Smazání příspěvku

Nick:
Heslo:

Návštěvní knihaJméno: *
E-mail:
Web:
Vzkaz: *
*3* *67* *116* *96* *433* *10* *1* *21688* *11601* *8*
Ochrana proti spamu. Napište prosím číslici šedesát šest:

Terka - 30. 9. 2016 21.36 - Odpovědět X

Ahoj Peter, máš prosím Ťa nejaký mail, kde by sa dalo s Tebou skontaktovať? Keď áno, prosím napíš :) Ďakujem.


Petr_K - http://petruv-svet.com 23. 12. 2016 21.53 X

Terko, klikneš-li zde na mé jméno, můj e-mail se ti zobrazí. Ale napíšu ho tedy ještě přímo:
petr@petruv-svet.com

Přeji hezký den, Petr


Jáchym - 15. 9. 2014 17.49 - Odpovědět X

To si tak brouzdám a gůglím internetem a z tvých stránek jako by na mě dýchla atmosféra konce devadesátých let, kdy jsem tyhle aspekty svého života začínal řešit já. Moje orientace je zase ještě trochu jiná a životní pointy musím hledat jiné než ty a jsem i o několik let mladší, ale přesto je v tom spousta podobností. Ale šťastné dětství a mládí jsem prožil snad právě i díky tomu, že se tehdy o orientacích moc nemluvilo. Takže jsem nebyl nucený moc dumat nad tím, proč jsem býval nejšťastnější s kluky kolem 12, 13, 14 let a proč mě ti kluci mívali - a snad mají dodnes, i když jsou dávno dospělí - a snad i holky, co s námi jezdívaly - vždycky rádi právě proto, že s nimi a mezi nimi jsem byl šťastný.

Někdy kolem toho roku 1998 vlastně začínal reálně existovat internet. A než jsem se setkal s prvními lidmi, kteří jsou orientovaní podobně jako já, proemailoval a prochatoval a profóroval a proICQoval jsem stovky hodin a stovky stránek textu s homosexuály a s několika jsem se i párkrát setkal. Někteří z nich měli zlaté a otevřené srdce a mohli jsme se navzájem svěřit se vším, i když věděli, že ze mě nic jako partnertství nebude.

V dnešní době mám trochu obavu, nakolik dnešní homosexuálové jsou schopni svoji situaci chápat v širších souvislostech a nakolik jim jejich životní zkušenost a cesta pomáhá chápat zase další lidi, tak jako "normálně" orientovaným lidem jejich zkušenost a empatie pomáhá chápat ty "homosexuální".

Já už mám léta, kdy jsem vyhledával informace a tvořil si názory a snažil se pomáhat dalším, trošku za sebou. Ale na tvůj web jsem díky Googlu zabloudill, když jsem hledal informace o filmu, do kterého se odvážně pustil jeden producent, jedna režisérka a jeden skvělý mladý člověk, a samozřejmě spousta lidí za nimi. Ten film totiž během přípravy vystřídal tři různé názvy a jeho konečný název se čirou náhodou trochu podobá názvu tvého webu. Hlavní postava toho dokumentárního filmu má sice orientaci ještě malinko jinou než já, je na ještě mladší kluky, ale láska je nakonec stejně jenom jedna, i když má mnoho forem a podob. Stejně jako přátelství.

Tu je rozhovor a tady
trailer - ten není nic moc, samotný film mi připadá lepší, ale aspoň něco. Nebýt mé dospělé hetero kamarádky, která ví o mé orientaci, možná bych býval ten


Petr_K - http://petruv-svet.com 17. 9. 2014 21.15 X

Ahoj Jáchyme,
díky za tvůj vzkaz. Tvé řádky i odkazy jsem si pozorně pročetl a prohlédl, donutil jsi mě, zamyslet se zase po delší době nad něčím trochu hlouběji.
Zdravím Tě, Petr


petr - 30. 5. 2014 16.04 - Odpovědět X

Ahoj, přes povídky na Ušáčkovi jsem si všiml nabídky stránek. A zrovna jsem otevřel ty tvoje. Moc mě v galeriích potěšily fotky z Chorvatska, zvlášť Trpanj a trajekt. Byl jsem tam přesně před rokem. Petr


Petr_K - http://petruv-svet.com 17. 9. 2014 20.20 X

Ahoj Petře,
my jezdíme na Pelješac do Žuljany, ale Trpanj nikdy nevynecháme. Občas zajedem i na pláž Divna nebo až do Duby Pelješky, tam je v červnu liduprázdno, klídek a pohoda, ráj na zemi. Moc rád tam jezdím, bohužel 3 roky jsme tam už nebyli, tak doufám, že příští rok to snad konečně zase vyjde
Petr


Jan - 23. 5. 2014 17.59 - Odpovědět X

Petře, díky za krásné stránky. Jsem podobný ročník, prožívám podobné situace, dostal jsi mě s maminkou. Moje maminka měla taky Alzheimera a bylo to moc složité. Moc díky !
Jan


Petr_K - http://petruv-svet.com 26. 5. 2014 1.00 X

Ahoj Honzíku, moc děkuji za vzkaz a jsem rád, že se ti stránky líbí. Po pravdě mám tak trochu černé svědomí, protože v poslední době nemám na stránky moc čas a dlouho jsem zde již nic nového nenapsal. O to víc mě ale těší, že i tak se zde občas zastaví někdo, koho opravdu zaujmou a snad i v něčem pomohou.
Máš pravdu, že s Alzheimerem je to opravdu složité. U mé maminky, od loňského léta, ta nemoc postupuje neuvěřitelně rychle. Kdykoliv odcházím, jsem z toho vždycky špatný, s tímhle se člověk nikdy úplně nesmíří. Ale však jistě sám dobře víš, také sis to prožil...
Měj se moc hezky,
Petr