login
Smazání příspěvku

Nick:
Heslo:

NÁVŠTĚVNÍ KNIHAJméno: *
E-mail:
Web:
Vzkaz: *
*1* *2* *3* *4* *5* *6* *7* *8* *9* *10* *11* *12* *13* *14* *15* *16* *17*
Ochrana proti spamu. Napište prosím číslici osmset dvacet tři:

Josef Bártů - 18. 9. 2020 14.18 - Odpovědět X

Dobrý den, dávám dohromady pohnutý život Pana Pátera Jaroslav Staňka, který byl můj vzdálený příbuzný a zatím jsem zjistil, že působil, jako kněz i v okolo Lipna. Zatím vím, že 1.9.1967 přišel vykonávat svoje poslání do obce Horní Planá. Mohl bych se případně na Vás obrátit o radu, či pomoc k jeho dalším osudům? Děkuji


P. Jan Špaček - http://www.farnosti-na-lipne.cz 18. 9. 2020 15.20 X

Dobrý den,

když nastoupil P. Staněk do zdejší farnosti, byly mi 4 roky.

Kromě toho jsem farářem na Lipně 5 let a o tomto knězi nevím vůbec nic. Pouze jsem v matrikách zaregistroval jeho jméno. Je to půlstoletí, takže si ho zde již zřejmě nikdo nepamatuje.

A hlavně - po mých předchůdcích se nedochovala žádná pamětní kniha. Takže nemohu sloužit.

P. Jan Špaček.


Marie Příkazská - 27. 6. 2020 12.07 - Odpovědět X

Chtěla bych Vám, důstojný Otče, velice poděkovat za úvodní stránku, kterou věnujete zavražděné Miladě Horákové a dalším obětem bolševické zvůle a hrůzovlády! Nikdy nesmíme zapomenout.

Ať odpočinou v pokoji! Amen.


Jana Mazáčová - 8. 5. 2020 21.37 - Odpovědět X

Poznámka na okraj - od 11.5.2020 je vládou umožněno sloužit mši sv. pro 100 lidí za zachování předepsaných hygienických opatření. Chvála Pánu Ježíši Kristu Jana Mazáčová, Hovězí, původem z Nové Pece, věřící od útlého mládí pod rodným jménem Surovčáková.


P. Jan Špaček - http://www.farnosti-na-lipne.cz 8. 5. 2020 23.41 X

Přeji dobrý večer,

vím o tomto opatření českého kabinetu. Rozvolňování bezpečnostních opatření se však dle mého názoru děje příliš rychle a neuváženě. Takže o obnovení bohoslužeb pro veřejnost v mých farnostech rozhodnu dle vlastního uvážení. V každém případě to zavčas oznámím na svých www stránkách a na farních vývěskách.

Srdečně zdraví P. Jan Špaček


Kejt - http://www.klokocuvek.cz 7. 6. 2019 6.46 - Odpovědět X

Sedím ve vlaku do Prahy,je první pátek v měsíci a myslím na Ježíšovo srdce...od toho byl jen krůček na Srdce Panny Marie a přemýšlela jsem,kdy má toto srdce svátek:)))...vím, každý den:))...ale začala jsem hledat na netu přesné datum...a našla Vaše zamyšlení k tomuto svatku-pamatce z loňského roku.... DĚKUJI!!!za povzbuzení, pohlazení a načerpání... chtěla bych své ubohé srdce otevřít a těším se na dnešní den...skrze Marii k Ježíši...ponesu vás až k Pražskému Jezulátku:)))K


P. Jan Špaček - 3. 6. 2019 18.52 - Odpovědět X

Srdečně Vás zdravím. Moc děkuji za pozdrav z lázní. Budu všechny pozdravovat. Ať se Vám v lázních daří!

Posílám své + požehnání!


