Smazání příspěvku

Nick:
Heslo:
Zavřít

klikni pro zmenšení fotky
Jméno: *
Vzkaz: *
Připojit obrázek
😀 😁 😂 😍 🤩 😜 🤑 🤐 🙄 😌 😴 🤢 🤮 😎 😟 ☹️ 😲 😱 😖 😣 😈 😤 😠 ☠️ 🖤 💙 🤍 💯 ❤️ 💣 👋 👍 👎 🧑🏾 🙏 💪 ➡️ 🔞 ☢️ 🔜 ✔️ 🙂 😉
Opište text z obrázku

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslici sto sedmdesát :

Honza - 24. 7. 2021 17.49 X

Tvl “trojbarevni” to nekomu asi trvalo dlouho vymyslet 🙄


J.R. from B.K. - 24. 7. 2021 18.26 X

Honzo, nesoudím název a neříkám tak či jinak, ale... Zkus na první dobrou vypálit, jak bys pojmenoval svůj fanshop. Díky.


Organizačně - 24. 7. 2021 11.08 - Odpovědět X

Chtěli bychom informovat každého, kdo přispěl na akci #26. Chtěli bychom, aby každý znal cíl svých korun, které přispěl.

Zde další psaní od pana trenéra Svozila:

"Zdravím,
nakonec jsme se s trenérem Přípravky rozhodli takto:
Část peněz by se použila na nákup molitanových kostek na led:

https://www.kosacci.cz/Molitanova-stavebnice-VELKA-17-ks-30-cm-d710.htm
Za zbytek potom dětské brusle ve velikostech 30, 31, 32, 33. Tady by to mělo vyjít na 5 párů bruslí. Klub by měl mít zvýhodněné nákupní ceny, toto bych pořešil s vedoucím áčka Láďou Kozlem. Ten by zjistil cenové možnosti. Pokud by to z nějakého důvodu nešlo, nakoupilo by se to třeba u p. Klicha v Karviné. Zavolal bych mu a domluvil to. Láďovi Kozlovi jsem se dneska nedovolal, budu zkoušet zítra dopoledne.
Může to být takhle?
Částka, kterou jste vybrali, je skvělá, klobouk dolů."


J.R. from B.K. - 24. 7. 2021 10.53 - Odpovědět X

Marketingový manažer klubu zatím odvádí výbornou práci. Stojí za mnoha projekty, které ještě nespatřily světlo světa a které, myslím si, budou výborné.

Na druhou stranu, je to jen můj pocit, nemohl moc mluvit do cenové politiky vstupenek, permanentek apod. Od toho jsou v klubu jiné šajby. A když to řeknu s nadsázkou, tak podle toho, při pohledu třeba na cenu vstupenky na zápas s Třincem, to vypadá. De facto první krok v sezóně, který má na svědomí klubové vedení, a hned budí veliké rozpaky. Úvod jako hrom :-). Na druhou stranu - budí rozpaky oprávněně? Nezachovalo se vedení přeci jen dobře?

O cenové politice, i politice dárků a výhod, permanentek zde budu psát v neděli. Svůj příspěvek budu koncipovat do článku s názvem TEĎ NEBO NIKDY. Protože myslím si, že přesně tohle cítí pan prezident Mrowiec. A chová se podle toho. Že teď nebo nikdy... Na druhou stranu - hned první krok a pro mnohé přešlap. Ohledně toho Třince. No uvidíme...

Jak si vyložit pojem TEĎ NEBO NIKDY? Zítra se trochu rozepíši o zákulisních věcech...


vasil - 23. 7. 2021 19.35 - Odpovědět X

https://www.novinky.cz/koronavirus/clanek/dejte-mi-vakcinu-prosi-v-usa-na-smrtelne-posteli-pacienti-s-covidem-na-to-uz-je-pozde-40367052

Strohé, pravdivé a snad motivující 🙏


Toman. - 24. 7. 2021 9.19 X

Strohé,to ano..jestli pravdivé,to netuším. Článek je přebraný z francouzského webu, ať jsem se snažil sebevíc tak doktorku jsem nevygooglil, snad mi někdo pomůže.. na druhou stranu jsem zjistil, že dneska byl vyhozen trenér offensive line Minnesoty Vikings pan Rick Dennison, protože se nechtěl nechat naočkovat. Nebyl vyhozen ani tak Minnesotou jako spíše NFL,kdy coaching staff je povinen se nechat očkovat, zatímco hráči to mají dobrovolně (nevím jaký je rozdíl mezi trenérem a hráčem, že se každému měří jinačím metrem. Asi mají hráči silnější odbory). Tím je potvrzen další z tvrzení, který byl před rokem považován za hoax. Mě jinak potěšily 2jine články na seznamu za posledni 2dny..

Ještě abych náhodou taky nemystifikoval, tak u těch trenéru jsou povolené 2 výjimky, kdy se nemusí očkovat a to je z vážných zdravotních důvodů a ještě z náboženských(osobně takové zdůvodnění nechápu, ale budiž..) jinak per source Adam Schefter NFL insider


J.R. from B.K. - 24. 7. 2021 11.03 X

Vasil: Obávám se, že motivující to není. Myslím si, že kdo se opravdu chtěl nechat očkovat (ať už z důvodů zdravotních, cestovních a jakýchkoli jiných), ten už naočkovaný je. Nyní už to budou takové zbytečky, navíc z důvodů jiných, než je zdraví. S nadsázkou řečeno by pomohla velmi silná čtvrtá vlna, která by to v říjnu začala kosit. Potom ano, potom ta motivace bude. Jinak ne. A vlastně jsem zde o tom v minulosti asi 4x psal, že dobrá letní čísla očkování nesvědčí. Tedy motivaci k očkování. Nicméně já naočkovaný jsem, už moc neřeším. Jediné, co si přeji, a to myslím se škodolibou upřímností, byť kamarádící se s nadsázkou, je nějaký jó těžký průběh někomu ze známých, kdo očkování doposud odmítal. Na jednu stranu škodolibé, na druhou stranu tvrzení "za blbost se platí" je staré jak svět... Je to stejné, jako když si 150 kilový bachratec, žeroucí denně 6 tatranek, říká o cukrovku. Nebo podobné, jak když blb chodí s rozvázanou tkaničkou u boty, 3x mu to řekneš, jenže přesto bude skuhrat, když si ji přišlápne, spadne a odře frňák... (absolutně nepřeji nic zlého komukoli, kdo si za jakoukoli nemoc nemůže sám, svým životním stylem, kdo jí nemohl JEDNODUŠE předejít, takovým přeji mnoho zdraví a pevnou vůli v boji! A vždy jsem zde přání zdraví velmi razantně zmínil)

P.S. Jsou to s prominutím blbouni, ti lidé z článku. Kdyby od počátku četli web AZ Fans, kde mnozí, a já na prvním místě, očkování doporučili, kdyby četli, že jej doporučují i prvotní odmítači typu Tomana a dalších, nemuseli se nyní trápit. Před několika měsíci jsem cítil obrovský smutek u každého, kdo nemocí trpěl. S přibývající dobou bude ten smutek menší a menší u těch, kteří na lůžku budou trpět a zároveň se bít do hlavy, že "proč já blb se nenaočkoval". Protože - psal jsem výše...

Docela obsáhle zde o vakcinaci, v souvislosti s pražskou Slavií i naším hokejovým klubem, a společností celkově, ještě do konce víkendu busu psát.


J.R. from B.K. - 24. 7. 2021 22.28 X

Vasil: Tady je ten článek ještě v malinko jiné verzi, také zajímavé, smutné, výborné, leč frustrující.
https://www.idnes.cz/zpravy/zahranicni/koronavirus-usa-nemocnice-covid-delta-florida-ockovani.A210724_105809_zahranicni_kha?utm_campaign=&utm_medium=z-boxiku&utm_source=www.seznam.cz

A tady paní lékařka, kterou Toman nedokázal "dogooglit". Těch článků je v souvislosti s ní spousta.
https://www.linkedin.com/in/brytney-cobia-93a48226
https://www.facebook.com/brytneysnowcobia


matesss - 23. 7. 2021 13.05 - Odpovědět X

Tak co si vsadíme na zítřejší Oktagon? 😎


Adam - 23. 7. 2021 15.18 X

Já osobně bych se nebál zkusit za mě přestřelené kurzy na cizince kurz přes 2 na Tato Primeru a Naruszczku je super. Pujdu i proti Pudilové 3,56 na Bernardo je skvělé a vyhrát může i Cornelia Holm proti Szabové tam je kurz kolem 4.

