login
Smazání příspěvku

Nick:
Heslo:

GPS měření mobilem

Nová appka do mobilu (Android) na měření dle GPS!
https://play.google.com/store/apps/details?id=cz.vsevjednom.jedu

Schwarz - 31. 5. 2019 11.17

Národnostní "menšina" Němců, cca 3,2 milionu, oproti většině Čechů, cca 3,5 milionu, by nikdy nemohla být menšinou uznána / a tím pádem ani česká "většina" by nemohla být uznána za důvodem k vlastnímu státu - zvláště, když česká část Monarchie (díky severním bohatým Sudetům) měla hospodářskou sílu větší, než celé mocnářstí dohromady - a tak si prostě Masaryk musel vymyslet ideu československého národa a s ním do holportu přibrat Ukrajince, Slováky, Poláky, Maďary, a další národnosti, které uvěřili idee Československa, které nebylo nakonec nic jiného, než soukromou českou Monarchií. Důsledky této obrovské historické chyby, jsou známy dodnes. A tvrdit zarputile opak, bude jen ten, kdo si není schopen zamést před vlastním prahem ale problémy bude hledat jen a zase jen ve druhých: tu v politicích, tu v podnikatelích atp. https://italstinaprofi.eu/


Radek - 8. 7. 2020 16.37

Dobrý den, pane Schwarz, myslím si, že máte pravdu s historickými fakty. Nicméně díky Masarykovi a Benešovi je Česko opět české a Český jazyk méně Německý. Jsem za tu "Československou idei" velmi rád a je mi líto, že se Československo rozdělilo. Nebýt druhé světové válce, kterou Němci začali, by tomu tak nejspíš nebylo a bojím se, jak by jsme se tady s Němci v Sudetech snášeli...Jméno: *
E-mail:
Vzkaz: *
Ochrana proti spamu. Napište prosím číslici třista sedmdesát devět:

Václav Dvořák - 19. 6. 2022 10.57

Dobrý den,
chtěl jsem Vám především poděkovat za tyto webové stránky. Rád se k vám vracím a vždy tu objevim nové informace. Na Kopci žila prababička, babička, narodil se mi tam tatínek a tety. Pak v Brtníkách jsem prožil krásné dětství. Milé vzpomínky. Ať vám Kopec jen vzkvétá. Z Olomouce zdraví Václav Dvořák.


Hladík Adam - 11. 2. 2021 2.33

Jsem Adam, vnuk p. Stanislava Němce a v modelech chalup vám chybí chalupa čp. 52/16.


admin - 11. 2. 2021 19.42

Ano, tato chalupa by si jistě zasloužila, mít svůj model. Doufám, že se toho jednou dočkáme a že vydrží v dobrém stavu. Majitel ji moc nenavštěvuje a to je škoda. Je to jedna z nejhezčích chalup v Kopci.


Mira - 5. 1. 2021 22.49

Slovník:
Kde jsou slova jako lýgr, zalýgrovat, šreklich, šáde, mébl či méblák, lauf, štelovat, šábnout se,

Stále je co doplňovat...


Eva Větrovská - 17. 11. 2020 21.25

Dobrý den,

obracím se na Vás s prosbou o pomoc. Jedná se mi o zaniklou obec Fukov a její okolí. Hledám informace o rodině, která měla ve Fukově nebo blízkém okolí pravděpodobně výrobnu umělých květin nebo něco obdobného. Hledám v archivních pramenech a těchto výroben bylo v této oblasti povícero, ale mělo se jednat o příjmení Tenner, Tönner, Denner nebo jiná obdoba příjmení a nic jsem zatím nenašla. Tato rodina snad mohla bydlet i v obci hned za státní hranicí.


Děkuji Vám za Váš čas a popř. jakoukoliv informaci, která by mi pomohla v mém bádání.

S poděkováním a přáním pěkného večera Vás zdraví

--
Mgr. Eva Větrovská