Smazání příspěvku

Nick:
Heslo:

DISKUZNÍ FÓRUM O ROZHLEDNÁCH

- slouží pro informace o nových rozhlednách či o novinkách u stávajících rozhleden a jiných vyhlídkových stavbách

- útočné zprávy, vulgarismy či nesouvisející příspěvky budou smazány (admin: Ziky)Jméno: *
E-mail:
Vzkaz: *
Ochrana proti spamu. Napište prosím číslici šestset dvacet devět:

Martin V. - 23. 1. 2022 21.10 - Odpovědět ✖️

Zikyho předem prosím za prominutí, že jsem ho opět zahltil. Včera mne zaujal jeden vyhlídkový objekt a při dnešní procházce hned tři, ani jeden jsem neznal a ze všech se dalo rozhlédnout. Teď se doufám na čas odmlčím a dám prostor ostatním; rád zkusím i hádat. :-)


Martin V. - 14. 1. 2022 11.25 - Odpovědět ✖️

Díky místní znalkyni, která ovšem nechce být jmenována, jsem na SK web přidal pěknou výhledovou zajímavost. Mrkněte, na plánování ve střednědobém horizontu je nyní vhodná doba. https://rozhledny-slovensko.webz.cz/


Martin V. - 13. 1. 2022 21.11 - Odpovědět ✖️

Ziky: Díky za přidání Řetězovky! 1* A obdivuju Tvoje nadšení pro historii.


Ziky - 14. 1. 2022 13.17 ✖️

Byť ta historie přímo s Řetězovkou nesouvisí, tak se týká lokality, kde stojí. Továrna na tělocvičné nářadí se jen tak někde nenajde:-)


Ziky - 13. 1. 2022 8.59 - Odpovědět ✖️

Mladá fronta DNES (vydáno dnes :-) ): "Rodinný pivovar Bernard v Humpolci otevře nové návštěvnické centrum letos zjara, zaměstná v něm čtyři desítky lidí. Po měsíčním zkušebním provozu bude centrum naplno fungovat od června. Podle loňských informací podniku jde o projekt za víc než 150 milionů korun, jehož součástí je i rozhledna postavená kolem funkčního pivovarského komína. Pivovar chtěl původně centrum otevřít už loni, ale záměr odložil kvůli koronavirové epidemii."


Martin V. - 13. 1. 2022 12.54 ✖️

Čtyřicet lidí? To už je slušnej podnik. O polovinu větší než naše firma. :-) Jinak jsem si to přelouskal tak, že od začátku května plánují rozhlednu (konečně) otevřít.


Martin V. - 11. 1. 2022 16.07 - Odpovědět ✖️

Ještě k těm Suškovým výhlednám. Ta v Řeporyjích jako jediná není veřejnosti přístupná, ale předpokládám, že by to šlo nějak domluvit. Byl jste tam někdo, nevíte, na koho se lze případně obrátit? (Já mám poznamenané i další věci na domluvu, ale to až bude vhodnější počasí, dám vědět.) Děkuju za postřehy.


Pavel - host - 11. 1. 2022 17.46 ✖️

Byl jsem tam v červnu, byla volně přístupná a povídal jsem si s obsluhou ve stánku s občerstvením. Bližší informace by mohli poskytnout ve Studiu Bubec přez ulici


Martin V. - 12. 1. 2022 12.31 ✖️

Pavle díky moc, to je přesně ono! Asi zahltíme chudáka Zikyho výhlednami. :-)


Ziky - 12. 1. 2022 14.26 ✖️

... nás zásobujete, pane Karfík :-)
Tak už přidáno.


Martin V. - 12. 1. 2022 21.12 ✖️

Je to dost narychlo, ale kdybyste někdo chtěl navštívit Štrykovanou a prohodit pár slov o rozhlednách, jedeme v počtu 2-3 ks zítra vlakem v 15.16 ze Smíchova. Zapůjčení klíčů mám domluvené.


