login
Smazání příspěvku

Nick:
Heslo:

Jste z Brna? VY rozhodněte!

Hlasujte prosím pro návrh participativního rozpočtu města Brna s názvem Cyklostezka u Křenky. Jde o opravu povrchu stezky u Křenové ulice. Bude potřeba zadat číslo občanského průkazu, ale nebojte - je to proto, aby se ověřilo, že jste z Brna a že nehlasujete opakovaně.
https://damenavas.brno.cz/vy-rozhodnete/
Jméno: *
E-mail:
Vzkaz: *
Ochrana proti spamu. Napište prosím číslici třista šedesát šest:

Eva Větrovská - 17. 11. 2020 21.25 - Odpovědět X

Dobrý den,

obracím se na Vás s prosbou o pomoc. Jedná se mi o zaniklou obec Fukov a její okolí. Hledám informace o rodině, která měla ve Fukově nebo blízkém okolí pravděpodobně výrobnu umělých květin nebo něco obdobného. Hledám v archivních pramenech a těchto výroben bylo v této oblasti povícero, ale mělo se jednat o příjmení Tenner, Tönner, Denner nebo jiná obdoba příjmení a nic jsem zatím nenašla. Tato rodina snad mohla bydlet i v obci hned za státní hranicí.


Děkuji Vám za Váš čas a popř. jakoukoliv informaci, která by mi pomohla v mém bádání.

S poděkováním a přáním pěkného večera Vás zdraví

--
Mgr. Eva Větrovská


Neznámý - 7. 7. 2020 11.45 - Odpovědět X

Matoucí informace!
Hospoda na “Fakultě” není v osadě Kopec !!!
Je v Kyjově a je super na rozdíl restaurace v osadě Kopec!!! Tu nedoporučuji !!! Spíše na cestě vynechat . Jídlo, obsluha, ceny,


admin - 7. 7. 2020 22.03 X

Milý pane Neznámý, kde jste četl tu matoucí informaci, že hospoda Na Fakultě je v Kopci? Na tomto webu určitě ne.


Martin Jahnel - 29. 7. 2019 15.35 - Odpovědět X

Ich schaue mir immer wieder gerne ihre Homepage an. Sehr schön gemacht. Meine Vorfahren lebten im Haus 175. Es hiess damals zur "Alten Post". Leider ist der Nachfolgebau vor in paar Jahren abgebrannt. Wer also Spuren meiner Familie in Zeidler entdeckt, bitte ich um eine Nachricht.
Vielen Dank: Martin Jahnel


Schwarz - 31. 5. 2019 11.17 - Odpovědět X

Národnostní "menšina" Němců, cca 3,2 milionu, oproti většině Čechů, cca 3,5 milionu, by nikdy nemohla být menšinou uznána / a tím pádem ani česká "většina" by nemohla být uznána za důvodem k vlastnímu státu - zvláště, když česká část Monarchie (díky severním bohatým Sudetům) měla hospodářskou sílu větší, než celé mocnářstí dohromady - a tak si prostě Masaryk musel vymyslet ideu československého národa a s ním do holportu přibrat Ukrajince, Slováky, Poláky, Maďary, a další národnosti, které uvěřili idee Československa, které nebylo nakonec nic jiného, než soukromou českou Monarchií. Důsledky této obrovské historické chyby, jsou známy dodnes. A tvrdit zarputile opak, bude jen ten, kdo si není schopen zamést před vlastním prahem ale problémy bude hledat jen a zase jen ve druhých: tu v politicích, tu v podnikatelích atp. https://italstinaprofi.eu/