Šormová, Škvor tam to můžou oba vyhrát s klidem v 1. kole.

Jinak vcelku nezajímavé kurzy, pokud se to nebude kombinovat se způsobem ukončení.


matesss - 23. 7. 2021 15.49 X

Taky mi něco říká ze Tato vyhraje 🤑


J.R. from B.K. - 24. 7. 2021 10.41 X

Vezmu to postupně.

Před pár dny se mě Adam ptal, co říkám na tiskovku Oktagonu, na které organizace představila mnoho zajímavostí, které se uskuteční do konce roku.

1) Nedokážu posoudit, zda 9800 živě sledujících je hodně, nicméně bych jako soupeře nebral zápas Plzně s Brestem. Když to řeknu s lehkou nadsázkou - fakt někoho zajímal zápas Plzně s Brestem? A pokud někoho ano, určitě to nebyl fanoušek MMA, který by měl volit mezi tiskovkou a fotbalem. Nechci fotbal snižovat, ale nemyslím si, že tohle byl zrovna protivník ;-).

2) Spolupráce Oktagonu s Českou televizí? Nevím nevím... Myslím si, že Oktagon se už dlouho chtěl, a za každou cenu, byť mluví jinak, dostat někam do TV, protože jen tohle vystoupení z Youtube zóny ti zajistí více peněz, sponzorů apod. Zpráva, že nově spolupracují s ČT, zní jako bomba. Ale když si řekneš druhou polovinu té zprávy, a sice, že na ČT budou zápasy Oktagonu se 14 denním zpožděním, tak... No já nevím, ale tipuju, že to bude pozdě večer. A fakt se někdo bude se zájmem koukat na 14 dní starý zápas? Myslím si, že fanoušci MMA ne. Ti tak dlouho čekat nevydrží :-). Jo, na druhou stranu se možná budou dívat tací, kteří to až tolik nesledují, ale osobně si to moc nemyslím. Z této spolupráce jsem trochu skeptický... Stručně řečeno - na první dobrou zní lépe, než jaká opravdu bude.

3) Zápas Boráros vs. Štáfek? Ty to možná vidíš jako sračku, ale pozor! Zeptal jsem se dvou kamarádů a oba odpověděli, že Štáfa win! A já bych se tomu vůbec nedivil. Jak zde napsal Spl, tak Štáfek už nějakou dobu boxuje, má i nějaký ten zápas za sebou, myslím si, že se výborně představí (naopak Gábor to může hodně podcenit). Navíc vzpomeňme na pár dní starý zápas v boxu mezi youtuberem Paulem a MMA fighterem Askrenem. Mnozí z toho zpočátku měli srandu a jak to nakonec dopadlo :-). Navíc Boráros (na tiskovce nějaký opuchlý a nateklý 😁) je pro mě jeden z nejvíc přeceňovaných fighterů. Takový spíše instagramer :-). Jo, to už hodně přeháním, ale já ho prostě hrozně nesnáším :-). Kubovi budu enormně fandit :-). A jsem hodně zvědav, jaké budou vypsány kurzy!

4) Celkově mi ta tiskovka přišla taková malinko slabší. Moc velkých věcí představených nebylo. Buchinger vs. Barborík - jo ok, ale nic, z čeho bych si sedl na prdel... Karlos oznámil, že bude zraněný déle než se čekalo, což byl asi největší průser celé tiskovky, Pirát vypadal divně, bez šťávy, nicméně je jasné že se dožral... Jo a mimochodem, moc se mi líbí, jak má Pirát svou hlavu a kolem svého fightu hodně jebe do Novotného :-). Není někdo, kdo drží hubu a krok a jen přitakává :-). Mikulášek vs. Bolo, z tohoto fightu se dělá něco víc než jaké to bude. Jasně, chápu, bude se to hajpovat, nicméně jsou to dva podprůměrní fighteři v rámci scény... Upřímně? Od celé tiskovky jsem asi čekal víc. Na druhou stranu - abych byl férový, Oktagon to už nemá kam moc posouvat... I tak to posouvá a klobouk dolů.

5) Hodně mě zaujalo, jak pod sebe (oktagon.tv) Oktagon skupuje menší galavečery jiných organizací. Tohle je fakt zajímavé a rád bych do toho viděl víc! Novotný je starý lišák, on to nedělá proto, aby pomohl druhým :-). Nicméně fakt mě zajímá, jestli to těm menším organizacím opravdu pomůže nebo jestli to spíše není tak, že tento krok udělat musí, jinak by byly "zničeny". Kdoví...

6) Novotnému čím dál méně věřím jeho slova :-). Pozor, obrovsky jej obdivuju za to, co vybudoval, často jsem jej zde zmiňoval a jeho myšlení dával za příklad, nicméně cítím, že je predátor :-). Myslím si, že moc dobře ví, kde ušetřit korunu apod., myslím si, že nebýt různí fighteři smluvně vázáni, zajímavě by se rozpovídali :-). Ale tak to prostě je. Když chceš být úspěšný, je skoro vyloučeno, že o Tobě budou Tví podřízení mluvit hezky. Víte, jak to myslím... I Patrik Rimmel to třeba ví :-). Čili čím více se Oktagon rozrůstá a čím víc ji chtějí její promotéři nafukovat, tím víc si myslím, že z Novotného se víc a víc stává tvrdý byznys man...

P.S. Po obědě zde napíši, co dnes sázím, na co se na Štvanici těším a tak :-).


J.R. from B.K. - 24. 7. 2021 14.04 X

Tak pojďme na tu dnešní kartu na Štvanici :-).

Škvor vs. Lupinov: Před pár dny jsem viděl výborný podcast s Danem Škvorem (Fair Play Thinker), hodně o haterech, hodně o podobnosti Conora s Karlosem apod., vřele doporučuji. Škvor je obrovský sympoš a dneska mu to už musí vyjít! Kdyby náhodou ne, obávám se, aby na MMA nezanevřel a nevrátil se tam, kde patřil ke špičce...
Gabal vs. Kareta: Polák Kareta si posledně poradil s Růžičkou, Gabalův trenér Andre prorokuje TKO, tvrdé údery, atraktivní zápas. Tak jsem zvědav! TKO/KO s kurzem 3.50!
Raška vs. Brunclík: Odborníci tipují Rašku, kurz malý. Možná bych zkusil hrát 1.42 na KO/TKO. Brunclík vypadá jako frajer, kterého v noci nechceš potkat :-).
Šromová vs. Penco: Nevím, nezájem. Šormová je hnusný chlap. Už jenom proto bych třeba zkusil dvojku :-).
Klinkhammer vs. Tarasenko: Skoro nezájem. Podle kurzů kočka/myš, vůbec nevím, co od toho čekat. Asi takový ten zápas, aby se Klinkhammer budoval dál...
Bledá vs. Ajala: Jak Šormovou, tak i Bledou, prostě nemám rád. Další chlap :-). Prý má sen, být nejmladší holkou v UFC. Jsem hodně zvědav. Tento zápas prý dost napoví, pokud jej Bledá zvládne, bude prý mít zajímavé nabídky...
Elonen vs. Basharat: Pozor, tady musím zkusit hrát Fina za 3.56. Hodně odborníků říká, že Fin zúročí více zkušeností, které oproti velmi kvalitnímu soupeři má!
Petrášek vs. Neferanovič: Budu nervózní. Meloun to musí zvládnout, jinak by to mohl být konec kariéry. Jsem hodně zvědav na jeho nástupovku, na to, jak při ní bude vypadat, na jeho koncentraci, na řvoucí Štvanici. Ale jak říkám, budu kurva nervózní. A Meloun určitě taky.
Szabová vs. Holm: Když píšu, že Bledá a Šormová jsou chlapi, tak Holm je jiná liga. Vždy doufám, že nenaváží a bude sundávat gaťky :-).Szabová je velká oblíbenkyně mnohých, moje moc ne. Nevím, přijde mi jako taková selka :-). V tuzemském MMA prostě není holka, která by mi byla sympatická. Možná teď Chochlíková... Možná bych za 1.75 zkusil, že to půjde do třetího kola...
Juráček vs. Primera: Na tohle se hodně těším! Jaráček bude mít skvělou nástupovku, Štvanice bude na nohou, Slávisté budou skandovat :-). Já už před nějakou dobou dost naložil na Primeru, dnes toho možná malinko lituju :-). Hodně se bojím, že znát bude výšková převaha. André, kdyby byl Primerův trenér, by radil okopávat přední Juráčkovu nohu, protože ten má hodně široký postoj. A tohle by prý na Matúše mohlo platit. Zároveň si ale André nemyslí, že tenhle game plan bude Primera mít. Jsem zvědav. Naloženo 2, budu Primerovi fandit. I když Matůš je sympoš a má v hlavě...
Pudilová vs. Bernardo Talita: Novotný umí z hovna uplést bič, tuhle Brazilku vychvaluje, vždy zmíní, že byla v UFC, nicméně třeba už několikrát zmiňovaný André říkal, že Brazilka nic moc, že v UFC byla slabá. Nevím, uvidíme, kdo má pravdu, nicméně dvojku hrát nebudu. Pudilová bude mega namotivovaná, už na váze vypadala jak zfetovaná :-). Ona je hrozně divná :-).
Krištofič vs. Naruszczka: Kurva, irituje mě, že všichni toho Poláka vyslovují špatně. To si, do piče, neumí zjistit? sz je Š, cz je Č, čili Naruščka, ne? A né Naruška. No vem to čert... Nicméně i když je Polák sympaťák a takový správný chlapík, budu fandit Pirátovi. Čím dál tím víc mám pro Piráta slabost. Protože to není žádný blb, umí mluvit, je svůj. Na druhou stranu sázet bych se ten zápas asi bál... A nebo zkusil Poláka TKO/KO :-).