Vlasta - 12. 1. 2022 22.43 ✖️

Taková pecka, škoda že jsem z velké dálky a ani v zaměstnání mě kvůli tomu neuvolní :-(


Martin V. - 13. 1. 2022 12.47 ✖️

Chápu ironii, jsi ještě mladej. Pokud jednou budeš mít navštívený všechny rozhledny v bývalým Československu a rozhlednaření tě i dál bude bavit, myslím, že po výhlednách rád sáhneš. Já jsem se do této situace dostal, dřív mě taky moc nebraly.


Martin V. - 13. 1. 2022 18.09 ✖️

Zikymu jsem poslal nějaký materiál a návštěvou poslední, šesté rozhledny lednového oslavence Čestmíra Sušky (bylo mu kulatých 70) končím také svoji angažovanost v jeho svařených výhlednách. Nicméně vbrzku určitě zase něco vymyslím. ;-)


Martin V. - 13. 1. 2022 18.20 ✖️

Snad ještě poslední informace pro ty, kteří třeba nevědí, kde přesně se výhledna nachází. 50°1'50.032"N, 14°18'49.058"E


Vlasta - 13. 1. 2022 19.37 ✖️

to Martin V.: není to ironie. Kdysi byly domlouvány návštěvy např. v 7. patře věžáku na Žižkově, a pak na místě bylo velkým zklamáním, že nepřijel nikdo třeba ze Zlínska. Tak jsem se radši včas omluvil a zajedu se podívat při nejbližší příležitosti.


Martin V. - 13. 1. 2022 21.17 ✖️

Co se mně bohužel nikdy nepovedlo, je rozhledna Hladnov v Ostravě. Není to bohužel můj region. Kdybychom spojili síly, třeba by se to podařilo. Každopádně se budu snažit domluvit letos i něco dalšího...


gep - 15. 1. 2022 18.13 ✖️

Martine na Hladnov nahoru do věžičky už se bohužel podívat nedá. Při té první akci KPR na ní to ještě šlo, ale při té druhé už nás pustili jen do té prosklené horní místnosti ex restaurace, ale do věže ne, protože ji mezitím celou totálně zacpali vysílacími technologiemi. Je to spolu s Komáří vížkou jeden ze dvou příkladů naprostého nevážení si rozhlednové historie.


Martin V. - 17. 1. 2022 16.46 ✖️

Naštěstí zas hodně památných se opravilo... Kdybych na to měl vliv, zřídil bych odbornou komisi, jejíž svolení by každá rozhledna nad 8 metrů musela mít a která by nemohla schválit takové nesmysly jako U Lidušky, Feistův kopec nebo Dalimila. A uspořené prostředky by naopak nabídla jako grant na obnovu historicky cenných objektů jako třeba právě Hladnova nebo Abergu, byť jsou v soukromých rukou. Ale to už je jiné téma; nám nezbývá než přijmout to, co máme. ;-)


Vlasta - 18. 1. 2022 10.23 ✖️

Velké štěstí, že neexistuje "odborná" komise ke stavbě rozhleden. Stačí plno chytráků, co kritizují stavbu Dalimila za SVÉ peníze, Králický Sněžník, stezky v oblacích... Když se mi něco nelíbí, tak tam nelezu a hlavně držím pysk. Naštěstí jsem mezi stovkami tisíc návštěvníků, kteří se tam aspoň jednou podívat jdou. A vůbec jsem nepochopil co je špatně na Lidušce a Feistu?


Martin V. - 18. 1. 2022 19.04 ✖️

Vlasto sorry, doteď jsem měl za to, že jsi chytrej a jenom asociál. Ale teď vidím, že jsi normální guma... :-)


Vlasta - 19. 1. 2022 8.21 ✖️

to Martin: ano Martine, a taky momentálně zaostalý :-))))


gep - 19. 1. 2022 20.26 ✖️

No to "SVÉ peníze" bych u krále exekutprů bral HODNĚ s rezervou... A že u Feisťáku i Lidušky jsou to VEŘEJNÉ dotační peníze vyhozené oknem s rozběhem za rozhledny jak architektonicky zcela nezajímavé-jen kopírované po x-té stejně, tak s mizerným výhledem, má Martin zcela pravdu. Tyhlety stavby se nedělají kvůli turistům, ale čistě "aby se do něčeho investovalo" a dodavatelské firmy měly vejvar. Pokud by někomu opravdu šlo o účelně investované dotační peníze, tak se např. dají na obnovu Nakléřovské výšiny. Nebo se daly do obnovy schodů na jabloneckém Petříně.


