Smazání příspěvku

Nick:
Heslo:

Vítam vás v mojej NOVEJ knihe a ďakujem za vaše príspevky - na nevhodné nereagujem a mažem ...Jméno: *
E-mail:
Web:
Vzkaz: *
*1* *2* *3* *4* *5* *6* *7* *8* *9* *10* *11* *12* *13* *14* *15* *16* *17*
Ochrana proti spamu. Napište prosím číslici čtyřista čtyřicet pět:

Latryna - 6. 3. 2018 16.55 X

Hanička, díky za bezva informáciu!!! Ja som sa o tomto jazere v škole neučila a pravdu povediac ani som netušila že existuje! Ale to čo jazero v sebe ukrýva je skutočne zaujímavé a verím, že sa časom nájde toho oveľa viac !!!


matka - 2. 3. 2018 9.09 - Odpovědět X

Letní, nebo zimní čas? No zajisté zimní, protože je zima. Tedy je čas sázet brambory,...
Lajka? Nó, bylo tehdy jasné, že doprava zpět při prvních cestách není. To nám nikdo ani nemusel říkat, že tam zůstane.
Ostatně co se týká psů - lidé jsou různé. Někomu je jedno, nebo je dokonce je rád, že jeho fenka má 10-12 štěňat, protože ta, co nějakou dobu přežijí, prodá do ciziny do ústavu na pokusy. Případně se nestydí říci, že náš pes, který byl zastřelen, byl prý v jejich hospodě dobrý na česneku,...
No co, pokud je něco konáno ve zlém, vracívá se to znásobeno zpět.


Latryna - 5. 3. 2018 5.51 X

Áno, mali by sme ostať pri zimnom, lenže kto vie ako to poriešia "kompetentní"...
O Lajke som toho moc nevedela, keď bola na obežnú dráhu vypustená, mala som len 3 roky a vtedy ma zaujímal svet z ceľkom iného pohľadu. Dnes je môj názor jasný. Neznášam ak niekto trápi a ubližuje zvieratám. Bohužiaľ, ľudstvo je raz také, hrá sa na pánov sveta ktorí môžu robiť čo chcú. Či v bežnom živote alebo v politike - hlavný je osobný prospech... Ak sa teda to zlo má znásobené vrátiť späť, tak už dnes je neskoro !!!


Hanka - 1. 3. 2018 17.53 - Odpovědět X

Ahoj, Vierko, zařadit na blog téma "letního nebo zimního času" je výborný nápad. Co nejstručněji bych zvolala: No konečně! Jenže to musí zkoumat 9 univerzit a projednat Europarlament, co času a beztak i peněz se vyhodí na to, co by běžný člověk řekl hned, že to byl pitomý nápad s časem takhle hýbat. Já přímo nesnáším, když mám v tu určenou dobu přetáčet hodiny a vždy aspoň měsíc mám problémy se spaním. Je to narušení přirozeného biorytmu. U nás v ČR se toho kdysi ujal nějaký pán, byl pekař, ale už prý zemřel. Ten se každoročně veřejně proti tomu vyjadřoval. Kolik takových nebo podobných nařízení musí běžný občan přijmout, když to nějaká "moudrá" hlava nařídí. Tak si přejme, aby tento nesmysl co nejrychleji a nenávratně odstranili, aby nějaký chytrolín nevymyslel něco, co by to zvrátilo. Měj se fajn a díky za toto, fakt potřebné téma.


Latryna - 5. 3. 2018 5.39 X

Hani ahojky, tiež si myslím že meniť pravidelne čas bol extra blbý nápad - o to viac, že mnohým to veľmi škodilo a kto mal z toho prospech, to netuším. Nepoznám človeka, ktorému by to neprekážalo, každý je proti ... bohužiaľ, čo chce väčšina, to pre našich "mocipánov" nie je podstatné. Verím že sa to dá do poriadku, ale tak skoro to nebude. Bohužiaľ.


Hanka - 27. 2. 2018 14.42 - Odpovědět X

Ahoj, Vierko, přečetla jsem si o Lajce, jejíž osud znám. Co k tomu napsat? Když napíšu svůj názor, budu považována za bezcitnou, že prostě "někdo", nějaký živý organismus tam letět musel. A bohužel, vědcům muselo být předem jasné, jak to skončí. Přece tam hned nepošlou člověka. Vím, někdo mi napíše, že schvaluji takové surovosti, ale není to až tak. Každá věc má rub a líc, pokud se má se má vědecký pokrok pohnout kupředu, někdy si to vyžádá i oběti. Však je známo, jak i lidská posádka nejednou uhořela při letu do vesmíru. Jen mě kolikrát zaráží, že náš - lidský pohled se změnil. Kolikrát politujeme zvíře a cítíme s ním více, než s člověkem. Takových příkladů znám také několik. Lajka se vlastně stala nesmrtelnou - z toulavého psíka se dostala do dějin a stala se "průkopnicí" dobývání kosmu. Vždyť mohla tehdy v Moskvě vběhnout pod auto a to je "normální". Nikdo by o nějaké "Lajce" ani neměl tušení. Takže můj příspěvek asi nevyzní očekávaně, ale snažím se na to dívat z více úhlů. Stejně to musel být šikovný pejsek, když ho vybrali k tak náročné akci.