Miluše Tomášová - 3. 6. 2019 18.43 - Odpovědět X

Dobrý večer pane faráři moc Vás pozdravuji a zdravím z lázní.Buďte tak laskav a všechny v kostele pozdravujte.V neděly jsem na vás vșechny myslela při Vaší M.Sv. buďte s Pánem Bohem


Vladimír Vintr - 29. 7. 2018 13.52 - Odpovědět X

Dobry den Otče děkuji za krásná poučná slova jsou opravdu inspirijicí .Děkuji


František Růžička - 15. 7. 2018 16.38 - Odpovědět X

Srdečný pozdrav - Chvála Kristu.
Jelikož jsme se nesešli, večerní bohoslužbu ve Světlíku jsme nestihli, zato jsme udělali velkou cestu za poznáním po druhém břehu Lipna. Snad něco vyjde v diecézním Setkání.
Prosím, zda nemáte podrobnější údaje ke kostelíku na Dobré Vodě, původně byl označován jako P. M. Sedmibolestné. Ani jsme se moc nezadýchali, předtím jsme ještě zvládli Křížovou cestu na Martu.
Jsem mile překvapen, že se tu nachází má korespondence z roku 2013.
František


Frnka Pavel - 3. 6. 2018 14.27 - Odpovědět X

Zdravím vás velebný otče chtěl jsem se připomenout ohledně našeho rozhovoru o křtinách naší vnučky Vanesky.Termín jsme si zvolily na základě vašeho času a to v sobotu 30.6.2018.Chtěl jsem se zeptat zda tento termín který jsme si s vámi domluvily stále platí.Děkuji s pozdravem rodina Frnkova z Lipna nad Vltavou.


PaterSpacek - 3. 6. 2018 14.52 X

Srdečně zdravím. Jsem na cestách, tak podrobnosti včetně setkání ke křestnímu zápisu domluvím s vámi mailem - nejspíš v úterý. Zatím jen potvrzuji, že sobota 30. června platí.

P. Jan Špaček.


Prokop Böhm - 21. 2. 2018 13.53 - Odpovědět X

Chvála Kristu. Otče až do neděle nebudu fungovat jako klíčník. Maroduju doma. Jsem přepadlý jak dostavník . Kostel je zamčený. Děkuji za pochopení.Böhm.


Marie - 10. 1. 2018 13.29 - Odpovědět X

Dobrý den, marně hledám na stránce splašky na Miloše Zemana jako se objevily v Kardašově Řečici. Dodnes mi je z toho šoufl. I když jsem nebyla jeho volička, tyto nekřesťanské výlevy mi nejdou z hlavy.


P. Jan Špaček - 3. 3. 2018 11.32 X

Nemá to smysl. Těmi - jak říkáte - "splaškami" a "výlevy" nic nezměním... bohužel.

Rozhodně však toho, co jsem napsal na své bývalé stránky v Kardašově Řečici směrem k hlavě státu, nelituju.


Marie Máčeová - 3. 5. 2016 20.21 - Odpovědět X

Dobrý večer, chtěla bych se dotázat na mši svatou v kostele na Zvonkové. Slyšela jsem, že by tam měla být v červnu poutní mše. Můžete mi napsat zkprůávu, nebo odkaz, kde se mohu o této akci něco dozvědět? Děkuji Máčeová Velešín


P. Jan Špaček - 3. 5. 2016 20.37 X

Přeji dobrý večer, o žádné poutní mši svaté na Zvonkové mi není nic známo. V tomto kostele nejsou pravidelné bohoslužby. Kostel je zasvěcený sv. Janu Nepomuckému, a ten má svátek 16. května. Takže opravdu netuším, odkud máte zprávu, že by tam měla býti poutní mše v červnu.


Marie Schneiderová - 11. 2. 2016 20.24 - Odpovědět X

Otče Jene, děkuji za Vaše duchovní promluvy, jdou ze srdce k srdci, jsou inspirující, povzbudivé! Již se těším na jaro, Šumavu, hornoplánský kostelíček ( i na chalupu ). Vše dobré ve Vašem poslání přeji a upřímně zdravím ! Chvála Kristu !


Jana - 25. 12. 2015 11.55 - Odpovědět X

Otče Jane,půlnoční Mše Svatá nás velice oslovila.Děkujeme .


P. Jan Špaček - http://www.farnosti-na-lipne.cz 25. 12. 2015 13.15 X

Děkuji Vám. Mne zase oslovila hojná účast Božího lidu ve všech kostelech, kde jsem sloužil "půlnoční" mše svaté.