Vlasta - 19. 1. 2022 22.41 ✖️

to Gep: Pavle, já už dlouhodobě nerozumím tvému negativnímu postoji k jakékoliv nové rozhledně, když jsi přitom členem KPR :-( Všechno kritizovat, všechno závidět. Pokud Bílovice získali dotaci, tak ji nedají na obnovu schodů. To se musí starat Jablonec. Pokud KPR má za úkol jen obnovu starých rozhleden, tak asi děláte všechno špatně, když nikdy na nic nedosáhnete. Mizerný výhled mají téměř všechny vámi opěvované kamenné historické rozhledny, protože je dávno přerostly stromy. Ale je to kus historie, co?


gep - 21. 1. 2022 1.31 ✖️

to Vlasta: přečti či poslechni se kterékoli rozhovory které jsem já či Martin od ledna 2009, kdy jsme KPR založili, poskytovali - a kontinuálně oba držíme linii - ano stavět i nové rozhledny, ale rozumně, tj 1) na místech opravdu zajímavým (ideálně kruhovým) rozhledem + b) architektonicky zajímavé. Ani jedno z toho jak Liduška, tak orlickohorský Feist nesplňují. Já měl v poslední době obrovskou radost z Velké Deštné, těším se na Kralický Sněžník (i když poněkud předimenzovaný), těšil jsem se na Holednou (než ji pirátský radní přesunul oproti plánu bezdůvodně hloupě pod kopec), z rozhleden 2021 jsem hlasoval pro Kalamajku, zajímavě vypadá i Závist. Ale pokud ti dělá radost Liduška postavená podle 20krát okopírovaného návrhu a s výhledem jen dolů do údolí na dědinu, tj sbíráš rozhledny jen na "odškrtnuté čárky", tak to je zhola zbytečná diskuze.


Martin V. - 23. 1. 2022 20.31 ✖️

gep: Přesně!!! Liduška je zbytečná, stačí rozhledově lepší Alexandrovka. Skutečnost, že jde o místo, kam Brňáci tradičně chodí (dnes spíše: jezdí autem), není podstatná. Smysl by naopak měla rozhledna na Hádech, zcela by stačilo zpřístupnit tu "policajtskou" věž. Náklady na schodiště zanedbatelné, užitek obrovský. Závist je na vhodném místě, akorát potenciál je velmi vysoký, proto se měla projektovat jako dvojschodišťová. Kalamajka je rovněž na správném místě, jen ty tanečky kolem půjčování klíčů mimo sezónu moc nechápu (ale to jsou relativně drobnosti). Bohužel "běžní" návštěvníci rozhleden nejsou schopni vhodnost umístění rozhledny rozlišit. Tohle je povinnost investora, a pokud tomu je to jedno (protože to neplatí ze svého apod.), mělo by to koordinovat ministerstvo. I Dalimil je na nevhodném místě a zcela správně píšeš, že Petřín či Nakléřov (nebo třeba Lovoš) by se měly upřednostnit...


M.N. - 26. 1. 2022 9.31 ✖️

Teď něco pozitivního. Děkuji za rozhlednu U Lidušky, že obec Bílovice našla ve svém rozpočtu částku 50 % ceny stavby, neboť dotace z MMR byla jen 50 %. Najděte v rozpočtu obce zbytečných 70 tis. a co teprve 3 mil.? Děkuji rovněž za rodiny s dětmi, školy, družiny, za místní a turisty, kteří na ni byli nebo ji chtějí navštívit a také za dárce, kteří věřili této stavbě a přispěli na prodej 135 schodů.