Latryna - 28. 2. 2018 5.59 X

Hani, vo vesmíre zomrelo veľa ľudí, ktorí vedeli do čoho idú. A myslím že Lajka nebola jediným zvieraťom ktoré tam uhynulo - len sa o tom nevie. Mňa osobne na tom všetkom rozčúlilo hlavne to, že Rusi celé roky klamali a skutočnosť vyšla na povrch len nedávno.
Viem že také a podobné "surovosti" neschvaľuješ a som rada že píšeš svoj názor otvorene. Tak to má predsa byť. Bohužiaľ, dnes sú ľudia iní, svetom vládne hlavne zlo a nenávisť, láska k blížnemu je "úzky profil". Osobne súcit prejavujem tam kde je to na mieste - ak sa niečo zlé prihodí "nespratníkovi", tak ho neľutujem vôbec. Dalo by sa o tom všetkom polemizovať , lenže tu na to moc priestor nemám... Prajem Ti Hani pekný, pohodový deň!


Hanka - 20. 2. 2018 14.04 - Odpovědět X

Ahoj, Vierko, dnes jsem si prostudovala Vědecké objevy 2, všechno je zajímavé, ale nejvíc mě zaujal ten sibiřský kráter a pak Zaelandia. Svědčí to o tom, jak Země je stále aktivní a taková místa mohou vydat mnohá tajemství z geologické minulosti Země.
Navíc jsem se procvičila i ve slovenštině, některé tvary, hlavně odborné názvy, jsou zajímavé.


Latryna - 23. 2. 2018 4.43 X

Hani, ja si myslím že češtinu ovládam dobre, ale nájdu sa výrazy ktorým nerozumiem vôbec! A to som si myslela, že nemám "problém". Napríklad slovo "potažmo"... ??
Tých vedeckých objavov je veľmi veľa, pritom je to len mizivé málo. A veľmi veľa je mylných názorov. Mnohé čo sme sa v škole učili dnes nie je pravda. Všetko sa mení ... Prajem Ti pohodový víkend!


Hanka - 18. 2. 2018 11.33 - Odpovědět X

Hezkou neděli, Vierko, přečetla jsem si o Aztécích a fakt zajímavé čtení. Salmonelóza se vyskytla kdysi na našem pracovišti, ale jako jedna z mála jsem odolala, nemocným byla neodkladně poskytnuta pomoc. To je to, co kdysi nebylo. Zavlečení nějaké choroby přistěhovalci nebo kolonizátory občas v historii proběhlo, jako příklad se uvádí, jak "bílý muž dovezl ohnivou vodu" mezi indiány, což vlastně vyvovalo otravu alkoholem, protože oni neměli imunitu. Dneska, pokud se někdo chystá do dalekých nebo rizikových končin, prodělá před cestou očkování a potřebné prevence, což v případě přílivu uprchlíků do Evropy jistě není, navíc se tito nechovají zodpovědně, takže to je další důvod, proč já této imigraci nefandím.


Latryna - 19. 2. 2018 8.26 X

V mnohom sa Hanička zhodneme - ani ja imigrácii nefandím, myslím že pomáhať síce treba ale zas nie na vlastný úkor. Nepočula som zatiaľ žiaden kladný ohlas, len samé záporné ... Aby to nebolo horšie! Verím že choroby čo dnes máme, sme dostali do "vienka" práve od imigrantov...


Kitty - http://diviznacka.blog.cz 18. 2. 2018 11.03 - Odpovědět X

Děkuji za článek o Lajce. Pro výzkumy se děly i horší věci. Naše Terezka ale v takových prostorách nikdy zavřená nebude. Ta má dostatek pohybu s paničkou v terénu a nemusí se bát, že ji někam vystřelíme. Pohladím ji za tebe


Latryna - 19. 2. 2018 8.22 X


Anna - 17. 2. 2018 20.46 - Odpovědět X

Dobrý večer z Bojníc,
raz som zablúdila na Váš blog kde spomínate Bojnice. Zaujímam sa o históriu školstva v Bojniciach a mám dojem že ste písali o Vašom príbuznom ktorý pôsobil ako riaditeľ školy v Bojniciach. Prosím Vás ak máte nejaké informácie z tejto oblasti či by ste ich mohli sprostredkovať. Nedarí sa mi totiž nájsť tento Váš príspevok na Vašich zaujímavých stránkach.
Prajem pekný večer


Latryna - 18. 2. 2018 5.29 X

Zdravím pani Anka - odpoviem Vám mailom.