Miluše - 9. 12. 2015 18.17 - Odpovědět X

Dobrý večer otče Jene na Váš zítřejší den D přeji hodně sil a prosím našeho Pána JK aby se Vám v naší Vaší farnosti líbílo a byl jste spokojen.Mějte s námi hříšnými trpělivost .děkuji Vám


P. Jan Špaček - http://www.farnosti-na-lipne.cz 9. 12. 2015 19.56 X

Dobrý večer i Vám a děkuji za povzbuzení . Ten hlavní „den D“ sice bude až v pátek 11. prosince (vlastní stěhování), ale zítra - ve čtvrtek - budu celý den věnovat balení svých věcí ve Světlíku a přípravě na stěhování. Takže hodně sil určitě budu potřebovat . S hříšnýmí mám trpělivosti dost, vždyť i já jsem člověk slabý a hříšný. A využívám i této cesty, abych Vám osobně i všem dobrým duším z naší farnosti moc a moc poděkoval za všechnu tu práci, kterou jste na faře v Horní Plané odvedli, abych se mohl nastěhovat. Pán Bůh vám to všechno oplatí. Modlím se za vás a posílám své + požehnání !


Pavel Kavec - 17. 9. 2015 15.32 - Odpovědět X

Jirko, zdravím z Bratislavy. Již celý rok i já pôsobím na novém místě. Po 14 letech jsem byl převelen na Slovensko. Moc se mi nechtělo, ale co naděláme. Poslední léta jsem často klikal na Duchovní slovo a nejednou pomohlo v přípravě homílií. Na novém místě přeji hodně Boží pomoci a trpělivost v práci na záchraně duší. Když budu mít někdy cestu na Lipno, ozvu se. Trošku to tam znám. Nabízíme duchovní obnovy nebo lidové misie. Kdybys měl zájem, ozvi se Pavel, misionář sv. Vincence de Paul


EMA KONDYSKOVÁ - http://www.pensioncalla.cz 17. 9. 2015 8.15 - Odpovědět X

Krásné a zejména velmi zajímavé stránky, děkuji
Srdečně zdravím z Dolní Vltavice


Miluše Tomášová - 12. 9. 2015 21.12 - Odpovědět X

Děkuji Vám otče za dnešní Mši sv. jsem šťastná že jste tu s námi.Modlím se za Vás.Tolik si přeji aby jste se zde na Lipensku cítil dobře.dobrou noc


Miluše - 10. 9. 2015 23.02 - Odpovědět X

Otče Jene já farnice z Horní Plané vám děkuji za Vaše stránky které jsem konečně našla.Chtěla bych Vám za ně poděkovat určitě je budu četně sice po večerech využívat. Zároveň Vám děkuji za to že jste se nás ujal. ať Vás všici svatí provázejí, Panna Marie ochranuje a Pán Ježíš posiluje.


P. Jan Špaček - http://www.farnosti-na-lipne.cz 11. 9. 2015 19.37 X

CHVÁLA KRISTU A PANNĚ MARII !

Velice děkuji za povzbudivá slova. Asi tuším, která farnice z Horní Plané objevila mé nové stránky . Nyní vyjde nový Zpravodaj farností č. 38 / 2015, kde hned na úvodní stránce oznamuji všem farníkům, že nové www stránky farností na Lipně jsou již funkční. Tak jsem rád, že jste tyto stránky již "s předstihem" objevila .

Ujal jsem se vás rád a věřím, že mne Panna Maria i naše patronka sv. Markéta (a všichni svatí a světice Boží) budou provázet, ochraňovat i posilovat. Stále se modlím za své farnosti, a to za všechny lidi dobré vůle. Posílám své + požehnání !


František Růžička - 1. 6. 2013 16.58 - Odpovědět X

Milý Otče Jene.

