečně něco atraktivního na mdlé domácí turistické scéně:

http://www.dumazahrada.cz/clanek/most-20220412.html


Martin V. - 13. 4. 2022 20.55

Z hlediska klasifikace nanejvýš UPV (= upravená přírodní vyhlídka), takže z pohledu rozhlednáře nic moc (a spíš nic než moc). Například ve čtvrtek jsme byli na Barrandově, a když odhlédnu od toho, že architekt fakt nebyl rozhlednář (vidět je pouze směrem na Prahu 5), je to aspoň pořádná věž. To mě zajímá daleko víc.


Vlasta - 11. 4. 2022 10.24

Koukám že se tu z toho přes víkend stal dobrý reklamní web. Jestli to vynáší víc, možná už se KPR ani nevyplatí provozovat tři rozhledny :-)))


Ziky - 11. 4. 2022 15.27

Za web bez reklamy se bohužel musí platit, a jelikož jsem to v daném termínu nestihnul, tak se web automaticky přepnul na neplacenou "reklamní" verzi. Do zítřka napravím, reklamní verze se mi nelíbí a jak já, natož KPR, z ní opravdu nemám ani "vorla"...


Ziky - 11. 4. 2022 16.42

Zaplaceno a jedeme bez reklamy :-)


Vlasta - 11. 4. 2022 17.21

Alesi promin, ja to tak opravdu nemyslel... Jen mi to mnozstvi reklamy po kazdem tretim prispevku prekvapilo 🤣


Ziky - 11. 4. 2022 22.58

V pohodě... Mě zase překvapila ta rychlost. Jeden den nezaplatíš, a hned druhej ti zaplevelí web, rošťáci :-/


Martin V. - 12. 4. 2022 13.38

Ziky: Mě před čtyřmi lety donutili přejít do placené zóny kvůli tomu, že jsem se už nevešel do datového limitu. :-( Každopádně to, že tím odpadly reklamy, je fajn.


Vlasta - 6. 4. 2022 22.05

http://www.mapotic.com/ceske-rozhledny-a-vyhlidky

http://www.mapotic.com/rozhladna-wieza-widokowa-kilato-aussichtsturm-observation-tower


Martin V. - 6. 4. 2022 17.17

Zítřejší výstup na věž kostela na Barrandově je potvrzen. Paní nás ochotně provede a jsem s ní domluven, že věnujeme příspěvek na údržbu kostela 40 Kč na osobu. Dnes byla po delší době opravdu dobrá dohlednost, tak snad to vydrží!


David V. - 5. 4. 2022 22.23

V rámci akce Jarní autentické prohlídky v Brně budou v rámci prohlídky s názvem "Brněnské výstaviště pro fajnšmekry" zpřístupněny jak střešní terasa vyhlídkové budovy, tak věž pavilonu G:
https://www.gotobrno.cz/akce/autenticke-prohlidky-brnenske-vystaviste-pro-fajnsmekry/


M.N. - 4. 4. 2022 16.02

„Vyhlídkový ochoz“ čeká Sedlčanskou hvězdárnu.
https://www.zpravypribram.cz/sedlcanska-hvezdarna-dostane-vyhlidkovy-ochoz/


Květa H. - 3. 4. 2022 9.06

Co se děje s rozhlednou Milíř (Vysoká nad Labem)? V létě snad už přístupná:
https://www.novinky.cz/koktejl/clanek/turiste-maji-smulu-strakapoud-rozkloval-rozhlednu-40392289#dop_ab_variant=0&dop_source_zone_name=novinky.sznhp.box&dop_req_id=yIgym7XNMHm-202204030627&dop_id=40392289&source=hp&seq_no=4&utm_campaign=&utm_medium=z-boxiku&utm_source=www.seznam.cz


Ríša - 2. 4. 2022 20.16

Na 10.4.2022 je stanovena závěrka pro jarní číslo zpravodaje Rozhlednář. Kdo se ještě chcete pochlubit, nebo ostatní informovat, zašlete své příspěvky na mail redakce co nejdříve.