P.S. Dnes bude osobně přítomen na Štvanici, navíc na velmi dobrém místě, můj kámoš, slíbil mi, že bude psát zajímavé postřehy, pokud nezklame, budu největší perličky psát online i zde :-).


J.R. from B.K. - 22. 7. 2021 23.02 - Odpovědět X

Kdo se bude ve středu toulat městem, bude svědkem něčeho, co jsme zde nikdy v klubové historii nezažili a neviděli.
A kdoví, zda něco takového zažili či viděli v jakémkoli jiném klubu v ČR.


Adam - 22. 7. 2021 20.47 - Odpovědět X

J.R. dnešní Oktagon Time sledovalo živě na youtube 9800 lidí za mě neskutečné číslo od 18 hodin kdy lidi pracujou a hraje v TV Plzeň o Evropu. Ač ano sám jsem dalekoradši upřednostnil tuto konferenci než fotbal, který mě osobně tak nějak nezajímá, věřím však, že spoustů lidí i těch co nefandí Plzni ano.

Pokud si to viděl nebo znáš nějaké informace .. rád bych znal tvůj názor na spolupráci Oktagon,ČT Sport kdy sestříhané turnaje mají být na ČT sport vysílané, ale dle vyjádření nejdřív tak po 14 dnech co proběhnou.

Druhá věc je "moneyfight" v boxu Štáfek vs. Boraros, to přece pokud to nebude nějak zinscenované musí Gábor jasně vyhrát?


Spl - 23. 7. 2021 7.27 X

Tady asi někdo neví,že Štáfek má za sebou profi zápasy v boxu,takže si nemyslím,že ho Gábor porazí už jen kvůli výškové převaze.


Michal AZ - 22. 7. 2021 16.27 - Odpovědět X

On-line prodej permanentek: https://bit.ly/AZ-PERMANENTKY ⚫🔵⚪


Martisan - 22. 7. 2021 5.31 - Odpovědět X

https://www.hc-havirov.cz/clanek.asp?id=Prodej-permanentek-na-sez%F3nu-2021-22-zacina-4490


Martisan - 22. 7. 2021 5.33 X

Na přátelák s Třincem za 150?No nevím,nevím. 🙄


J.R. from B.K. - 22. 7. 2021 7.00 X

Je to poprvé, kdy permanentkáři nemají zdarma vstup na Play-off nebo to už bylo?
Víc na téma permic (jejich výhody, smysl a tip, kolik se jich prodá) a utkání s Třincem napíšu o vikendu...


J.R. from B.K. - 22. 7. 2021 8.54 X

Ještě mě napadlo, protože loni to byla velká legrace...
Víme, kdy startuje PRODEJ permic. Nevíte, kdy startuje VÝDEJ permic? Protože loni se skoro "žádná" neprodala, velkou většinu jsme VYDALI...
Snad se letos nesnížíme k těmto čachrům s pojmy.
Loni jsme tím že sebe udělali piče na entou...
P.S. Za takový majstrštyk by se ani Pelta nestyděl...


gommi - 21. 7. 2021 15.49 - Odpovědět X

Jsem zvědav, jak si s tímto tahem soudružky a soudruzi v euromordoru poradí. Referendum je totiž čistá demokracie, těžko se dá zpochybnit..

https://www.novinky.cz/zahranicni/evropa/clanek/orbanova-vlada-iniciuje-referendum-na-ochranu-prav-deti-40366796?fbclid=IwAR07tvzjGq1Ebw33OeM6sHUNoFBNLsWKjmmOKHEkk_i1Nf9ZCCkA2Qh5gdc


Toman - 21. 7. 2021 19.10 X

Gommi: tak ono referenda a jejich výsledky se tak nějak ohýbají podle toho jak je potřeba a podle toho jak to někomu vyhovuje nebo ne..zmiňme Katalánsko,kde jejich snaha se osamostatnit byla potlačena a tvůrci tohoto referenda hnijí v base


gommi - 21. 7. 2021 19.49 X

No každopádně tohle se týká maďarských dětí., takže mi příjde logické, když o tom budou hlasovat jejich rodiče a ne nějací (velice často bezdětní) papaláši v Nruselu ;)


J.R. from B.K. - 21. 7. 2021 7.27 - Odpovědět X

AZ Havířov se i v nadcházející sezóně představí v ošklivých dresech z loňska, s prapodivným logem PZ (ještě rok to musíme vydržet).

AZ Havířov chystá pro nadcházející sezónu 21/22 nové dresy.

Obě věty výše jsou pravdivé a vzájemně se nevylučují...


Adam - 20. 7. 2021 7.46 - Odpovědět X

Tak jsem tedy také po druhé dávce vakcíny (Pfizer) a musím říct, že jsem čekal nějakou reakci dle toho co jsem slyšel z okolí. Nicméně zatím tedy druhý den ráno a kromě lehké bolesti ruky žádné problémy nevnímám. To jsem včera navíc zcela "zodpovědně" vakcínu spláchl 7 pivy. No tak uvidím zda se ještě dostaví nějaká opožděná reakce nebo patřím mezi šťastlivce 😂


Kukmak - 20. 7. 2021 10.06 X

Pak pisni i pocity po treti, pripadne ctvrte vakcine 😉


J.R. from B.K. - 21. 7. 2021 6.32 X

Kukmak; Kdyby sis o tom něco zjistil, věděl bys to už nyní a nemusel tak dlouho čekat 🙂.


Filip - 21. 7. 2021 11.58 X

Tohle je ale zajímavá, každopádně zatím nepotvrzená zpráva
Podle ředitele Pfizeru bude nutné každoroční přeočkovaní. Zatím i von Leyen potvrdila očkování v r.22 a 23.

Bylo by zajímavé, kdyby se ukázalo, že ti co přeruší očkování, můžou mít zdravotní následky


Rst - 21. 7. 2021 13.41 X

Filip:
Čili jako u chřipky třeba, tam se očkuje taky každý rok na podzim.
Bude-li nutnost u covidu přeočkovat a někteří to přeruší, můžou mít z logiky věci následky jako neočkovaní. Asi. Spíš mě zajímá, jestli, když bude nutnost přeočkování, budou neočkování nadále se zatvrzelosti sobě vlastní brojit i proti tomu tak, jako to předvádí nyní.