Martin V. - 26. 1. 2022 22.04 ✖️

Ano. Když jsem stál na rozhledně na Feistově kopci, nějaký bodrý Moravák se tam rozhlížel do kraje a hlásil, jaké jsou zde krásné rozhledy, že ten kraj vůbec nezná. A co že to je za velký kopec proti nám. (myslel Vrchmezí) :-)


gep - Včera, 11.19 ✖️

Martin V: Dobře žes zmínil Vrchmezí. To mi udělalo (když už mě Vlasta obviňuje z negací k novým rozhlednám) VELKOU radost, tam jsem se nemohl odpoutat ač se blížil déšť. A ty výýýborné borůvky při cestě jak rautový stůl! (že Ríšo?:))
Vrchmezí je přesně tak jak by se měly nové rozhledny stavět - na výrazném/nejvyšším kopci s kruhovým rozhledem ;) (A to naši předkové chápali, proto na HoheMense v minulosti rozhledna byla)
....No akorát jsme ji nepostavili my., ale Poláci :)


Martin V. - 10. 1. 2022 14.24 - Odpovědět ✖️

ad Kalamajka - Pro fanoušky (nehodí se příliš šířit, když si to nezveřejnili sami) upřesním možnosti zapůjčení klíčů v Javorníku v mimosezónním období. Na adrese Javorník 3 (RD v samém centru obce) bez předchozího upozornění, jsou tam i v pracovní dny. Není tam sice žádné upozornění ani jméno (pouze zvonek), ale klíče půjčují i bez zálohy, jen si zapsali jméno. Druhou možností je přímo pan Čihák, starosta Javorníku, v čp. 12 (to jsem nezkoušel), to je možnost hlavně na víkendy. Říkal mi, že nechtěli mít klíče na ObÚ právě kvůli tomu, že o víkendu lidi chodí nejvíc. Jinak klíče by měli mít i na jiných obcích, tak jak píše Ziky, ale nejpraktičtější je právě Javorník. Tak hodně štěstí!


Helena H. - 10. 1. 2022 13.25 - Odpovědět ✖️

Procházka nad lomem
https://www.archiweb.cz/b/prochazka-nad-lomem


Honza H. - 6. 1. 2022 23.53 - Odpovědět ✖️

V říjnu 2021 (dle cedule instalované přímo u rozhledny) vznikla šestá rozhledna od Čestmíra Sušky, po pražské botanické zahradě, karlínských kasárnách (Pletená), plzeňském DEPO2015 (Háčkovaná), zahradě Bubec v Řeporyjích (Štrykovaná) a Ladronce (Šiška) je šestou lokací areál SBCR Radotín (Ski a Bike Centrum Radotín), který leží hned za radotínským nádražím. Rozhledna se nazývá Řetězovka. Má 3+27 schodů. Přístupná je v době otevření areálu (je oplocen), dle cedule na vratech je provoz PO-PÁ 11-20, SO-NE 10-20. Ovšem dle zkušenosti to neplatí beze zbytku, jsou výjimky, např. na Silvestra bylo přes den zavřeno :(.


Vlasta - 7. 1. 2022 7.53 ✖️

Tuto:

http://mapy.cz/zakladni?x=14.3592709&y=49.9846564&z=16&source=coor&id=14.3613456%2C49.9846331&ds=1


Martin V. - 7. 1. 2022 17.23 ✖️

Koukám, že v Praze se s výhlednami roztrhnul pytel. Aspoň že vznikají blízko kolejové dopravy, když už jsou výhledově jalové.


Jarda F. - 31. 12. 2021 23.56 - Odpovědět ✖️

Vážení příznivci rozhleden, právě od 1.1.2022 v 0:00 spouštíme anketu ROZHLEDNA ROKU 2021.
Můžete hlasovat o Vaši oblíbenou rozhlednu prostřednictvím našich stránek > www.kpr.kvalitne.cz
Čtěte prosím pozorně pravidla ankety. Děkujeme za účast.