Vlasta - 25. 3. 2022 20.46

Kdo chcete, udělal jsem si tuto mapu:

https://www.mapotic.com/ceske-rozhledny-a-vyhlidky


Rozhledna Javořice - 3. 4. 2022 2.56

462 rozhleden, 74 pozorovatelen, 42 vyhlídek, 41 vyhlídkových vodojemů, 29 vrcholů, 13 industriálních věží a 11 hraničních bodů; paráda. Doceňuji vaši pečlivou práci!


Rozhledna Javořice - 5. 4. 2022 15.47

Vidím, že seznam dál vzkvétá směrem k tisícům záznamů. Jen tak dál


Vlasta - 5. 4. 2022 16.23

Děkuji za uznání :-) I kdyby se podíval jen jeden člověk, vidím že má práce má smysl :-) A doplnil jsem u všech foto...


Ziky - 21. 3. 2022 10.57

"Nadhledna Háječek" bude otevřena 12.4.2022, viz zde: https://nadhledna.cz/novinky/


Martin V. - 18. 3. 2022 17.20

Bohužel až nyní, po třech týdnech zjišťování, jsem dostal "rychlé avízo" od provozovatele rozhledny - hádanky 507, že zítra (v sobotu 19.3.) umožní její zpřístupnění. Je třeba odjet vlakem z ČB v 9.04. Jihočeských rozhlednářů tu asi moc není, ale každopádně budu jak na e-mailu, tak na mobilu 739 601 100, kdybyste kdokoli měli zájem! Jinak jsem ochoten poslat kontakt, určitě jej posílám Zikymu, který stavbu objevil.


Vlasta - 18. 3. 2022 19.28

Opravdu se vypravuje zvláštní vlak kvůli posedu na dřevěném slonovi? Nebo se poleze na žebřík s výhledem na ponuré beachvolejbalové hřiště? Kam až jde klesnout při honění zbytečných cílů... Hlavně rychle na zpáteční vlak, ve 13 hodin je v Praze dlouhou dobu avizovaná Pepíkovská vycházka.


Martin V. - 16. 3. 2022 12.47

V sobotu 23.4. v dopoledních hodinách pořádám výstup na řídící věž letového provozu v Českých Budějovicích. Počet účastníků je omezen, proto zatím neuvádím na hlavní straně (aktuálně mám 7 volných míst), vstupné je 100 Kč. Zájemci pište na mvesely.2016zavináčseznam.cz.


Martin V. - 15. 3. 2022 13.10

A ještě aspoň malá radost v této nelehké době - povede se zase něco domluvit! Sledujte jako obvykle diskusi a Zikyho vývěsku. :-)


Martin V. - 15. 3. 2022 14.51

A skutečně dorazte, i má sedmá akce (páteční Ohrazenice) se povedla. Průvodkyně byla moc fajn, provedla nás doslova "od sklepa po půdu" a přijelo odhadem 6-8 lidí mimo klub. Všichni byli myslím spokojeni, takže přijeďte! Zikymu děkuju za spolupráci a propagaci rozhledových setkání! :-)


Martin V. - 16. 3. 2022 12.52

A je potvrzen i páteční Maják v Bežerovicích, takže určitě přijeďte!


Martin V. - 15. 3. 2022 12.44

Po delší době mě potkala v terénu výhledna, tak hned "zatepla" posílám Zikymu. :-) Rozhlednám zdar! Martin


Martin V. - 15. 3. 2022 14.54

... jemuž tímto děkuju za bleskurychlé vyvěšení. :-)


Mach - 15. 3. 2022 8.44

Ahoj, jak jsem říkal o té fajn aplikaci na SK rozhledny tak ta je zde: https://rozhliadnisa.sk/ když jsem ji objevil, tak jim chybělo dost fotek rozhleden, pomohl jsem jim tedy doplnil foto u 30 rozhleden.