Adam: taky tak, taky tak, ale na pilu (pitný režim prej dodržet, říkali) jsem ještě přitlačil. :)


gommi - 21. 7. 2021 14.14 X

Hoši, já jdu za cca týden, takže se mám pak pořádně vožrat? :-)


Kukmak - 21. 7. 2021 14.18 X

Jr a co bych si mel zjistit? Syp to sem, jestli mi neco uniklo,
rad si to prectu


J.R. from B.K. - 22. 7. 2021 6.52 X

Filip: Co je na tom zajímavého? Proboha, to jste nevěděli? Jak správně napsal Rst, je to zcela běžný postup při očkování proti virovým onemocněním. Fakt jsem zaskočen, že to někoho překvapilo 😲.


Organizačně - 19. 7. 2021 8.47 - Odpovědět X

V pátek v 10:00 proběhla ve VIPce Gascontrol arény schůzka mezi trojicí fanoušků, prezidentem klubu Mrowiecem a marketingovým manažerem Raszkou.

Na schůzce jsme nejvyššího muže vedení AZetu informovali o tom, že pokud v nadcházející sezóně nebude obsazeno číslo #26, rádi bychom předali finanční obnos, který chceme věnovat na nákup hokejových pomůcek pro ty nejmenší AZeťáky.

O možnostech, jak peníze využít, jsme už předtím diskutovali s panem trenérem Svozilem. Prezident Mrowiec se nyní s trenérem spojí, spolu zajistí nákup potřebných věcí, v momentě, kdy ty budou zakoupeny, předáme vybrané peníze a s klubem podepíšeme darovací smlouvu.

Jelikož 54% všech darů neslo symboliku čísla #26 (126,-, 226,-, 326,-, 626,-, 1026,- apod.), rozhodli jsme se, že věnujeme takovou částku, která právě havířovské číslo Jiřího Krisla bude symbolizovat.

Definitivní tečka za touto fanouškovskou akcí bude napsána před jedním ze zápasů AZetu, kdy těm nejmenším nadějím našeho klubu předáme symbolický šek. Tou dobou se s akcí rozloučíme také tady, kdy přineseme článek a v něm nejednu zajímavost o průběhu akce, stejně tak o samotném výběru financí.

Děkujeme všem, kteří na dobrou věc přispěli. Všem fanouškům, kteří se rozhodli konat. Poděkování patří také Radku Veselému, který z peněženky vytáhl částku, díky které vložil jeden z nejvyšších příspěvků, speciální poděkování pak míří na Jadran ke slečně Kotulové, ta, ačkoli nám svůj příspěvek poslala už v první fázi výběru, tak učinila znovu totéž na samotném konci akce, aby bylo zajištěno, že vybereme námi vysněnou cifru, čili alespoň 20 000 Kč. V samotném finále celé akce přispěl výraznou sumou také marketingový manažer Raszka. Děkujeme i jemu, stejně tak panu prezidentovi Mrowiecovi za vstřícné, férové, rychlé a pohodové jednání.


J.R. from B.K. - 19. 7. 2021 6.18 - Odpovědět X

Radko Gudas a jeho módní styl 😎.


Martisan. - 19. 7. 2021 5.58 - Odpovědět X

https://www.hc-havirov.cz/clanek.asp?id=Antonin-Pechanec--Jsem-rad-ze-se-muzu-vratit-domu--4489


J.R. from B.K. - 19. 7. 2021 6.23 X

Vždycky pro mne bylo malou záhadou, jak je možné, že učitel na ZŠ, byť neučí rodný jazyk, je s češtinou tak na štíru.
Na chyby v článcích a rozhovorech jsem už docela zvyklý, vem to Rác, ale napsat pro OFICIÁLNÍ KLUBOVÝ WEB rozhovor, fotkou na něj udělat lákadlo a upoutávku a právě tam, kdy "obletí to svět", předvést takovou hrubku, to chce fakt koule :-).
Bravo, maestro.

P.S. Tondovi neuvěřitelně fandím a držím palce. Ať se daří!


Rst - 19. 7. 2021 15.34 X

Tonda je sympaťák jako hrom, srdce na pravém místě.
Jen nezarazí, když se píše, zdůvodňuje jeho přestup tím, že neměl přesvědčivá poslední dvě play off. Připomenu, že VS skončil v semifinále a jednalo se o největší úspěchy VS mimo Zubikovu éru a následný elh dojezd.
Co vím, tak předtím hrál Tonda v Havířově, který ani jednou nepřelezl v play-off první kolo (předkolo či čtvrtfinále).
Má řečnická zní: jak přesvědčivá měl Tonda playoff v první národní před vs. etapou?


Rst - 19. 7. 2021 15.37 X

Jen nezarazí si to opravilo, mělo asi být JEN MĚ ZARÁŽÍ.


J.R. from B.K. - 19. 7. 2021 19.51 X

Vsetín jako tým měl poslední dvě vyřazovací části vcelku úspěšné, nicméně Tonda jako hráč je měl opravdu nepovedené. 26 zápasů a 1 branka? 26 zápasů a 10 bodů? Tohle prostě není ten Toník. Jako první centr měl Vsetín táhnout, tahali to jiní. Bavil jsem se o tom i s klukama z hokej.cz, Toník se s osobní formu v Play-off opravdu nepotkal. Kdyby jo, kdoví, zda by Vsetín nedošel dál 😉.
Nesmíme také zapomínat, že byl i další důvod, proč Vsetín o Tondu ztratil zájem.
Buďme, my Havířováci, za ten nezájem rádi!
Přichází velký hráč a kluk, který se za těch pár let stal také velkým člověkem. Po lidské stránce zaznamenal obrovský posun. Tondu se absolutně nebojím nazvat SRDCEM AZETU. 😍
P.S. Dej Bůh, ať vydrží záda...


Rst - 19. 7. 2021 22.20 X

Jaká měl play off na VS, vím. To první po odtáhnutí sezóny jeho lajnou první zápas s PC jeho lajna rozhodla a ukázalo se nakonec, že to byl důležitý bod. S ČB pak jednočlenka, série připomínala souboj mužů s dorostem.
Teďka potom s Březinou a Gorčíkem.

Nicméně jsem položil řečnickou, jaká měl play off v první národní PŘRD VS. ETAPOU(?)

Ať se daří! Stal se mým, resp. naším (rodinným) nej oblíbencem. 😍
Tak ať vás dotáhne co nejvýš.


MatyAZ - 20. 7. 2021 1.45 X

Dle mého preferoval Vsetín, bohužel se nazadařilo tak kývl u nás!!
Je to Top hráč, ale "Samotář"..Co si ho pamatuji jel jenom "Ja já já"..snad pod Režnarem změní přístup...Podle mě to není kličovy hrač....( Omlouvám se,ale neměl sem ho moc rád)....AZ ❤️❤️


J.R. from B.K. - 20. 7. 2021 7.03 X

MatyAZ: Jsem i za tento názor moc rád. 😉 Líbí se mi, když se lidé nebojí říct svůj názor a podepíší se pod něj.
Ano, souhlasím, Tonda dříve mohl působit jako hráč "sám na sebe".
Myslím si, že za ty roky hodně dospěl. Nebo jinak - stal se jiným. Jak hráčem, tak i člověkem.
Uvidíme, nechme se překvapit. Pokud mu vydrží záda a on nedoplatí na třeba hodně špatné výsledky AZetu, budeme jej v prosinci velebit. Sázím na to 🙂.


Rst - 20. 7. 2021 15.50 X

Play off před VS:
0:4 s Jihlavou
0:4 s Trebíčí
Po předkole 3:0 s Litom. 1:4 s Jihlavou
1:4 s ČB

Čili proto jsem se ptal; pokud se mu se VS v play off nedařilo (hrál je 2, 2x postup do semifinále), jak se mu tedy dařilo play off před VS(?)


