login
Smazání příspěvku

Nick:
Heslo:

Napište nám, rádi odpovíme ...Jméno: *
E-mail:
Vzkaz: *
*1* *4* *8* *10* *11* *12* *14* *26* *642* *168* *105* *118211* *21685* *21688* *540* *11601*
Ochrana proti spamu. Napište prosím číslici čtyřista osmdesát dva:

Kamila - 1. 3. 2017 21.27 - Odpovědět X

Ahojky, moc se mi líbil váš cestopis. V prosinci se chystáme také do Thajska, ale jen na jih, týden Phuket (trochu se bojím spousty lidí :-( )pak na noc Phi Phi a nakonec týden Lanta. Ale jedeme s malou dcerkou, budou jí necelé tři roky, tak nevím jak cestovat s ní, jde tam fungovat s kočárkem? Nebo nějaká krosna? Nechceme se jen valet na pláži, ale taky něco vidět, národní parky, ty orchideje, slony, alespoň něco z tech maličkých ostrůvků... Můžete něco poradit a doporučit? Děkuji a krásný den :-)


Lenka - 4. 3. 2017 8.06 X

Dobrý den,
s tím kočárkem si nejsem úplně jistá - využijete ho na frekventovanějších místech, ale např. na Phi Phi se často chodilo po písku, cestičkama "džunglí" s kořenama. Tam by bylo asi lepší nějaké nosítko. Vzhledem k dceři bych určitě volila nějaké výlety spojené se zvířaty. Sebou bych vám radila si vzít nějaký ten stan proti sluníčku, na plážích se často stín špatně hledá. Na všech turistických místech jsou cestovní kanceláře pořádající různé zájezdy, určitě vám poradí, co by bylo dobré i pro malé dítě.
Užijte si to...


Barča - 2. 2. 2017 18.14 - Odpovědět X

Ahoj,

děkuji, napadlo mě to a psala jsem jim, zatím ale nemám žádnou zprávu zpět. Vy jste si přímo psali s otázkou, jestli můžete mít tu projížďku (respektive plavání) se slony? A to jste to objednávali už z Česka asi že? Jestli se mohu ještě zeptat, protože opravdu budu v takové zemi poprvé, jak to tam je co se týče těch komárů a jiné havěti, jaký repelent jste používali? Který stoprocentně zabíral? (já mám vybraný Bushman, a Life systems (ale ten druhý se nedá použít na tělo), a poslední otázka, potkali jste tam někde hady? (mám z nich panickou hrůzu) No je to cesta do neznáma, tak snad to dopadne výborně. Moc děkuji za případné rady.

Barča


Lenka - 2. 2. 2017 20.09 X

Já si na těch stránkách tenkrát vybrala přímo ten výlet, který jsme chtěli (s koupáním slonů) a ten si u nich objednala (z Čech).
My jsme popravdě měli nějaký obyč repelent Predátor z domova a potom si koupili nějaký jejich místní. Vím jen, že se kouká na tu složku DEET nebo co to je. O tom moc neporadím, něco vezměte a uvidíte. Kde jsme byli my, tak to zase nebylo o tolik rozdílné než v létě na dětském táboře
Hada žádného. Opice, stonožku, 2 šváby (díkybohu), komáry, asi milion ještěrek a psů.
Určitě si to užijete, nebojte se toho a dejte si za mě jednu banánovou palačinku a Pad Thai.


Barča - 1. 2. 2017 21.46 - Odpovědět X

Ahoj, odlétám za 14 dní do Thajska a nejvíce mě zaujalo to koupání se slony a pak ti tygři, píšete tam, že jste to měli objednané z domu, kde jste to tedy objednávali, na jaké stránce? Budu moc ráda za tip. Zkusila bych si to také domluvit dopředu.

Děkuji moc
Barča


Lenka - 2. 2. 2017 10.01 X

Ahoj,
Objednavali jsme z techto stranek: www.thailandtourscenter.com
Uzijte si dovolenou


Veronika - 18. 1. 2016 17.31 - Odpovědět X

Ahoj pěkný cestopis :-)
jedu na dovolenou do Malajsie a máme v plánu navštívit Thajsko konkrétně Koh Lipe, hrozně mě zaujalo kde jste byli ubytovaní, ale nikde nemůžu najít odkaz na bungalow Varin 2 Beach Resort. Jestli ho máš, mohla by si mi ho prosím poslat? budu moc vděčná, podle tvých fotek to vypadalo super :-)

Předem děkuji :-)


Romana Wirthova - 13. 12. 2014 23.38 - Odpovědět X

Dobry vecer mohla bych se s vami spojit na emailu??