Kitty - http://diviznacka.blog.cz 14. 2. 2018 8.27 - Odpovědět X

Milá Vierko, díky za tento článek. Toto jsem nevěděla. Až mrazí, když si uvědomíme, že neznámý virus může skutečně ohrozit většinu Země. Proto ti přeji, aby ses s takovým virem nikdy nesetkala. Ani nikdo z nás


Latryna - 15. 2. 2018 13.14 X


Hanka - 12. 2. 2018 13.35 - Odpovědět X

Ahoj, Vierko, dík za článek o terakotové armádě. Znám to a také mě to zaujalo. Před pár lety byl "vzorek" té armády (necelých tisíc postav a koní) vystaven v pražské Lucerně, protože mě to zaujalo a byl to zážitek, byla jsem na tom dvakrát. V předsálí byla tehdy i výstava, tak jsem něco nafotila a udělala si z toho prezentaci. Loni jsem zjistila, že "Terakotová armáda" koluje po českých městech, dokonce v Olomouci to spojili s Florou. Jenže jsem se dočetla, že je tam snad jen 70 postav, což odpovídalo i vstupnému (součást výstavy květin), tak jsem tam už nejela. Člověk se rád podívá a já si i zaplatím, ale tohle je zřejmý obchodní tah.


Latryna - 15. 2. 2018 13.14 X

Ahojky Hanička! Tak toto by som ozaj rada videla na vlastné oči - do Číny sa však dostanem akurát prstom po mape - haha! Bohužiaľ, podobné výstavy sa u nás moc často nekonajú, naviac všetko vystavené je len verná kópia originálu. Ten by sa "sťahovaním" po svete jednoznačne poškodil. Ak sa u nás niečo podobné objaví, tak určite pôjdem.


Kitty - http://diviznacka.blog.cz 7. 2. 2018 8.27 - Odpovědět X

Ahoj Vierko. Děkuji za všechny dnešní informace o bluetoothu i jeho nositeli. Pro mě jsou novinkou, ale teď už je mi víc jasno. Občas někde to slovo uvidím a po dnešku už vím, že se jedná o komunikaci inf. sítí


Latryna - 7. 2. 2018 18.24 X

Myslela som že takéto "drobnosti" ovládaš už dávno!


Kitty - http://diviznacka.blog.cz 14. 2. 2018 8.30 X

Toto neovládám, protože jsem měla dojem, že jde o internet v mobilu a ten nemám. Takže si s tím nezatěžuju hlavičku, ač za tvůj článek a informaci jsem vděčná. Děkuji.


Latryna - 17. 2. 2018 15.53 X

Bluetooth v mobile máš, aj v počítači ho máš, len to nepoužívaš. Rovnako ho máš aj vo foťáku. Ja si pomocou bluetoothu prenášam fotečky z Lenova do nótebóku. Je to rýchle a pohodlné.


Hanka - 10. 1. 2018 6.21 - Odpovědět X

Ahoj Vierko, také jsme doma měli (a máme stále) jmelí (imelo), dostávám od kamarádky, to prý přináší štěstí, když je darované. Myslím, že to, jak je v článku popsané, bude asi pohanský zvyk, který se pořád dodržuje. Jinak tady u nás se jmelí v posledních letech hodně rozmnožilo, je ho tu plno na stromech, až to prý vadí, že strom úplně "udusí". Zajímavý článek. Měj se fajn a buď zdravá.


Latryna - 15. 1. 2018 8.19 X

Haha, zrejme nie som pohan, pretože imelo doma na sviatky nemávame... A rovnako ako u vás, i tu je imela viac ako dosť! Nemyslím si však, že by tento parazit udusil stromy, to by bola ozaj katastrofa!!! Ahojček a prajem Ti samé pohodové dni!


Latryna - 1. 1. 2018 10.27 - Odpovědět X

Hanička, hlavne to zdravíčko! To je základ pre všetko ostatné. Tak sa maj a opatruj sa!!!! Šťastný nový rok!!!!


Hanka - 31. 12. 2017 16.00 - Odpovědět X

A to ano, jak máš ten obrázek - přivítám ho jak se sluší a patří . Do nového roku Ti přeji hlavně dobré zdraví, klid a pohodu. Měj se hezky.


Hanka - 24. 12. 2017 11.02 - Odpovědět X

Ahoj Vierko, přeji Tobě a Tvé rodině klidné a spokojené Vánoce, pod stromeček hlavně hodně zdraví. Hanka


Latryna - 28. 12. 2017 5.40 X

Ďakujem Hanička, rovnako i ja Ti prajem pohodové sviatočné dni bez starostí a zhonu. A samozrejme, to zdravíčko!!!


matka - 11. 12. 2017 20.36 - Odpovědět X

Připojuji se k přání krásného adventu. A zdraví nechť nám slouží.

login