J.R. from B.K. - 21. 7. 2021 6.30 X

Hokej je týmový sport, však z hlediska osobního přínosu pro tým, z hlediska toho, jakou měl Tonda v tom kterém mančaftu roli, jaká od něj byla očekávání apod., tak Tonda měl poslední 2 Play-off osobně velmi nevydařená.
Jaká měl Play-off předchozí, nehrálo roli při rozhodování vsetínských bafuňářů. Těm je šumák, že 6 let zpátky vypadl s Havířovem 0:4. Hodnotí "tady a teď", že za "jejich peníze" to prostě, navzdory očekávání, nebylo vončo.


Rst - 21. 7. 2021 9.00 X

Já nemám na mysli vs. bafunare, ale to klišé "poslední dvě play off měl nevydařená," čímž nás obšťastňují různí experti. Jaká tedy měl ty play off předtim(?)

Třeba to první play off mi nepřišlo nepovedené. Jen se to hraje jinak, na sílu,na krev, sebezapření, a najednou ty laskominky, které předváděli naslepo, přestaly stačit. (Můj názor - byt všichni o hlavu větší, hrají ELH, se nezměnil.)
Druhé play off - tam hrál s Březinou a Gorčíkem, ke Gorcikovi nic nemám, ale Březina mi přijde na play off slabý hráč. Jihlavský druhý sled. A třeba tím To dá mohl trpět.
(Ono to je těžké, třeba s Vrchlabím Tonda ujel, natáhl na sebe 3 soupeře, za branou zabrzdil, nahrál zpět a pomalu od modré jeli 3 samotní vsetínští hráči na gólmana - no a nic,zazdili to a potvrdili, proč nehrají ELH. Dát to, třeba se chytnou všichni ....
Mně to je celkem jedno, Tondovi přeju, ať se daří co nejvíc, hlavně zdraví.

Zajímavost:
Moje dečka mají nejradši jeho a Davida Vítka. A kámoš, má taky 3 dečka plus mínus jako já v tom věku, mi říká, že jeho dečka mají taky nejradši Tonika a Davida V. Zaujalo mě to.
🤩 😍 🙂


Palec74 - 21. 7. 2021 12.17 X

Rst - Vašim dětem se nedivím.Potkal jsem p.Pechance na takovém tom amatérském hokeji (cca 7 let zpět?) a bez přilby jsem ho nepoznal.Drobný chlapec,slušný a na ledě to hrál tak jako my 😀 . Žádné machroviny,pěkné přihrávky,normální radost a tím si mě získal.Nemůžu ještě nezmínit jednoho bývalého hráče AZ pana L.Zientek (doufám že se nepletu), to bylo to samé a pan Mazur vlastně taky.Kluci něco umí ,ale chovají se normálně.Pak jsou protipóly a to je třeba pan, D.Moravec - co ten předvádí u amaterského hokej 🤮 .
Tak že přeju panu Pechancovi další sezóny v AZ 👍 ✔️


J.R. from B.K. - 18. 7. 2021 17.35 - Odpovědět X

Né přehnaně, né hraně, né fanaticky, asi né "správně" a vlastně o tom všem ani nemám zjištěno vše, co bych vědět chtěl a také měl, nicméně věřím v Boha. Nestydím se za to, občas se modlím, že jsem věřící jsem uvedl i při Sčítání lidu.

Nezmiňuji to zde poprvé. I na úkor toho mi před pár týdny napsal mail fanoušek jednoho prvoligového klubu. Napsal mi o tom, že se z tribun stáhl i proto, že začal věřit. V pořádku, každého věc, z mé strany naprosto respektuji.

Já na mail zatím neodepsal (omlouvám se, učiním tak), nicméně něco nepřímo vzkážu zde, přes tuto diskuzi. Nejsem v tomto odborník, hodně ještě musím studovat, nicméně nejde zároveň VĚŘIT A FANDIT? Není to o tom, že víra zná mnoho různých podob a není jediné cesty, po které musíš jít? Mám několik přátel, kteří jsou věřící a... A nebo podívejme se do Polska, do Itálie, na Balkán, do Jižní Ameriky. Vždyť tam věří každý druhý. A jací fanoušci to jsou... I se svými hříchy, mám li to říct kulantně :-).

Co mě k napsání tohoto příspěvku zlákalo?
Klub Górnik Zabrze, který včera odehrál generálku na ligu proti Baníku Ostrava, připravil před utkáním každoroční tradici pro fanoušky - mši v kostele, kde se lidé modlí před každou sezónou za pohodový průběh ročníku... 💯❤️

P.S. Chtěl bych touto cestou pozdravit mně neznámějšího hokejistu, který v Boha věří. Lukáše Danečka. Přeji mu, ať se mu daří a děkuji za vše, co pro AZetu udělal. Moc si toho vážím a vždy budu!


Skopi - 20. 7. 2021 21.44 X

Celá ta problematika víry v Boha je ve své podstatě jednoduchá. Nicméně si jsem jistý, že člověk, který opravdově uvěří v Boha, nemůže ani stát jako aktivní fanoušek a nemůže být ani profesionální sportovec. Ale zase je pravdou, že vše je na delší diskuzi. Nejsem si jistý, že jsme schopni to vyřešit na diskuzním fóru 🙂


J.R. from B.K. - 18. 7. 2021 17.20 - Odpovědět X

Před pár dny vyšel podcast s panem trenérem Režnarem, následně mi několik přátel napsalo, že důležitou součástí podcastu byl jeho moderátor. Že svou úlohu, která vůbec nebyla snadná, zvládl. Ano, našel bych tam chybičky, ale to je tím, že já jsem fanoušek AZetu a vím tak nějak víc, na co se ještě případně připtat, znám víc prostředí kolem pana trenéra. Dotyčný, na to, že s AZetem nemá nic společného, odvedl dobrou práci.

Ve společnosti je hrozně moc negace, málo pochval. Rozhodl jsem se, že dotyčného moderátora pochválím. Jak zde, na webu, kde se ta pochvala dostane k mnoha lidem se zájmem o hokej, tak mu po dopsání tohoto příspěvku napíši také osobně.

Celkově bych chtěl, a zdaleka né poprvé, pochválit prakticky všechny mladé redaktory z webu hokej.cz. Kdo někdy něco takového dělal, sháněl si informace a psal, aby si lidé mohli číst, ví, jak hrozně náročná a nevděčná práce to je (navíc často za pár šušňů). Díky, kluci! Především díky vám je Chance liga nyní mediálně brilantně zmáknuta. Speciální dnešní pochvala pak míří k Adamu Kodetovi.Odbočím...

Poslechl jsem si podcast s panem Režnarem a 4 klukům napsal... "Hej, nemá pan Režnar stejný hlas jako Lukáš?" Všichni 4 mi hned odpověděli, že má. Že úplně!

Kdo je Lukáš?

Drtivá většina lidí z celé republiky jej zná pod přezdívkou. Já ji zde záměrně neuvedu a budu používat křestní jméno dotyčného. Lukáš je pro mě hlavní postava baníkovské fanouškovské scény, člověk, který pro Baník odvádí nejvíc na světě, člověk, bez kterého by Baník nebyl tam, kde je. Člověk, od kterého bychom se všichni měli učit a naslouchat každému jeho slovu. Jsem ukrutně rád, že před 22 lety, když se ve mně formovalo povědomí o fanouškovství, jsem jej mohl "pozorovat v akci" a právě Lukáš byl pro mě vzorem, jak fanouškovsky myslet. Kdyby měl každý tábor svého Lukáše, byla by naše celorepubliková scéna někde jinde. Navíc, když vidím a vím, kolik Lukášovi je a jaké má rodinné poměry, musím se vysmát všem, kteří prohodí, že "já už jsem na to starý". Ne, není to o věku. Je to o zápalu pro svůj klub...