Martin V. - 4. 1. 2022 22.03 ✖️

Paluba Hamburk to sice nevyhraje :-), ale potěšilo mě, že v anketě nebyla opomenuta. Já si obvykle dole koupím svačinu a kafe a občerstvuje se na vrcholové plošině pozoruju cvrkot. Člověk tam má hodně prostoru a čerstvého vzduchu. :-)


Martin V. - 28. 12. 2021 12.19 - Odpovědět ✖️

Ziky: Děkuju za zveřejnění vánoční hádanky, která se mi připletla do cesty a o které jsem neměl tušení. :-)


Vlasta - 28. 12. 2021 21.38 ✖️

Tady jsem byl aspoň 30x a nikdy mně nenapadlo dát to jako hádanku. Ale jinak úžasné foto a Malá Fatra na obzoru opravdu pecka :-)


Martin V. - 4. 1. 2022 21.53 ✖️

Vlasto, to je Sněžka. Jestli jsi tam byl 30krát, tak bys už měl Malou Fatru od Krkonoš rozeznat. :-) Ale já měl hlavně radost, že to mělo smysl, původně jsem nechtěl nahoru jít, dole bylo šedo a na inverzi to vůbec nevypadalo.


Jarda F. - 23. 12. 2021 9.06 - Odpovědět ✖️

Rozhledna na Závisti u Dolních Břežan je otevřena pro veřejnost od 22.12.2021 :-)
https://www.dolnibrezany.cz/rozhledna-je-dokoncena-a-otevrena/d-18942


Jarda F. - 23. 12. 2021 9.07 ✖️

Výhled je kruhový a bombastický. Je opravdu na co se dívat.


Vlasta - 23. 12. 2021 21.07 ✖️

Tato rozhledna z nějakého důvodu vzbuzuje tolik negativních emocí, že je lepší ji co nejrychleji navštívit, než ji nějaký debil zapálí.


Martin V. - 4. 1. 2022 21.59 ✖️

Rozhledna je skutečně na velmi dobrém místě. Akorát zase ta stádnost... jdu z Jarova po žluté, nula lidí. Za rozcestím s modrou (tedy zřejmě od aut ze Lhoty), tak 80 %. A dolů po žluté na Zbraslav, tak 20 % (bylo už později odpoledne, jinak by to bylo o něco víc).


Vlasta - 22. 12. 2021 21.15 - Odpovědět ✖️

Stezky v oblacích už se stavijó aji v Polsku:

http://wiezawidokowa.pl/kurzetnik/

http://mapy.cz/turisticka?x=19.5884983&y=53.3998306&z=15&source=osm&id=1109737116&ds=1


M.N. - 23. 12. 2021 12.54 ✖️

První stezku otevřeli v městě Krynica-Zdrój (49.430633, 20.925611) https://wiezawidokowa.pl/, dnes ji
doplňuje i zajímavá vyhlídka na střeše horní stanice lanovky Jaworzyna (49.417871, 20.895919), v červnu 2021 další v Jizerských horách u hranic s ČR. Ještě se staví stezka u potoka Kowaniec v obci Waksmund s výhledem na Vysoké Tatry (49.506454, 20.089070) viz: https://www.bramawgorce.com/


Martin V. - 22. 12. 2021 10.21 - Odpovědět ✖️

Posledních pár letošních novinek jsem umístil také na svůj "slovenský" web. Tak mrkněte a věřme, že tam brzy bez omezení opět vyrazíme! P.F. 2022 Martin


Zagi - 15. 12. 2021 17.26 - Odpovědět ✖️

V regionálním tisku : Vizovské noviny, č.6 na str.30 naleznete Pozvánku na novoroční výšlap na rozhlednu Doubrava u Loučky.
dne : 1.1.2022 otevřeno : od 10:00 do 15:00 hod.
Akce se koná samozřejmě za příznivého počasí .

https://mestovizovice.cz/aktualne/vizovske-noviny/


Jarda F. - 13. 12. 2021 11.01 - Odpovědět ✖️

Ahoj, nevíte prosím někdo, kolik schodů má nová rozhledna Dobrá voda v Horní Plané?? Díky za info :-)


Martin V. - 15. 12. 2021 14.39 ✖️

Psal jsem to už dřív přímo k rozhledně, stačí se podívat.


miki - 10. 12. 2021 23.33 - Odpovědět ✖️

V roce 2022 by měla být pro veřejnost zpřístupněna 25m vysoká věž tvrze Tichá nedaleko Dolního Dvořiště v jižních Čechách.


