login
Smazání příspěvku

Nick:
Heslo:
Jméno: *
E-mail:
Web:
Vzkaz: *
*1* *2* *3* *4* *5* *6* *7* *8* *9* *10* *11* *12* *13* *14* *15* *16* *17*
Ochrana proti spamu. Napište prosím číslici šestset dvacet pět:

Radek Urbánek - 13. 3. 2018 9.59 - Odpovědět X

Dobrý den,

Potřebuji radu, jsem invalidní důchodce Od VZP jsem dostal elektrický vozík, dodavatel byla firma Medicco. Po 8 měsících užívání podle návodu a instrukcí, odešli baterky, které v případě koupi bez VZP stojí 15000. Záruka na baterii je půl roku, přesto se domývám, že záruka na výrobek je v ČR 2 roky. VZP výměnu povolí po 3 letech. Hrozí mi tedy, že budu muset baterie a případnou opravu zaplatit ze svého. Vzhledem k mým finančním možnostem je částka dost vysoká Chci tedy zeptat zda jste již řešili obdobný případ a prosím zdělit řešení a nebo radu co s tím.

Předem děkuji za odpověď Radek Urbánek email:urbanek.radek@gmail.com

prosím odpoved emailem děkuji


Mirek Filipčík - 19. 3. 2018 9.53 X

Dobrý den,
žádné všeobecné řešení nám není známo. Pokud jste dodržel pokyny v návodu k použití, pak je něco špatně. Doporučuji postupovat, dle smlouvy o výpůjčce a návodu. Zkuste také oslovit revizního technika VZP.


Petra R. - 21. 2. 2018 23.35 - Odpovědět X

Dobrý den, chtěla bych se zeptat na možnost konzultace řešení stropního zvedacího systému /koupelna s wc, kde jsou stupačky/ - hledáme nejlepší řešení a uvítali bychom radu odborníka. Jedná se o Prahu, nevím, jestli můžete radit i mimo oblast Ostravy...Děkuji za odpověď. Petra R.


Mirek Filipčík - 22. 2. 2018 11.46 X

Dobrý den,
doporučuji se obrátit na někoho z vašeho okolí. Doporučuji poradenství Pražské organizace vozíčkářů. http://www.presbariery.cz/cz/poradenstvi


Antonín Obluk - 31. 3. 2017 7.53 - Odpovědět X

Dobrý den.Prosím o radu,zda při rekonstrukci chodníku je podle nějakého zákona nebo nařízení povinnost přihlížet k potřebám vozičkářů.


Mirek Filipčík - 31. 3. 2017 9.17 X

Dobrý den,
zákon o územním plánování a stavebním řádu č.183/2006 Sb. (stavební zákon) v § 2 odst. 2 písm. e) definuje bezbariérové užívání staveb obecným požadavkem na výstavbu spolu s obecnými požadavky na využívání území a technickými požadavky na stavby. V § 132 odst. 3 písm. e) je bezbariérové užívání staveb definováno jako veřejný zájem.
Zákon č. 128/2000 Sb., o obcích (obecní zřízení) v § 34 upravuje veřejné prostranství jako náměstí, ulice, chodníky, parky, veřejná zeleň, tržiště a další prostory.
Existuje vyhláška č. 398/2009 Sb., o obecných technických požadavcích zabezpečujících bezbariérové užívání staveb. Ustanovení této vyhlášky se uplatní též u změn dokončených staveb a změn v užívání staveb, pokud to závažné územně technické nebo stavebně technické důvody nevylučují.
Jednotlivá ustanovení vyhlášky jsou ve vztahu bezbariérového užívání, a pokud jde o veřejné prostranství, zvláště chodníky, chodníky v sadech a parcích, jsou míněny bezbariérové trasy. Z toho vyplývá, že ne každý chodník bude na bezbariérové trase (např. svažité území a vytyčení nejkratší cesty) a respektovat ustanovení vyhlášky v platném rozsahu.


Jana Hrachovcová - 3. 11. 2016 17.20 - Odpovědět X

Dobrý den, obracíme se na vaši organizaci s prosbu a dotazem o zodpovězení otázky,která se týká imobility nájemníka v našem bytovém domě. V letošním roce se u jednoho z nájemníků zhoršil jeho zdravotní stav natolik,že musel podstoupit operaci s následnou amputací nohy a je již upoután trvale na invalidním vozíku.V domě máme proveden nový výtah,takže se dostane bez problémů do přízemí a do bytu, ale venkovní prostor před vstupem do objektu,(který je v majetku města Ostravy-resp.ÚMOb Poruba),má schodišťový stupeň o výšce 10cm, ale který je pro něj velkou překážkou.Požádali jsme majitele a správce chodníku - tedy ÚMOb Poruba, aby provedl bezbariérovou úpravu a zároveň opravu 52 let starého, rozbitého povrchu chodníku, po kterém se má invalidní pán pohybovat, ale přístupem ÚMOb Poruba jsme byli docela zaskočeni a šokováni, neboť dle jejich vyjádření je tento problém nezajímá, a navrhli jediné řešení, aby si tuto bezbariérovou úpravu a nové předláždění provedl bytový dům na své vlastní náklady a pak jej předal obci formou darovací smlouvy.Nájemníci v domě ale přece nejsou povinnováni hradit náklady spojené s opravami veřejné komunikace z vlastního fondu oprav, do kterého si přispívají pouze a výhradně na opravu domu samotného. Prosíme, poraďte nám, jak postupovat při jednání s obcí, nebo MMO, a jestli existuje nějaký program MZ, který by umožnil alespoň úhradu pro zřízení nájezdové rampy pro postiženého občana, když už obec nechce provést opravu nebezpečného chodníku na své nákl


Mirek Filipčík - 13. 11. 2016 11.58 X

Dobrý den,
jakákoliv úprava, či oprava chodníků a pochozích ploch, je zcela v kompetenci městského obvodu. Bohužel žádný jednoznačný návod jak v takových případech postupovat neexistuje. Pokud máte zájem tuto problematiku probrat, napište na e-mail Váš telefonní kontakt a já se pokusím co nejdříve ozvat.


SVJ Koperníkova Třinec - 28. 9. 2016 13.03 - Odpovědět X

Dobrý den,
existují nějaké bezpečnostní normy, které upřesňují podmínky instalace nájezdových ližin na schodiště v chodbě bytového domu?
Je nutné ližiny instalovat na schodiště napevno, přestože značně zúží průchozí šířku schodiště?


Mirek Filipčík - 30. 9. 2016 15.09 X

Dobrý den,
ližiny jsou pouze provizorní řešení a nejsou vhodné pro řešení bariér, navíc v tomto případě neřeší převýšení pěti stupňů – sklon by byl nepřípustný, v podstatě nebezpečný.
Dle mého názoru v tomto případě je nejideálnější varianta instalace šikmé schodišťové plošiny. Na tu lze získat příspěvek od Úřadu práce. Požádat však musí dotyčná postižená osoba. Společenství vlastníků není povinno hradit tyto náklady.
Přeji hezký den