P.S. Někdy v roce 2000 se rušila prodejna potravin (dnes je v té budově hospoda Autobar?), ve které pracovala kamarádova mamka. Kamarád nám sdělil, že pokud chceme, můžeme si přijet pro 600 konfet z pokladny, které by se jinak vyhodily. Přijeli jsme. Narvali je do dvou obřích cestovních tašek a... O pár dní později hrál doma Baník. Na Bazalech. Já a Šťovík from B.K. jsme se vypravili. I s těma dvěma narvanýma taškama plnýma konfet. Tašky jsme u stadionu přehodili přes plot. V místech nad ochozem, u těch hnusných smradlavých záchodů. Tímto způsobem jsme 600 konfet propašovali dovnitř a valili za Lukášem. Tehdy jsem s ním mluvil poprvé v životě a doma byl nadšený z toho, že jsme mu mohli dát 600 konfet a trochu si šplhnout... 😎 "Ty vole, hej, my jsme mluvili s Lukášem", říkali jsme si cestou domů z Baníku :-).

P.P.S. Je to asi 8 let, když jsem byl jedním z trojice fanoušků, které klub pozval na schůzku o bezpečnosti na hokejových utkáních. Přítomni byli lidé z klubu, lidé ze státní i městské policie, lidé z Magistrátu, ze sociálky, ze SSRZ. Přítomen byl i jistý ostravský policista jménem Chobola, tehdy "odborník na divácké násilí a extremismus", každý chachar jej musel znát. Při jeho projevech několikrát zaznělo i jméno Lukáše. Několikrát si jej dotyčný vzal do úst. Proč? Protože Lukáš byl známá postava. Často jsou lidem, kteří fanouškovskou scénu vedou nebo mají důležité slovo, přisuzovány i role, ve kterých prakticky nikdy nepůsobili. Vím o tom své... (z celé akce jsem tehdy napsal článek a vydal zde na webu. O několik dní později mi pan Chobola telefonoval, ať okamžitě smažu všechny fotky z článku, na kterých on je, jinak že uvidím... A tak jsem smazal i fotografii, kterak má ve své policejní kanceláři vyvěšen dres Ajaxu Amsterodam)


dot (.) - 18. 7. 2021 19.14 X

Jak píšeš o Lukášovi...Není to náhodou člověk, který občas něco napíše i na jiné stránky a má tam přezdívku na 4písmena ? Pokud ano, tak velký respekt, to je za mě ikona, která není v žádném jiném táboře, napříč fotbalem, tak i hokejem ( myšleno v nejvyšší soutěži ).


J.R. from B.K. - 18. 7. 2021 19.28 X

Děláš to těm lidem lehčí, než jsem chtěl 😀😟.
P.S. Když jsem Lukáše viděl několikrát na utkání AZetu, vždy jsem podvědomě chtěl, ať jsme ten den v hledišti lepší :-).
P.P.S. Snad nikomu nebude vadit, když napíšu, že když nyní Lukáš a další lidé z Baníku přijeli pomáhat na jih Moravu po děsivém tornádu, koukali se Komeťáci jak z jara a nevěřili, že i vegetarián může být dobře rostlý člověk... 😂


J.R. from B.K. - 18. 7. 2021 21.24 X

Předal jsem osobní pochvalu a "za odměnu" zjistil, že brzy vyjde další podcast s člověkem z Havířova. Kdo to bude? Napovím - dámy tvrdí, že s jedním z nejkrásnějších hráčů AZetu :-).


Štěpánka Textilní - 18. 7. 2021 21.38 X

jéééééé ❤️


J.R. from B.K. - 18. 7. 2021 16.19 - Odpovědět X

"Přesně před sto lety byla podána první dávka očkování proti tuberkulóze. Vakcíny pomohly v Evropě udělat ze zásadní hrozby nepodstatný problém."

https://ct24.ceskatelevize.cz/veda/3341400-pred-sto-lety-se-zacalo-ockovat-proti-tuberkuloze-zastavilo-pandemii-nemoc-ale-zije-dal


J.R. from B.K. - 17. 7. 2021 18.04 - Odpovědět X

Najdu zde pamětníka?

Při uplynulých dvou schůzkách jádra fanoušků padla myšlenka na to, jak moc by se situace na tribunách změnila, kdyby po mnoha letech změnil své místo kotel. Nebudu psát, o jakém "novém" sektoru jsme se bavili, protože myslím si, že zatím to není aktuální, ale...

Říkám klukům: "Hoši, malinko zapomínáme ještě na jeden aspekt PROTI. Jaký? 2x budeme útočit na bránu, která je kotli vzdálenější. Mně by to sice nevadilo, ale znám lidi..."

A nyní k tomu, proč svůj příspěvek píši. Co chodím na hokej, nějakých 35 let, tak máme střídačku blíže vrátnici, hosté pak samozřejmě mají tu druhou. Ale kdo pamatuje sezónu, ve které se nám ukrutně nedařilo a někdy v průběhu rozehrané sezóny jsme ZMĚNILI STŘÍDAČKU? A vzali si tu druhou. A soupeři dali tu naši. Tehdy se říkalo, že se to dělá proto, abychom něco změnili a sezónu zlomili. Pamatuje si to někdo? Takovouto změnu střídačky pamatuju jen jednou za dobu, co chodím. Ale bohužel jen mlhavě. Neví někdo rok? Díky!

Vzpomněl jsem si na to dnes, když jsem šel kolem haly a viděl plápolat tento větrný pytel. Nevím to jistě, ale zaslechl jsem, že jeho instalaci, až do startu sezóny, si vynutil trenér Režnar, několik týdnů se budou zkoumat větrné poryvy a směr větru, abychom si v sezóně vybrali vhodnou střídačku a hráli většinu základní části PO VĚTRU...Od stadionu jsem pokračoval pěšky městem, zastavil se zde, u tohoto označení ulice. Jak epické. Přesně 97 metrů od tohoto nápis bydlí KAPITÁN Krisl. A my s kamarádem jsme už dlouho let rozhodnuti, a snad se tak brzy i stane, že nápis/název této ulice změníme ještě jednou. Tato ulice, minimálně na tomto značení, ponese jednoho dne nápis Kapitána Krisla!


Host DC - 18. 7. 2021 0.05 X

100 % k tomu došlo za Pantera v 1.lize. Ta dočasná změna byla myslím od Nového roku do konce sezóny. Tipl bych rok 2007.


kravran - 18. 7. 2021 8.56 X

K té polepené ceduli názvu ulice. Byt, který je vedle, dlouhé roky obýval mladý narkoman a aby měl své obchodní aktivity nějak viditelně označené, přelepil tento název.


J.R. from B.K. - 18. 7. 2021 16.22 X

Host DC: Jo jo, něco takového to bude (bylo)!

kravran: Okolo chodím docela často, máš pravdu, pamatuju, že v tom bytě bydleli pofiderní lidé. Pamatuju, že dlouhou dobu měli rozbité okno, ale vesele tam žili dál :-).
Když jsem šel okolo včera, viděl jsem v okně starší paní. Zvláštně se na mě dívala, když jsem se k domu přibližoval, i proto jsem fotil lehce ze strany, aby neviděla, že fotím. Kdoví, co by si myslela :-).


Martisan - 17. 7. 2021 11.31 - Odpovědět X

https://www.hc-havirov.cz/clanek.asp?id=AZetaci-pomuzou-prirode-4488


J.R. from B.K. - 17. 7. 2021 10.56 - Odpovědět X

Před vlakovým nádražím je aktuálně zaparkováno 57 kol Nextbike!
S přehledem nový rekord havířovských stanovišť :-).


J.R. from B.K. - 17. 7. 2021 8.55 - Odpovědět X

Když jsme se včera s přáteli domlouvali na pivo a půl dne zvažovali, kterou hospodu si vyberem, měl jsem chuť na nějaké pořádné old school prostředí... Na hospodu, ve které jsem roky nebyl. No jo, jenže najdi takovou :-).

Hodně jsme zde v minulosti diskutovali o tom, jak hrozně moc chybí na zimáku (blízko u zimáku) hospoda. Navíc ta možná nejbližší - ŠIBENICE - je už dlouho zavřená (druhá nejbližší - ORION - zavírá odporně brzy, v týdnu snad ve 22:00, navíc servírka je už o půl schopná říct, ať dopiješ, že jí jede autobus), na dveřích pouze papír s vysvětlením, že prochází rekonstrukcí. Leč vypadá to až podezřele pusté, tak nevím... (vedle Šibenice, v PIZZERII MAX, včera k večeru venku na terase snad 50 lidí)

Pamatuju si časy, kdy, když skončil hokej, tak - na Plechárně narváno, v Krakonošovi narváno a my, byly to roky třeba 2001 - 2004, chodili po zápasech často na pivo do LÉKÁRNY. Zná každý Lékárnu? U Stružníku? Legendární hospoda, ve které se v 90. letech scházeli havířovští skinheads, o Lékárně se díky tomu šířily zvěsti, díky kterým se tam mnozí snad i báli chodit :-).