Leňule - 15. 12. 2014 14.24 X

Určitě
stastnalenka@centrum.cz


Olga - 29. 11. 2014 20.44 - Odpovědět X

Děkuji za cestopis. Perfektně jste to popsala výlet na lodi. Jestli se můžu zeptat -kupovali jste výlet přes českou cestovku nebo přímo na internetu ? Děkuji za odpověď.


Leňule - 30. 11. 2014 11.18 X

Zájezd jsme kupovali přes českou cestovku CA Planet, ale vůbec to nedoporučuji. Naprostí neprofesionálové. Dnes bych si to již koupila sama přes internet - letenky, palubní lístky na loď a ubytování v Miami.


Jana Procházková - 11. 11. 2014 15.34 - Odpovědět X

Ahoj,ta loď mě taky láká. Ted je v nabídce podobná trasa,ale se společností Costa - italama. Děti jsou do 17ti let zdarma. Na kolik vás vyšly letenky??? A těch výletů bylo na výběr víc?? Jsou dost drahé,co poisuješ no a krát 4 ??? Dá se jet na výlet i bez asistence,jen na vlastní pěst??? To asi chce těžkou přípravu doma,že?? Díky za odpověď. Jana


Leňule - 11. 11. 2014 17.50 X

My jsme to měli od cestovky jako celek, takže letenky samotné nevím. Nejlepší si je vyčíhat v nějaké akci. Výletů bylo na výběr hodně, na internetových stránkách Carnivalu je většina vypsána. Ale nečekej jich moc levnějších. Na vlastní pěst půjdou výlety určitě taky, ale jak píšeš, chce to přípravu. Vě vetšině přístavů lze sehnat výlet i přímo u domorodců, bohužel s tím nemám zkušenost.


Jarmila Strählová - 8. 11. 2014 17.41 - Odpovědět X

Čauko,

cestopis z lode Carnival Glory ma veľmi zaujal, ale nabudúce napíš viac. Bolo by to ešte zaujimavejšie.
My odlietame 2.01.2015 na takú istú cestu. Letíme z Viedne cez Duseldorf na Miami, tam spíme a potom sa naloďujeme. Máme už dosť precestované, ale na takejto námornej lodi (okrem trajektov) sme ešte neboli. Mohla by si nám poskytnúť určité informácie ? veľmi by si ma tým potešila.
Rada by som vedela:
- ako prebieha platba ? Všetko sa zapisuje a na konci sa platí ? Je bežné platiť aj v hotovosti alebo len cez platobnú kartu ?
- výlety si kúpim deň dopredu na recepcii ? Platím za ne hneď alebo až na konci pobytu na lodi ?
- ako je to s nápojmi ? Kupovali ste si nápojové balíčky ? Alebo ako ste to robili ? Nevieš, či je výhodnejšie si kúpiť nápojové balíčky dopredu už doma alebo na lodi ?
- čo by si nám ešte poradila ?

S pozdravom

Ja.S (Jaso)