M.N. - 26. 3. 2022 14.21

Po zpřístupnění rozhledny ve tvaru náboje v Údolí smrti, nedaleko obce Kružľová (okr.Svidník) se slavnostně otevírá monitorovací věž v Prešově na „Malkovskej hôrke“ v neděli dne 27.3.2022.
https://presov.dnes24.sk/slavnost-na-malkovskej-horke-oficialne-otvoria-vyhliadkovu-vezu-v-ktory-datum-to-bude-412945?do=openSignIn
https://www.facebook.com/photo/?fbid=270504055271272&set=ecnf.100069350373549


Martin V. - 19. 4. 2022 10.32

Rozhlednu jsem navštívil a zmapoval zde: https://rozhledny-slovensko.webz.cz/Presovsky.html#MAL


Martin V. - 14. 3. 2022 17.38

Vlasta: Ano.


Martin V. - 13. 3. 2022 16.53

Pokud jde o knihu "Rozhledny SK a PL nedaleko hranic", nakladatelství Plot ji nabízí na svých stránkách za 239 Kč. Zkusil jsem ji objednat a objednávku potvrdili, nicméně píšou, že z technických důvodů budou objednávky vyřizovat od středy. Kdybyste někdo tedy chtěl knížku mít za tuto slušnou cenu (předání v pátek v Bežerovicích nebo později dle dohody), dejte vědět, knížky zakoupím a předání zajistím.


Vlasta - 14. 3. 2022 15.42

to Martin: dá se počítat s tím, že ti každý tu korunu nechá. Pak je výhodné vzít do Bežerovic 240 knížek, prodat a poslední máš zadarmo. Jiřina by kvičela "A to se vyplatí!", no ni, cype?


Jarda F. - 13. 3. 2022 9.01

Zdravím všechny příznivce rozhleden a táži se, zda-li někdo z vás nebude mít v nejbližší době cestu na Slovensko. Potřeboval bych tam poslat pár knih a nechce se mi platit to vysoké poštovné. Jednou jsem posílal knihu kamarádovi do Piešťan a poštovné stálo víc než kniha sama! Prosím ozvěte se na fabjar@post.cz.


Vlasta - 12. 3. 2022 21.31

Charvátce - děkuji KPR za zorganizování výstupu na hasičskou věž dne 11.3.. Nebýt domluveného přednostního výstupu, čekali by jsme dlouho. Přijely dva autobusy asijských turistů, to byla fakt mela... A teď vážně - nenechte se zblbnout, že pro vás někdo něco organizuje. Pokud jste trošku samostatní, přijeďte kdykoliv, zavolejte si na číslo, a užívejte si výhledů. Lidé v obci jsou vstřícní, budete mít opravdu dobrý pocit. Hasičská věž je plnohodnotná rozhledna, za dobrého počasí výhled 50 km 360°. Zduř :-)


Martin V. - 15. 3. 2022 12.51

Vlasto, člověče, ty jsi ještě větší blbec, než jsem si ve své fantazii dokázal představit. :-))


Martin V. - 10. 3. 2022 19.47

Anketu Rozhledna roku navrhuju zrušit. Pravověrného rozhlednáře každoročně z výsledků bolí oči. Jakkoli jej lze předpokládat.


Rozhledna Javořice - 10. 3. 2022 21.26

Je zřejmé, že doba rozhlednám nepřeje, přesto je pozoruhodné a docenění hodné, jak se jejich nemnozí a ubývající stavitelé "snaží táhnout káru dál" (močálem černým kol světlých skal). Rozhledna Lichvářská (Dalimilova) ukazuje, že když jsou peníze, všechno jde; řemeslná stránka je udivující. Jestli vydrží stát sto let, svůj účel osobního pomníku splnila. Halaška je taková "ruská" podivnost, ale je sympatické, že to jde i bez dřeva.. Co vlastně dělá pěknou rozhlednu? Přístupnost (nejlépe neomezená, celoroční?), neotřelost konstrukce a designu, umístění na dobrém a pěkném místě (které se samozřejmě s rozhlednou promění v peklo)?