Včera jsem do Lékárny, asi potřetí za posledních 10 let, zavítal. Velké překvapení! Příjemné překvapení. Radegast desítka za 29,-, dvanáctka za 33,-, Plzeň za 38,-. V nabídce dokonce guláš (90,-), utopenec (35,-), ten však nebyl dobrý, nálev bez chuti, chleba rozmražený z mikrovlnky, nejdříve teplý, potom gumový. V nabídce také korbáčíky (4,-) a nějaké další drobnosti, já samozřejmě, jako k pivu tradičně, zakousl žluté Havlíky... (balíček tyčinek mi připomenul pár let starý kádr AZetu, protože když jsem si vytáhl jednu tyčinku hodně spálenou, před očima jsem viděl Romana Ráce a jeho nechuť k děkovačkám)

Lékárna super! Příjemné "vesnické" prostředí, člověk si připadá, že snad ani není v Havířově :-). Snad jediné, kromě toho chleba k utopenci, mě rozptylovaly řeči od vedlejší stolu důchodců o tom, že "Ja ti kurva povim, ta Schillerova, to je kurva nejschopnějši baba, to ti povim". Pičo, grc.

P.S. Ptal jsem se babičky a... Není to ověřená informace, ale prý Lékárna jako hospoda stála možná ještě dříve než samotný Havířov.

P.P.S. Absence hospody na zimáku je dle hlasujících 4. nejvážnější důvod, proč klesají návštěvy na hokeji. Rozboru ankety se v příštích dnech budu věnovat...


J.R. from B.K. - 17. 7. 2021 9.10 X

A ještě k havířovskému nočnímu životu...
Říkal mi v týdnu kamarád, že minulou sobotu přijeli v 1:00 na "dětskou" diskotéku do Remixu, tam nebyl ANI JEDEN ČLOVĚK! Znuděný vyhazovač pucoval stoly...
Následný přesun taxíkem do Lenina, tam v 1 v noci cca 60 lidí.
I já to včera U Lenina končil. Situace? Ve 22:00 téměř prázdno, okolo půlnoci pak cca 60 lidí, z drtivé většiny mladých. Tento stav vidím už nějakou dobu. Lenin je v současnosti centrem havířovské mládeže, tedy té, která se chce bavit, poslouchat hudbu, mastit kulec, přitom není to taková ta ufrfněná diskotéková mládež...
P.S. Jakožto zkušeného mukla mě zaujala přítomnost, nezávisle na sobě, dvou sympatických bachařů z ostravské vazební věznice :-). Škoda, že ten jeden z nich neměl na sobě tričko copACABana, které občas nosí :-).


Toman - 16. 7. 2021 18.55 - Odpovědět X

Zajímavý článek s daty z Izraele, který tak nějak potvrzuje slova paní vědkyně Koutné z před 4měsíců.. https://www.wn24.cz/imunita-po-prodelani-covidu-je-vyssi-nez-po-ockovani-naznacuji-data-z-izraele/?utm_source=www.seznam.cz &utm_medium=sekce-z-internetu#dop_ab_variant=0&dop_source_zone_name=hpfeed.sznhp.box&dop_req_id=xPJpZNaOqhn-202107161634&dop_id=12633039
Tady ještě odkaz na jeden z rozhovoru s paní Koutnou
https://www.seznamzpravy.cz/clanek/rok-si-nicime-imunitu-mozna-i-proto-je-tolik-nemocnych-rika-ceska-vedkyne-148516


J.R. from B.K. - 17. 7. 2021 10.22 X

Měl bych takový laický dotaz.
Jak by měl nyní postupovat ten, kdo doposud není očkovaný, Covid19 zatím neprodělal, potažmo nemá v těle protilátky? A třeba otázku ještě konkretizujme, postavme vedle sebe 3 lidi - 30letého, 50letého a 80letého.


Toman - 17. 7. 2021 12.07 X

Měl by se nechat očkovat. A čím starší, tím dříve-pro mě je třeba záhadou, že zatímco ještě není naočkována spousta důchodců,tak se už očkují děti.. jinak doufám že to neuzavřeš, mojí první větou. Já už několik měsíců poukazuju na to, že spousta lidí bere očkování jako JEDINOU variantu a ti co jsou více jak 6měsíců po nemoci, ikdyž mají důkaz o protilátkach, tak je NIKDO nebere v potaz. A není to tak dávno,kdy se doba po nemoci uznávala jen 3měsíce. Jako nevidíš ten rozdíl,kdy jak si očkovaný tak můžeš vše, ikdyž nemáš důkaz o protilátkach?a když máš protilatky,ale nejsi očkovaný,tak jsi v piči chalan? Jde tady vůbec o zdraví,nebo za každou cenu použít co nejvíce vakcín? já se naočkuju až nebudu mít protilatky, zatím na tohle budu neustále poukazovat a bojovat.


T.Silesian - 17. 7. 2021 13.50 X

V této souvislosti mne minulý týden zaujala oficiální informace, že naočkováno je 70 - 75 % zdravotníků - což jsou lidé ,kteří jsou z podstaty věci nejvíce informovaní !! A měli možnost nechat se očkovat hned zpočátku, prioritně...


Toman - 17. 7. 2021 14.54 X

Silesian: přijde ti to jako málo,nebo hodně? Může to být i tím že někteří zdravotníci ten kovid měli a mají za to, že se již nepotřebují očkovat?


J.R. from B.K. - 18. 7. 2021 7.38 X

1) "Zatímco nejsou naočkovaní všichni staří, tak už očkujeme děti." Já se třeba tomuto vůbec nepodivuju a přijde mi to logické. Je přece dobře, že už očkujeme všechny, kteří chtějí! A není to tak, že staré na úkor mladých zanedbáváme. To určitě ne! K těm seniorům... Ber v potaz, že mnoho z nich se očkovat nechce nechat a... (a hrozně lituju ty seniory, které od toho odrazují jejich děti apod.) A jak to udělat, aby byli naočkovaní všichni, kteří být chtějí? Nevím, těžké, ale určitě bych to nestavěl tak, že budeme čekat, až je všechny naočkujeme, protože bychom také mohli "něco" prováhat a pročekat a doplatit na to.

2) Ano, já, který jsem Covid neprodělal a neměl jsem Covid přirozenou cestou, beru očkování JAKO JEDINOU možnost, jak pomoci sám sobě a mému okolí.
Mému bráchovi vyprší v září půl roku po prodělání Covidu. Věřím, že udělá to, co by po prodělání Covidu19 měl udělat každý. Nechá si změřit protilátky a pokud je mít nebude, nebo pouze velice nízké, půjde se očkovat. Protože jen tohle je cesta.

3) Je správné, že když jsi očkovaný, můžeš prakticky vše. Je to super. A pokud jsou "utiskováni" ti, kteří mají protilátky a očkováni nejsou? Upřímně se přiznám - nedokážu posoudit. Ano, je to pravděpodobné a není to fajn, však věřím, protože situace kolem Covidu se vyvíjí denně, že i na tyto se bude myslet. Co nejdřív. Někde jsem četl, i když se přiznám, že se o tuto sortu moc nezajímám, že snad WHO čeká na nějaký společný postup, nebo jak to nazvat, k těmto lidem, aby pak byli bráni v každém státě stejně. Věřím, že situace těch, které nyní nazýváš "v piči chalan", se brzy změní...