Opravdu mi tyto e-stránky naskočily, aniž bych to sám zamýšlel. Se zájmem jsem si však přečetl, jak se svými ovečkami komunikujete. Rád se několika řádkami přidám bez obav, že bych snad byl považován za rebela či dokonce kacíře. Snad mě někteří farnici znají podle článků v diecézním časopisu Setkání, snad z mých knížek (Fragmenty římské, Pouť do Israele, Expedice Mexiko, trilogie Mirovice na prahu století).
Když jsem poprvé přijel do Medžugorje (1997) a poté opopnoval dr. Mráčkovi tím, že antikrist zde již dávno je a s úspěchem "úřaduje", sklidil jsem pramálo porozumění. Čas mnohé přesvědčil, že tomu tak skutečně je.
Jedním z jeho nechvalných činů je okolnost, že nás nutí omývat se svěcenou vodou, ale současně nás nabádá - nevstupovat do politiky, čím míním aktivní účast ve veřejném životě každého křesťana. Svého času, po nástupu biskupa M. Vlka jsem si na toto téma podiskutoval s kardinálem Königem v českobudějovické katedrále - a dal mi plně za pravdu.
Vždyť v dnešní době je celé dění společnosti a tím i křesťanského života svázáno s "politikou", tedy děním ve státě. A každý z nás na tom nese svůj podíl. Vždyť necháte-li krást zloděje, pak jste sám zloděj. To myslím potvrdil i kardinál F. Tomášek.
Pro svůj pevný nátzor přidávám postoj P. Jana Skřivana, který v poválečných letech působil právě v Mirovicích. Za své politické názory (varoval sedláky na venkově před volbou koministů) si vysloužil internaci v Želivi. A co pokračovalo po roce 1952???
Píše se rok 2014 a na IT stránkách se vyhrožuje, že 80% občanů je proti církevním restitucím. To je jako by pan prezident vyhlásil referendum mezi kuřáky - "zda se má zakázat kouření" !!!
Slyš, kdo můžeš! Přemýšlej, kdo to ještě dokážeš!!! Dokud je čas.
S prosbou o dary Ducha svatého
František Růžička, Č. Budějovice


František Růžička - 1. 6. 2013 16.25 - Odpovědět X

Chvála Kristu.

No, není to zcela určitě jen pouhá náíhoda. Kliku a -- otevře se mi Kardašova Řečice. Takže posílám mojový pozdrav ze Svaté Hory, pochopitelně Mirovic -- a z dnešní slavnosti znovuotevření katedrály sv. Mikuláše.
Tak hodně zdraví a slunce v duši.
František


MUDr.Stanislav Štencel - 6. 11. 2012 20.55 - Odpovědět X

Otče Jane,jsem pravidelným čtenářem Vašich promluv v průběhu liturgického roku.Jsou velmi srozumitelné a inspirativní.Děkuji a přeji Vám vše dobré.MUDr.Stanislav Štencel,Skřipov u Opavy.


Petr - 27. 8. 2012 15.36 - Odpovědět X

Zdravím,
Rád bych se Vás zeptal, co si myslíte o Svobodném Zednářství.
Děuji


P. Jan Špaček - 29. 8. 2012 2.01 X

Samozřejmě že svobodné zednářství považuji za obrovské nebezpečí. Je to největší nepřítel katolické církve.

Doporučuji si prohlédnout a přečíst toto:

http://srsen.wordpress.com/2010/04/10/je-svobodne-zednarstvi-nevinnou-zalezitosti/

Rovněž doporučuji stránky Národně vzdělávacího institutu, kde si můžete stáhnout celou řadu velmi zajímavých publikací:

http://www.vzdelavaci-institut.info/


MVDr. Miroslav ŽÁK - 17. 8. 2012 11.58 - Odpovědět X

Milý otče Jane, k vašemu svátku, který příznačně oslavujete spolu s velikánem ve zvěstování Kristovy lásky se sv. Janem Eudesem, Vám z celého srdce přejeme především a stále - hodně všestranného zdraví, hojnost Božího požehnání a Božích milostí ve Vaší obětavé láskyplné službě. Kéž jsou Vám světci jako právě sv. Jan Eudes stálým zdrojem sil a inspirace. S vděčností a láskou Vaši /kestřanští/ Žákovi . ( žena Marie, Mireček a já ,
Mirek) PS: bude naším svátečním dnem , až nám konečně vyjde náš už dlouho natěšený plán a podaří se nám Vás v K: Řečici navštívit .


Misio - 5. 8. 2012 15.36 - Odpovědět X

Krásné webové stránky. S pozdravem


P.Pavel Kavec, Loštice - http://www.farnostlostice.cz 5. 7. 2012 9.01 - Odpovědět X

Děkuji, bratře za tvé promluvy. Často do nich nahlížím a nacházím inspiraci. Ať nám Pán všem na poli Božího slova žehná!


