login
Smazání příspěvku

Nick:
Heslo:

Vítáme Tě v Knize návštěv. R + RJméno: *
E-mail:
Web:
Vzkaz: *
😁 😂 😃 😅 😆 😉 😊 😋 😌 😍 😏 😒 😓 😔 😖 😘 😚 😜 🥳 🦠
Ochrana proti spamu. Napište prosím číslici čtyřista třicet osm:

R+R - 11. 3. 2020 5.48 - Odpovědět ✖️

Zdravíme zpět z Mauricia,
posledních 10 dnů na Mauriciu jsme se rozhodli určitě nezahálet. Roman zde také oslavil své každoroční "35" narozky. Popřál mu celý management hotelu a přitom nás "navezli" do rybí večeře pro dva, což byla nejdražší pěti-chodová záležitost, která se zde dá objednat. V opilecké pýše jsme souhlasili. Večer jsme poté dvě hodiny válčili s hromadou klepet, ploutví a chapadel, které nám postupně nosili na stůl. Poslední živou chobotnici jsme hodili zpět do moře .
Půjčili jsme si také opět našeho "červeného draka" a začali jsme s ním prozkoumávat další zajímavosti ve vnitrozemí. Překvapilo nás, že se zde pěstuje čaj, tak jsme vyrazili na čajové plantáže. Zastavili jsme se i v manufaktuře na výrobu dřevěných modelů lodí. Opravdu zajímavá a náročná práce.
Navštívili jsme i několik koloniálních sídel, která zde zůstala po Francouzích. Krása a nádhera.
Vzhledem k šíření coronaviru v Evropě jsme zakoupili celou krabici roušek, aby jsme se připravili na návrat domů .
Moc se nám odtud nechce odjíždět, protože ostrovy jsou zatím nezasaženy.
Děkujeme přátelům, že sledovali naši cestu a fotografie s popisem najdete jako vždy na rajčeti.
Zdraví R+R


R+R - 3. 3. 2020 6.36 - Odpovědět ✖️

Po 12 dnech na ostrově Rodrigues jsme zpět " v civilizaci", kde funguje internet, takže můžeme zhodnotit, co se událo v minulých dvou týdnech.
Rodrigues je malá tečka v Indickém oceánu opomíjená cestovateli....což je pro nás dva dobře
Dvakrát denně sem letí malé letadlo z Mauricia, ve kterém se občas vyskytne "bledá tvář"
Obyvatelstvo se skládá ze 40000 Kreolů rozesetých po ostrově v malých vesničkách a cca 30 turistů. Ti se mohou ubytovat ve 4 hotelích a několika málo apartmánech. Životní úroveň je zde ale celkem dobrá, silnice asfaltové, školy plné a vesnice čisté...až jsme valili oči. Mluví se pouze kreolsky a francouzsky, takže si procvičíte pantomimu.
Jako vždy jsme si půjčili auto a s ním objevovali kilometry prázdných pláží, želví záchranou stanici, zajímavé jeskyně a turistické stezky podél pobřeží.
Byli jsme opravdu vším mile překvapeni.
Tímto Rodrigues určitě doporučujeme pro všechny milovníky klidu a ztracených rájů
Více z této krásy uvidíte na fotkách na rajčeti


R+R - 19. 2. 2020 7.27 - Odpovědět ✖️

Ahoj všem a Jarouškovi zvlášť,
po loňském a předloňském náročném cestování jsme si dali trochu oddechovku
Zdravíme novopečeného dědečka a babičku užívejte vnoučátko !


Jarda - 18. 2. 2020 13.56 - Odpovědět ✖️

Ahoj Radko a Romane, jak tak čtu a koukám, vypadá to tentokrát na takovou poklidnou turistickou cestu. Roman by měl zajít na poker nebo zkuste někoho zažalovat, aby bylo vzrůšo. A v době někde mezi vašimi ostrovy jsem se stal oficiálním dědečkem malé Emmy


R+R - 18. 2. 2020 10.56 - Odpovědět ✖️

Reunion - po 14 dnech pobytu a každodenního využívání našeho bílého "ďábla" musíme zkonstatovat, že jde o velice zajímavý ostrov. Speciálně vnitrozemí, ve kterém se až do výšky 3000 m.n.m. tyčí zalesněné vrcholky skýtá mnoho možností na výlety a procházky. Z kolmých stěn skal porostlých džunglí padají desítky vodopádů, takže je stále na co koukat. Malé vesničky v horách skryté za kilometry serpentin Vás dostanou do starých koloniálních dob.
Na bílých plážích poté můžete relaxovat při potápění, šnorchlování a jiných aktivitách
Trochu problémem jsou všudypřítomní Francouzi a jejich divná řeč. Klidně Vám řeknou, že mají rezervovanou celou hospodu, jen aby s Vámi nemuseli mluvit anglicky - protože to neumí
Místní kreolská kuchyně však stojí za ochutnání a čerstvé ryby od rybářů také.
Upekli jsme si Marlina na česneku a byl vynikající.
Takže celkově vzato Reunion můžeme jen doporučit.
Zítra přelétáme na další ostrov - Rodrigues.
Fotky jsou na rajčeti