Leňule - 9. 11. 2014 13.36 X

Ahoj.
1) Všechno během plavby se připisuje na kartu, kterou na začátku dostanete. Slouží pro vaši identifikaci na palubě i jako klíč od kajuty. Platí se až na konci, ale bohužel si nemohu vzpomenout, jestli i hotově (ale nevidím důvod proč ne).
2) Výlety si můžete zakoupit klidně už z domova na internetových stránkách. Jinak kdykoliv na lodi (alespoň den předem). Platí se také na konci (ke všemu dostáváte stvrzenky).
3) Balíček jsme neměli. Na lodi lze dokoupit. Zda to je výhodné předem nevím. Asi je nejlepší se podívat na internet, zda zrovna nemají nějakou akci. Bez balíčku máte k dispozici teplé nápoje (čaj), citronádu, vodu, ledový čaj a ráno džusy. Jiné nápoje si lze normálně koupit, ale ceny jsou celkem vysoké.
4) Každý den se k pobytu připočítávají dýžka, tak abyste nebyli překvapeni za co platíte. Kajuta bez oken bohatě stačí, stejně tam skoro vůbec nejste. U servírovaných večeří musíte na začátku říct, zda chcete dřívější nebo pozdější. Kvůli výletům bych být vámi preferovala pozdější, ať se nemusíte hodit. Také si nezapomeňte sebou vzít i nějaké lepší oblečení kvůli dress codu u večeře.
Klidně se ještě ptejte. Tento cestopis jsem psala na rychlo. Až budu mít více času, tak ho možná ještě rozšířím


Jarmila - 15. 2. 2014 10.43 - Odpovědět X

Asi tak to vidím i já - volná příroda je pro ně to nejlepší k tomu když vidíš ty řetězy , ale ten pocit když si tygra pohladíš a vidíš jak se při tom blaženě rozvaluje musí být nepopsatelný - máš tam takovou úžasnou fotku, která mluví za vše
Samostatné focení musí být opravdu mazec a chaos zároveň. Asi taky záleží kolik je tam momentálně lidí...a na maličkého jste měli štěstí . Ještě dotaz - průvodce mluví anglicky, asi ne, viď?
Moc děkuji za info na stránky se kouknu.
Zvážime ještě zda chrám navštívit či nikoliv - dám pak vědět
Jarmila


Leňule - 15. 2. 2014 16.16 X

My to měli v rámci výletu a k dispozici jsme měli Thajce mluvícího anglicky. Byl v pohodě a všude nás fotil


Jarmila - 14. 2. 2014 17.15 - Odpovědět X

Zdravím :-)
moc děkuji za typy a rady pro cestování Thajskem - dovolenou jste si museli náležitě užít, vše jste měli super naplánované a fotky máte fantastické
22.2. letíme směr Bangkok, sice máme naplánováno co kdy - kde, ale člověk musí počítat s tím, že vše nepůjde podle plánu. To jsem se přesvědčila ve Vašem cestopisu
Kanchanaburi máme taky v plánu i s návštěvou Tygřího chrámu - chtěla jsem se zeptat je vyhrazený čas k focení s tygry, nebo jak kdo přijde, vezme si ho do parády průvodce a provede ho i s focením? Ještě jedna otázka,nevzpomeneš si do kolika hodin mají otevřeno? Vím že jsou různé názory na tento způsob chovu tygrů - jedni schvalují, druzí zatracují -jaký dojem na Tebe návštěva udělala? Moc děkuji.
Ještě jednou děkuji za krásný cestopis a přeji spousty cestovatelských, krásných zážitku
Zdraví Jarmila


Leňule - 14. 2. 2014 17.35 X

Ahoj, děkujeme.
Otvírací dobu nevím, ale zkus se podívat na http://tigertemple.org zda tam něco nevyčtete.
Abych řekla pravdu, tak mi to moc hezký k těm tygrům nepřišlo, volná příroda je volná příroda, ale přiznám se, že jsem prostě chtěla fotku s tygrem a šáhnout si na něho Focení probíhá stylem, že ti jeden průvodce sebere foťák a druhý tě čapne za ruku a vláčí od jednoho tygra k druhému a mezitím tě fotí. Trvalo to max. 10 minut. Ten malý byl ale mimo, u něho nebyl takový frmol.


Lenka - 4. 1. 2014 10.55 - Odpovědět X

Dobrý den

děkujeme za krásný cestopis! Zalíbilo se mi vaše ubytování na Koh Lipe, ale stránku, info ani kontakt na toto ubytování nemůžu nikde najít:(


Leňule - 4. 1. 2014 16.41 X

Děkujeme Bohužel k tomuto ubytování jsem také nikde nic nenašla. Recepce byla v podstatě taková budka s bezzubou bábou a synem, takže odhaduji, že nic takového nemají. Ale ubytování to bylo dobré, hlavně ta první řada


Monika - 6. 12. 2013 10.35 - Odpovědět X

Skvělé stránky díky moc :) Za měsíc jedeme taky tak jsme rádi, že se můžeme inspirovat itinerářem


Tulie - 27. 10. 2013 15.57 - Odpovědět X

Krásně zpracovaný cestopis, vrátila jsme se na známá Thajská místa, byli jsme na některých jen pár dní před vámi:-)


Iveta - 24. 10. 2013 10.19 - Odpovědět X

Zdí to dobrodružně, moc mě to láká, ale zároveň trochu strach Každopádně Vás obdivuji, musel to být opravdu zážitek!