P. Jan Špaček - 5. 7. 2012 10.10 X

Kéž se tak stane! Deo gratias.


MUDr.Stanislav Štencel - 18. 3. 2012 20.20 - Odpovědět X

Otče Jane,Vaše stránky jsou zajímavé a Vaše duchovní promluvy inspirující.Kontakt jsem našel při zjišťování informací po přečtení knihy Statečná císařovna Zita Habsburská,autor Jean Sévillia,nakladatelství Plejáda.Nyní od téhož autora čtu knihu Poslední císař,Karel Rakouský.Přeji Vámhojnost darů Ducha Svatého a ochranu Panny Marie.MUDr.Stanislav Štencel,Skřipov u Opavy.


P. Jan Špaček - http://www.farnost-recice.cz 19. 3. 2012 10.12 X

Vážený pane doktore, velice Vám děkuji za povzbuzující vzkaz v mé návštěvní knize. Zdá se mi, že jste také příznivě nakloněn myšlence obnovy Království českého. Posílám Vám do Vévodství slezského své + požehnání a přeji požehnané a milostiplné prožití nadcházejících velikonočních svátků.


Lenka Chmátalová - 9. 3. 2012 21.31 - Odpovědět X

Dobrý den, máte moc pěkné stránky.Bydlím teď na severu, ale věřím, že se budu moct jednou odstěhovat natrvalo k vám do jižních čech,kde mám chalupu a budu moct chodit k vám do kostela.


kaplicka-hostice.unas.cz - 3. 1. 2012 9.22 - Odpovědět X

Jen vše krásné,sílu,zdraví,požehnání od Pána Boha,ochranu a doprovod andělů já chci vám dnes přát,by každý každého měl stále rád.Atˇvaše šlépěje každého potěší a zahřeje,atˇmíří tam,kde krásně je.A tento dobrem naplněný bank,by se k vám vrátil joko bumerank.Požehnaný celý nový rok všem lidem přeje společenství modlitby sv.růžence z Hostic.-Marie Kubíčková
Vaše stránky se mi líbí, také mne zaujala vánoční doba.Je to milé zachovávat tradici výzdoby až do hromnic.U nás se výzdoba odstraní s koncem vánoční boby,ale já v kapličce ji také prodlužuji.Méte hezký betlém, jen škoda, že mi nejde fotka přiblížit.


Romana - 24. 6. 2011 11.27 - Odpovědět X

Dobrý den, dovolte mi popřát Vám k dnešním jmeninám hodně Boží lásky a požehnání. Musím Vám také napsat, že Janička se 5.6.2011 poprvé ve svém životě potkala s Boží láskou i vnitřně . měla své první svaté přijímání. Děkuji i Vám, který jste stál na počátku její cesty. Mějte se moc pěkně a ať Vás na Vaší cestě provází Boží a Panny Marie ochrana.


Miroslav Žák, MVDr. - 22. 12. 2010 14.27 - Odpovědět X

Milý Otče Jane, s hlubokou vděčností a s radostí v srdci rádi vzpomínáme na Vámi vždy obětavou, za každých okolností Boha oslavující, vpravdě par excellence službu Kristovy lásky ve farnostech Kestřany a naposled v Mirovicích . Myslím že za všechny, s nimiž se potkávám smím v modlitbě vzdát : veliké Bohu díky za Vás a ovoce Vaší služby !!
Z celého srdce Vám přejeme požehnané a radostné prožití svátků Příchodu Boží všeuzdravující Lásky, našeho Spasitele Ježíše Krista a do Nového roku 2011 pak především dar stálého pevného zdraví a mnoho milostí a Boží přízně po celý čas ve všem Vašem konání. Za všechny s nimiž se potkávám v Mirovicích nebo v Kestřanech na Vás mysících a za celou mojí rodinu a rodiče Miroslav Žák