R+R - 8. 2. 2020 15.01 - Odpovědět ✖️

Zdravíme z Reunionu - francouzské kolonie v indickém oceánu.
Ostrova bílých i černých pláží a vysokých sopečných vrcholů. Bohužel také vyšších cen za horší služby - prostě Francouzi. Půjčili jsme si Dacii Duster a s tímto "důchodcovským ďáblem" budeme poznávat ostrov. Jak se nám to daří uvidíte na rajčeti - první fota z Reunionu jsou již vložena.
Radce už se podařilo také místní "smažce" přejet nohy - myslel si, že zastavíme, když si stoupne před auto - chyba - nikdy nezastavujeme Hodinu nám před domem volal policii až se nakonec odplazil.
Jinak silnice jsou samá serpentina, na 30 km je i 400 zatáček
Mluví se zde pouze francouzsky, tak je to k popukání
monsieur, vos jambes sont croisées (pane máte přejeté nohy)


R+R - 2. 2. 2020 13.28 - Odpovědět ✖️

1) část - rozděleno na 2 části !!
Zdravíme z Mauritia,
vyrazili jsme prozkoumat Maskarénské ostrovy - pokud to někomu nic neříká, tak jsou to Mauritius, Reunion, Rodrigues v indickém oceánu, hned vpravo od Madagaskaru a jihu Afriky.
Ubytování: Zvolili jsme turistickou oblast zvanou Flic en Flac. První tmavý apartmán plný komárů měníme po pěti dnech za celkem luxusní hotel, kde se nám půlhodinovou produkcí (chudý Čech) podařilo uplakat zásadní slevu. Odpoledne recepční kulil oči na první baťůžkáře v tomto hotelu za 20 let
Pro lepší poznávání ostrova jsme si půjčili auto.
Zajímavosti: Muzeum Blue Penny, kde si prohlédnete originál známky modrého a červeného Mauritia, tržnice s ovocem a kořením. V centrální části ostrova potom přírodní rezervaci Black River Gorges, Rumérii v Chamarelu, 100 m. vodopády a obrovské sochy Šivy a Durgy - což jsou hinduistická božstva. Kocháte se výhledy na pohoří v Le Morne Brabant na jihu a na severu u Cap Malheureux, kde proběhla poslední bitva o tento ostrov mezi Francouzi a Angličany před cca 150 lety.
Pláže: na nich se bohužel vše neukáže, protože se zde nechodí "nahoře bez" , ale i tak jde o desítky kilometrů krásného bílého písku omývaného tyrkysově modrou vodou, která je velice klidná a to díky reefu vzdálenému cca 300 metrů, který obepíná část ostrova a nepouští vlny oceánu k pobřeží. Proto jsou místní pláže také největším lákadlem celého Mauritia.


R+R - 2. 2. 2020 13.26 - Odpovědět ✖️

2) Pokračování:
Obyvatelstvo: jsou zde namíchaní Kreolové, Indové, Číňani a pár bílých Francouzů. Mluví se francouzsky, kreolsky a turisté anglicky.
Kuchyně: Je to stejné jako s obyvatelstvem, desítky malých restaurací a stánků dávají možnost si vybrat dle chuti a národnosti. Prostě pohoda. Bohužel vyvážená vyššími cenami než odpovídá kvalita. Proto zde nepotkáte téměř žádné baťůžkáře, tato lokalita pro ně není.
Počasí: určují hory uprostřed ostrova, které zadržují mraky jdoucí z východu od oceánu. Jsme na západní straně, takže pohoda, sluníčko a 30 stupňů.
Celkově vzato můžeme jen doporučit, Roman speciálně Rumérii, kde v ceně prohlídky je i degustace 8 vzorků a Radka krásné klidné pláže lákající k dlouhým procházkám.
Za pár dní budeme přelétat na Reunion.
Fotky jako vždy na rajčeti


R + R - 15. 1. 2020 11.19 - Odpovědět ✖️

Tak se nám to nachýlilo k odjezdu - zkouška nového CHATU


Roman - 🏠 7. 11. 2019 11.37 - Odpovědět ✖️

Bohužel došlo k ukončení původní knihy návštěv, tato je pokračování od 11.2019
Roman