Greca - 24. 10. 2013 15.01 X

Vsechno se zda byt daleko vetsi problem, nez to nakonec (tam primo na miste) je :)
Nase to byla prvni zkusenost a krome pichnuti kola (coz bylo opravdu celkem dobrodruzne) jsme nenarazili na zadny problem.
S anglictinou si urcite lames hlavu daleko vice, nez si s ni lamou hlavu thajci :) ti stale neco melou a jsou uplne v pohode.


Iveta - 23. 10. 2013 15.36 - Odpovědět X

A jak tam píšeš, že na vás čekala na letišti paní s autem, to funguje jak? To jste si přes internet z čech rezervovali taxi, nebo jak tomu mám rozumnět? díky za odpovědi!


Leňule - 23. 10. 2013 16.01 X

Psala jsem (ještě z Čech) email přímo na přístav Rassada Pier, kde nabízeli kombinovanou dopravu z letiště na Koh Phi Phi - taxi + loď. Zaplatit se to muselo předem, domů nám přišel voucher. Při objednávce se uvádělo číslo letu a kdy zhruba přiletíme do Phuketu, aby věděli kdy tam na nás mají čekat. Po příjezdu do přístavu nám ta paní koupila lístky na loď, ukázala nám která to je a v kolik jede. Vše proběhlo bez problémů.


Iveta - 23. 10. 2013 15.31 - Odpovědět X

Ahoj, chtěla jsem se zeptat na pár věcí. S přítelem nás taky láká Thajsko, ale s cestovkou je to drahé, tak taky přemýšlíme jet na vlastní pěst. Měnší problém je, že přítel neumí vůbec anglicky a já jaž takž myslíš, že je to velký problém? A jak jste si sháněli ubytování? Měli jste už zarezervováno z domova?


Leňule - 23. 10. 2013 15.56 X

Myslím si, že velký problém to není, oni také moc neumí
Určitě si vzít sebou slovník, kdyby bylo potřeba. Ubytování jsme kromě Bangkoku vždy sháněli až na místě. Naskáčou na vás naháněči a vždy se něco vybere. Pokud si nejste jisti, doporučila bych vám první ubytování si zarezrvovat z domova. Až uvidíte jak to tam chodí, tak buď už budete shánět sami na místě nebo vlezete někam, kde je internet a objednáte si další.


Lea - 17. 10. 2013 17.24 - Odpovědět X

Ahoj cestovatelé, jsem zvyklá si mezi cestovateli tykat, tak promiňte, pokud to vadí :) a navíc jsem myslím o něco starší
Skvělé stránky, moc jsem se pobavila a navíc zajímavé informace pro toho, kdo v Thajsku ještě nebyl. Byla jsem "dámskou jízdu" v Indonesii - Jáva, Bali a Lombok a nyní v Indii/4 ženy, exotika je pro nás zajímavá a lákavá, i když i u nás je taky krásně
Chystám se poprvé do Thajska, proto prosím o kontakt, abych mohla písnout dotazy. Moc díky a přeji bohaté cestovatelské zážitky. Lea


Leňule - 17. 10. 2013 20.32 X

Napíšu ti email. Mě by zase na oplátku zajímaly informace o Indonésii


Jana - 17. 10. 2013 14.11 - Odpovědět X

Dobrý den, v prosinci se chystáme poprvé do Thajska a po měsících pročítání a hledání jsem si udělala trasu, vybrala hotely a opravdu jsem se pobavila, když jsem dneska objevila Váš cestopis, protože naše trasa bude dost podobná i ubytování jsem si našla stejné :)


Leňule - 17. 10. 2013 20.31 X

Tak to bude vaše dovolená určitě fajn :) Užijte si to...