Nicméně jsem velice rád, že jsme se shodli na tom, že každý, kdo nemá v těle protilátky, měl by se nechat jít očkovat. tady vidím veliký posun, protože pamatuju, jak se zde k očkování stavělo třeba před půl rokem...
A uvědomme si také jednu věc. Ty po prodělání Covidu máš protilátek dost, však neber dle sebe i ostatní. Vím, jaká nyní například byla situace v českobudějovickém Motoru, kde si Covidem někteří prošli dokonce 2x a nyní šli JAKO TÝM na očkování. Věř, že ti hráči už protilátky neměli. Čili netroufal bych si posuzovat, kdo je jak dlouho má nebo nemá, tohle je vysoce individuální a mně přijde, že se z toho dělá automatismus a samozřejmost...

P.S. Nedávno zde psal David Foltýn, že "jeho banda" v práci, že všichni odmítli očkování. Nevíte, jak je na tom ta banda teď? :-) Protože na lidech je patrné, že u mnoha odpůrců se názory mění. Protože začínají chápat. A to je jen dobře. Předevčírem jsem si povídal se spíkrem Tomketem. Který pracuje ve fabrice, však v provozu, kde nemůže dělat každý pablb (jako je tomu na mnoha různých pracovištích v takových fabrikách). Kde více rozumu je potřeba. Z 18 členného kolektivu je 18 naočkovaných. Velká pochvala!

P.P.S. Perlička závěrem: "Kanadská juniorka chce zavést pravidlo, že hráči, pracovníci týmů, rozhodčí a jejich nejbližší rodina musí být před startem sezony plně očkovaní. Jinak mohou být po dobu pandemie odstaveni z práce."


Toman - 18. 7. 2021 11.13 X

J.R.: já si naopak myslím, že automatismus a samozřejmost se dělá z očkování. Ukazují to i očkovací centra typu Hlavák, obchoďák atd. Je jedno, kdo tam přijde, v jakém stavu, člověk třeba ani neví jestli vůbec prodělal kovida (třeba tak jak můj kamarád z práce kdy byl v karanténě, protože měl nemocného tatínka, PCR vyšlo negativně, ale pozitivní na protilátky..) a tak jak se automaticky bere očkování, tak se i automaticky má za to že protilátky mají, což některé studie moc nepotvrzují.. A co bych udělal osobně? I v rámci ochrany zdraví očkovaných, bych je 2tydny po 2.dávce poslal na změření protilátek a pokud by se vytvořily, tak pak třeba co půl roku důchodce, co rok zbytek..
A že někteři v Motoru chytli kovid podruhe? Přečti si ten článek s Koutnou co jsem sdílel-vysvětlovala to.


Toman - 18. 7. 2021 11.54 X

J.R.: jinak takový laicky dotaz. Poradiš mému kolegovi co teď má vlastně dělat? Oficiálně kovid neměl, protože neměl pozitivní test. Neoficiálně ho musel prodělalt nějakou dobu zpět, aniž by o tom věděl.. Takže za 1.nema glejt a půl roku klid, kvůli tomu že by nemoc prodělal a za 2.na očkování kvůli změřeným protilátkám taky nemůže.


J.R. from B.K. - 18. 7. 2021 17.37 X

Toman: Jeden den zde napíšeš: "Člověk si za své zdraví odpovídá sám", abys za pár dní napsal, že na Hlaváku očkují každého, kdo přijde, kdo PROJEVÍ ZÁJEM. Jak to tedy je?
Přijde mi, že z lidí děláš malé děti, které se někoho staršího potřebují chytit za ruku. Člověk před očkováním vyplňuje dotazník, v něm mimo jiné to, zda prodělal Covid19 (David Foltýn se zde ohledně těchto dotazníků snažil svého času veřejnost mystifikovat, no to se mu, stejně jako drtivá většina jeho argumentů, opět nepovedlo). Všichni si lebedíme, jak to tam rychle odsejpá, jak to jede jako po másle apod., no nevím, možná bys celý ten proces pozdržel a zdravotnice by lidem vysvětlovaly, dlouze se vyptávaly, měřily protilátky apod. Ne. Tohle je přesně ten stav, kdy ano, kdy člověk zodpovídá sám za sebe. Když to řeknu s nadsázkou, tak, když se půjdu nechat tetovat nebo si napíchnout piercing, také si o tom předem vše zjistím, možná rizika apod. Tady stát nebude suplovat z drtivé většiny nezodpovědnost, kdy lidé se o onemocnění, svůj zdravotní stav apod. nezajímají. Není to nic těžkého, náročného. Když to zvládáš i Ty, zvládnou to i druzí. Čili pokud se člověk sám a z vlastní vůle rozhodne podstoupit očkování, tak... Tak ano, Tvou optikou mu hoďme nějakou větev pod nohy, ať to ten prevít nemá tak snadné?
Mimochodem - obrovská pochvala za možnost se nechat naočkovat na Hlaváku, v obchodních centrech apod. Jen houšť. Pro mě obrovsky pozitivní překvapení, jak to lidé vzali útokem!

P.S. Ohledně Motoru jsem se nepodivoval nad tím, že Covidem prošli 2x, uváděl jsem je tady jako příklad, kdy Covid všichni měli a nikdo z nich již nyní neměl protilátky. Protože někdy mi z Tvé argumentace přijde, že kdo měl Covid, má zákonitě protilátky šíleně dlouho. Houbelec. Znám spoustu lidí, kteří je měli minimální už pár týdnů poté.


Toman - 18. 7. 2021 21.46 X

J.R.: mě prostě přijde, že si ten rozhovor s Koutnou nečetl, jinak by si neargumentoval nízkou hladinou-v jednom z článku, který jsem tady dával z idnesu bylo zmíněno že jakákoliv hladina člověka chrání(to byl ten 3dny stary článek na idnesu). Zajímalo by mě, jak celý proces pozdržíš, když budeš testovat na protilátky již očkované? Sám si říkal že je sobectví nebýt očkovany, co by si říkal kdyby za krk tvoji maminky dýchal člověk sice před nějakou dobou očkovaný, ale již bez protilátek? Ano, při očkování se tě ptají, jestli si prodělal kovid, ale je dost lidí, kteří o tom nemají ani šajnu-tak jak ten můj kamarád-kolega.. Ten zjistil že kovidem prošel před nějakou dobou, až když byl kvůli tatínka v karanténě a oni sice měl negativní test, ale protilátky v těle. O tom kamarádovi jsem ti psal před nějakou dobou na messengeru. Co by se stalo, kdyby třeba týden před tím než mu byly zjištěné protilátky šel na očkování a on by řekl že si není vědom že by měl kovida? Sorry, ale já třeba více věřím mému obvoďákovi, který má mojí zdravotní kartu, než dobrovolníkovi na Hlaváku..


J.R. from B.K. - 19. 7. 2021 8.52 X

Odjíždím na dovolenou, už si moc nechci kazit volno a náladu, proto tohle povídání zakončím pozitivně.

Je velice chvályhodné, že ses rozhodl podpořit očkování, vakcinaci, že ji lidem doporučuješ bez ohledu na věk.


J.R. from B.K. - 16. 7. 2021 16.09 - Odpovědět X

Do téměř hotové šatny A týmu AZetu, která voní novotou, jsme dnes poslali špióna Vojtu s pečlivě ukrytým mobilním telefonem...
https://i.imgur.com/WXogKyH.jpg

Vrátil se s vykulenýma očima a řekl, že SUPER. Nevím, posuďte sami :-).


- - -


Tomáš - 16. 7. 2021 19.38 X

Pěkně ještě klubový znak a nějaké motto k tomu


J.R. from B.K. - 16. 7. 2021 15.17 - Odpovědět X

Bude AZ Havířov patřit mezi ty šťastné kluby z Chance ligy, které se v nadcházející sezóně představí v rámci monstrózní akce Winter Classic ???


mmech - 17. 7. 2021 15.03 X

Tipuji Vrchlabí vs. Vsetín


J.R. from B.K. - 16. 7. 2021 14.12 - Odpovědět X

Vypíše mi někdo hodnotný kurz na příležitost, že povolební koalice s důvěrou Poslanecké sněmovny bude ve složení ANO + SPD + Přísaha?
Rád bych si u tebe vsadil :-).


Filip - 16. 7. 2021 17.13 X

Tak tady bych viděl kurz 4,8 a to ještě je podle mě málo 🤐