Martin V. - 11. 3. 2022 16.09

Dobrou rozhlednu zdobí především rozhled. Proto je to rozhledna. Fanoušci to vědí a s davem nemá smysl diskutovat. Vše ostatní je třešnička na dortu, ať je to architektura, dostupnost, originalita rozhledu, otevírací doba nebo turisticky atraktivní umístění. Doba rozhlednám přeje, ale mainstream posouvá rozhlednaření jinam. :-) Z Dalimila je rozhled dost slabý, čili poměr "cena / výkon" nestojí za moc.


Martin V. - 15. 3. 2022 12.48

Javořice: Malá douška - chválím ten vzletný styl! [Byl bych napsal "jak od Vlasty Javořické", což by ale vyznělo dvojznačně, a to bych nerad. :-)]


Ziky - 9. 3. 2022 12.01

https://m.facebook.com/Rozhledna-%C4%8Cachovice-1991740694442157/ aneb co vše lze prohlásit za "rozhlednu" :-o ... btw jde o bikepark Čachovice nedaleko zde zmiňované obce Charvatce.


Martin V. - 9. 3. 2022 14.11

Ziky: Neznají pojem výhledna. Jinak díky za zprávu! :-)


gep - 11. 3. 2022 18.10

Martin: to už není ani výhledna, to je prostě dřevěné lehátko...


Jarda F. - 9. 3. 2022 8.48

Ahoj vy, kteří jedete v pátek 11.3. na vodojem v Ohrazenicích, se můžete cestou zastavit cca 9:15 na rozhledně Hasičská věž Charvatce. Zajistil jsem odemčení.
GPS: 50.32235N, 14.99756E


Martin V. - 9. 3. 2022 10.40

Jelikož vždy před akcí ověřuji platnost dohody, udělal jsem to i dnes a mohu potvrdit, že Ohrazenice se uskuteční. Na Charvatce bych výhledově zkusil domluvit speciální termín buď nějaký pátek, nebo neděli, takže komu se bude hodit více než sobota odpoledne, určitě dám včas vědět.


Ziky - 8. 3. 2022 20.31

https://www.dolnibrezany.cz/slavnostni-otevreni-rozhledny/d-19164


Martin V. - 8. 3. 2022 21.16

My už čekáme Bernarda nebo Černolice, a přijde Závist. :-)


gep - 11. 3. 2022 18.11

razítko Závisti je v břežanském infocentru ;)


Jirka Kliner - 4. 3. 2022 16.14

rozhledna hasičská věž Charvatce - otevřeno sobota 14 - 18 hod.
50°19'20.230"N, 14°59'50.935"EMartin V. - 8. 3. 2022 11.35

Informaci nelze ověřit na webu. Máte nějaký zdroj? V dohledné době se tam nechystám, protože sobota odpoledne se mi v téhle lokalitě nehodí. Nejdříve v květnu, ale chtělo by to ověřit tu otvíračku.


Vlasta - 8. 3. 2022 19.12

to Martin: tady máš kontakty, až se ráno rozední, tak s nimi domluv akci. A samozřejmě až budu zase v práci, ju :-))))

http://sdh-charvatce.webnode.cz/kontakt/


Oldřich Pulda - 8. 3. 2022 20.35

Dobrý den, jsem starosta obce Charvatce.
Věž je otevřena v sobotu 14-18 a na telefonu (číslo je u vchodu do věže) v jakoukoliv jinou dobu.


Martin V. - 8. 3. 2022 20.59

Tak to je paráda!! Děkuju moc!


Jirka Kliner - 4. 3. 2022 16.11

nízká vyhlídková stavba
https://mapy.cz/s/kodosamesu