P. Jan Špaček - http://www.farnost-recice.cz 23. 12. 2010 11.15 X

Vážený pane doktore,
velice Vám děkuji za krásné přání k vánočním svátkům i za Vaše milé hodnocení mé duchovní služby v Kestřanech a v Mirovicích. Snažil jsem se vždy šířit kolem sebe Kristovu lásku, pokoj a dobro. Jsem rád, že zůstáváte v milých vzpomínkách na mne. Dovolte i mně popřát Vám i celé Vaší rodině požehnané a milostiplné vánoční svátky a mnoho Boží milosti a ochrany Panny Marie do Nového roku 2011.
S úctou a s + požehnáním
P. Jan


Romana Ladická - 18. 12. 2010 13.06 - Odpovědět X

Vážený pane faráři,
dovolte mi za celou naši rodinu popřát Vám v těchto předvánočních dnech hodně sil a Božího požehnání ve sloužení všech mší, které v adventním čase i v době Vánoc budete sloužit. Vám osobně přejeme krásné a požehnané vánoční svátky, do nového roku hodně zdraví a všeobecné pohody. R.Ladická s rodinou
PS: velké pozdravy od Janičky, chodí na náboženství a snad s pomocí Panny Marie a Boží se dočkám i jejího prvního přijímání. Mějte se moc pěkně. R.L.


P. Jan Špaček - http://www.farnost-recice.cz 21. 12. 2010 11.55 X

Vážená a milá paní Ladická,

velice děkuji za milé přáníčko k vánočním svátkům. Také já přeji Vám i celé Vaší rodině milostiplné prožití svátků Narození našeho Spasitele a do Nového roku 2011 hojnost Božího požehnání a mocnou přímluvu blahoslavené Panny Marie.

Rád vzpomínám na Mirovice i na Vaši Janičku. Jsem rád, že chodí do náboženství a jistě také půjde k prvnímu svatému přijímání.


Josef Pejřimovský - 25. 10. 2010 15.17 - Odpovědět X

Děkuji za zařazení modlitby k bl. Karlu Rakouskému za český národ. Přiznávám se, že mi nějak "přišla shůry" v době předcházející jeho blahořečení a zřejmě ji někdo převzal z webu http://mariaterez.sweb.cz/index.html. Děkuji neznámému za pěknou grafickou úpravu.
Posílám odkaz na modlitbu za blahořečení císařovny ZIty. http://www.beatification-imperatrice-zita.org/pages/cestina/modlitba.php
Pan HIbsch ji zase pěkně upravil do formátu modlitby, podobně, jako "Za obnovu monarchie" Přeposlal bych Vám ji, ale tady to asi nepůjde a Váš email nemám.
Pejřimovský


P. Jan Špaček - http://www.farnost-recice.cz 28. 10. 2010 10.50 X

LAUDETUR IESUS CHRISTUS !

Modlitbu za beatifikaci naší císařovny a královny Zity jsem právě přidal na tyto oficiální webové stránky. Učinil jsem tak záměrně právě dnes, 28. října 2010, – v den „vzniku samostatného československého státu“, neboť pro nás monarchisty není v tento den co slavit. Rovněž jsem přidal i tu verzi ke stažení a vytištění, kterou mi poslal pan Hibsch.

Se srdečným pozdravem a + požehnáním

P. Jan Špaček


Jiří Válka - 6. 9. 2010 18.35 - Odpovědět X

Díky za Vaši odvahu v šíření ideálů monarchie. Ještě dotaz : Je v některém z Vašich kostelů sloužena tradiční Mše svatá ? S pozdravem a přáním všeho dobra Jiří Válka, Vsetín.


P. Jan Špaček - http://www.farnost-recice.cz 6. 9. 2010 18.44 X

Chvála Kristu a Panně Marii! Děkuji za Vaše milá a povzbuzující slova. Já osobně v tom nevidím nějakou zvláštní odvahu. Od dětství jsem byl vychováván v ideálu monarchie a svému přesvědčení jsem věrný. Ostatně my křesťané přece neputujeme tímto slzavým údolím do nějaké "Boží republiky", ale do Božího království!
Jinak sloužím mše svaté podle Novus Ordo Missae. Tradiční mše sv. se slouží ve větších městech, v naší diecézi např. v Českých Budějovicích.


Zbyněk Mikoláš - 1. 9. 2010 22.02 - Odpovědět X

Chvála Kristu ! Jsem příjemně překvapen obsahem Vašich stránek.