Host - 9. 12. 2021 22.44 - Odpovědět ✖️

To je zatím vše, Česko v nejbližších dnech aktualizuji a vložím :-)


Libor - 5. 1. 2022 9.33 ✖️

Díky moc za skvělou databázi rozhleden.


Host - 9. 12. 2021 22.37 - Odpovědět ✖️

směs Asie (170 MB):

http://www.uschovna.cz/zasilka/SVEJUAR5IPPF9ZU4-74B/


Host - 9. 12. 2021 22.40 ✖️

směs Evropa (315 MB):

http://www.uschovna.cz/zasilka/SV9GZ3IPVNUDA6ZE-8GI/


Host - 9. 12. 2021 22.43 ✖️

směs Austrálie + Afrika (45 MB):

http://www.uschovna.cz/zasilka/SVMYP6XVUDBGPXNL-EY4/


Host - 9. 12. 2021 22.10 - Odpovědět ✖️

Litva (80 MB):

http://www.uschovna.cz/zasilka/SVZ6A49PFFFJ5L72-CNJ/


Host - 9. 12. 2021 22.12 ✖️

Lotyšsko (120 MB):

http://www.uschovna.cz/zasilka/SV6V3C7H4DAZ3V2V-2F2/


Host - 9. 12. 2021 22.19 ✖️

Maďarsko (770 MB):

http://www.uschovna.cz/zasilka/SV46UWG2C2FDB438-5RT/


Host - 9. 12. 2021 22.25 ✖️

Polsko (630 MB):

http://www.uschovna.cz/zasilka/SVB5S6BKA23VUVCH-489/


Host - 9. 12. 2021 22.31 ✖️

Slovensko (530 MB):

http://www.uschovna.cz/zasilka/SVFG4AGUENZ24ICD-G6B/


Host - 9. 12. 2021 22.32 ✖️

Švédsko (62 MB):

http://www.uschovna.cz/zasilka/SV2CL4EGGJHUWRH8-499/


Host - 9. 12. 2021 21.30 - Odpovědět ✖️

BADEN-WÜRTTEMBERG (460 MB):

http://www.uschovna.cz/zasilka/SV5L449525N8CPGS-JWD/


Host - 9. 12. 2021 21.34 ✖️

Bayern (400 MB):

http://www.uschovna.cz/zasilka/SVGG79YTJ4WJYE63-HR6/


Host - 9. 12. 2021 21.36 ✖️

BERLIN, BREMEN, HAMBURG (55 MB):

http://www.uschovna.cz/zasilka/SV4SP895SD6F2NMW-FND/


Host - 9. 12. 2021 21.38 ✖️

BRANDENBURG (150 MB):

http://www.uschovna.cz/zasilka/SVFNNJJ72BJ7DDAA-87J/


Host - 9. 12. 2021 21.42 ✖️

HESSEN (370 MB):

http://www.uschovna.cz/zasilka/SV45NKGA3AKV7SNB-T5A/


Host - 9. 12. 2021 21.44 ✖️

MECKLENBURG-VORPOMMERN (95 MB):

http://www.uschovna.cz/zasilka/SVFXU52U76C29ZPH-247/


Host - 9. 12. 2021 21.47 ✖️

NIEDERSACHSEN (285 MB):

http://www.uschovna.cz/zasilka/SVTZ7B3RXKB2AZMI-43E/


Host - 9. 12. 2021 21.51 ✖️

NORDRHEIN-WESTFALEN (365 MB):

http://www.uschovna.cz/zasilka/SVT4YMSTV6JM9DK8-JTI/


Host - 9. 12. 2021 21.56 ✖️

RHEINLAND-PFALZ (360 MB):

http://www.uschovna.cz/zasilka/SVBSXX4WKVELUV2Y-6KB/


Host - 9. 12. 2021 21.57 ✖️

SAARLAND (40 MB):

http://www.uschovna.cz/zasilka/SVSSDE973LUZAT8G-NPS/


Host - 9. 12. 2021 22.01 ✖️

SACHSEN (310 MB):

http://www.uschovna.cz/zasilka/SVM9P57VU2DV7ID8-S5H/


Host - 9. 12. 2021 22.03 ✖️

SACHSEN-ANHALT (190 MB):

http://www.uschovna.cz/zasilka/SVEXX3JYHEM9ZD9P-BD6/


Host - 9. 12. 2021 22.05 ✖️

SCHLESWIG-HOLSTEIN (95 MB):

http://www.uschovna.cz/zasilka/SVA3ZR4K3XT2DTL3-WM9/


Host - 9. 12. 2021 22.08 ✖️

THÜRINGEN (190 MB):

http://www.uschovna.cz/zasilka/SVC883D6U4WTHY2W-UBG/


Host - 9. 12. 2021 20.48 - Odpovědět ✖️

Uklízím v šuplíku. Mám tu zbytečných 6.000+ obrázků rozhleden, věží, výhleden... Kdo chcete, stáhněte si... Já je mám např. v tabletu, a když jedu vlakem, prohlížím a zabíjím čas. Jiné využití nevidím. Jsou k ničemu, ani nevím proč jsem se s tím tak kakal. Teď tedy USA, Kanada, Amerika (730 MB)... A nehoňte mě, občas spím a taky jsem v práci. Budou všechny, i s polohou...

http://www.uschovna.cz/zasilka/SVHF25DMIFMNAWVN-A7P/


Host - 9. 12. 2021 20.56 ✖️

Švýcarsko (250 MB):

http://www.uschovna.cz/zasilka/SV2HVYDFV4793HI8-YG9/


Host - 9. 12. 2021 21.03 ✖️

Rakousko (490 MB):

http://www.uschovna.cz/zasilka/SVGNVJU77D9WMKG7-693/


Host - 9. 12. 2021 21.05 ✖️

Norsko (70 MB):

http://www.uschovna.cz/zasilka/SV3HU2XIGZF5WTMK-MTE/


Host - 9. 12. 2021 21.10 ✖️

Nizozemi (380 MB):

http://www.uschovna.cz/zasilka/SVV9W5J4EHM6IPA5-EJF/


Host - 9. 12. 2021 21.13 ✖️

Belgie (130 MB):

http://www.uschovna.cz/zasilka/SVGRW9GSFW3ZK76U-3CW/


Host - 9. 12. 2021 21.15 ✖️

Dánsko (80 MB):

http://www.uschovna.cz/zasilka/SV6BIX5PCEMXDYLW-PZA/


Host - 9. 12. 2021 21.18 ✖️

Estonsko (140 MB):

http://www.uschovna.cz/zasilka/SV3LVJD5AVMWHHGU-2ND/


Host - 9. 12. 2021 21.21 ✖️

Finsko (200 MB):

http://www.uschovna.cz/zasilka/SV8IWRE77ZUN2JC2-RGK/


Host - 9. 12. 2021 21.24 ✖️

Itálie (210 MB):

http://www.uschovna.cz/zasilka/SVS2B7728V8IKEB8-WT4/


Ríša - 8. 12. 2021 19.23 - Odpovědět ✖️

Blíží se konec roku a s ním i poslední letošní Rozhlednář. Pokud se chcete podělit o své zážitky s ostatními, redakční uzávěrka je 15.12. Předem díky za příspěvky, ať můžeme důstojně zakončit letošní ročník.


Ziky - 8. 12. 2021 19.07 - Odpovědět ✖️

Súsedská již otevřena: https://www.hysly.cz/aktualne/aktuality/rozhledna-susedska-otevrena-384cs.html


Martin V. - 9. 12. 2021 11.48 ✖️

Paráda, díky! Já se zase pokusím zjistit víc o té Javornické hůře, na stránkách obce jsem zatím nenašel ani telefon... A na staré sjezdovce nad Svidníkem vznikla jedna slovenská, více na mých stránkách; polohu snad dozjistím.


Helena H. - 4. 12. 2021 9.43 - Odpovědět ✖️

Odborníkům se nelíbí Pleskotův projekt pro lokalitu Závist
..... Jako problematickou odborníci vnímají i ROZHLEDNU, kterou obec v lokalitě staví a která je podle nich zbytečně vysoká a rozložitá. ...
https://www.archiweb.cz/n/domaci/odbornikum-se-nelibi-pleskotuv-projekt-pro-lokalitu-zavist


Jirka Kliner - 28. 11. 2021 14.13 - Odpovědět ✖️

nízká vyhlídková stavba
https://mapy.cz/turisticka?x=14.4718381&y=49.8710767&z=16&source=base&id=2037343


Helena H. - 28. 11. 2021 13.13 - Odpovědět ✖️

Lidé ničili zeleň u rozhledny, místní ji obehnali plotem a ostnatým drátem

Zdroj: https://www.idnes.cz/usti/zpravy/rozhledna-ruzenka-decinsko-zelen-vandal-plot-ostnaty-drat-pastevni-vrch.A211126_134106_usti-zpravy_grr


Martin V. - 11. 1. 2022 16.11 ✖️

Lidi - stádo jsou hrozný prasata, takže za mě jedině dobře, ale pozor, toto opravdu není rozhledna... rozhlednou není každý posed a měli bychom to právě my, znalí fanouškové rozhleden, rozlišovat a správně prezentovat.


M.N. - 25. 11. 2021 20.01 - Odpovědět ✖️

Dle odkazu „V příštím roce (r.2022) se má udělat skleněná fasáda a kamenný obklad ve spodní části věže“.
http://24klodzko.pl/konstrukcja-wiezy-na-sniezniku-prawie-gotowa-najnowsze-zdjecia-z-budowy/


Vlasta - 25. 11. 2021 12.34 - Odpovědět ✖️

Wieża Na Śnieżniku – Międzygórze

http://www.wiezanasniezniku.pl/galeria/


gep - 25. 11. 2021 17.49 ✖️

neměla být dle architektonického návrhu ve spodní polovině obložena kamenem z původní rozhledny namísto toho odporného lesklého plechu???


Zagi - 19. 11. 2021 11.54 - Odpovědět ✖️

Nová rozhledna bude stát v obci Vysoké Pole, kousek od rozhledny Doubrava u Loučky.
U obce Vysoké Pole bude vybudována retenční nádrž na vodu (neměla by sloužit k rekreačním účelům) a rozhledna bude takovým
majákem nad vodní plochou. Viz křížek místa označující postavení rozhledny na fotografii.

https://www.vysokepole.cz/obec/co-se-deje-v-obci/aktuality/vizualizace-rozhledny-ve-vysokem-poli-416cs.html


azi - 19. 11. 2021 20.29 ✖️

čili zase jedna naprosto zbytečná stavba....
Výhled z Loučky je špičkový, žádná další taková stavba není 10 km každým směrem od ní potřeba. Jestli má někdo zbytečné prachy, ať je dá radši např. do zdravotnictví


Rozhledna Javořice - 21. 11. 2021 22.20 ✖️

Miluji tyto zbytečné řeči.


M.N. - 17. 11. 2021 13.51 - Odpovědět ✖️

V úterý 16.11. dopoledne byla slavnostně otevřena nová rozhledna v Horní Plané, viz
https://cs-cz.facebook.com/jihoceskatelevize/videos/625701688786226/UzpfSTIxOTE2MTEwODExNzE2Nzo0OTAyODMzODI5NzQ5ODQ4/