ČT sport - Moto

Rallye je výkladní skříní českého motorsportu. Věřím, že u nás bude nadále sílit, doufá Šťovíček

Po nevídaně úspěšné sezoně je Česká republika na druhém místě v žebříčku Mezinárodní automobilové federace (FIA), hned za vedoucími Italy. Přispěly k tomu zejména triumfy Jana Kopeckého a Patrika Hájka. Český motorsport ale není jen o rallye a kartingu, ale například o autokrosu, kde startují i ti nejmenší.

Kopecký stíhá Engeho v počtu Zlatých volantů, řídítka patří Kornfeilovi

Už jen jeden triumf v anketě Zlatý volant schází Janu Kopeckému k tomu, aby dohnal rekordmana ankety Tomáše Engeho. Světový šampion v automobilových soutěžích v kategorii WRC2 Kopecký vyhrál pojedenácté. Tovární jezdec Škody ovládl kategorii rallye a maratony a stal se i absolutním vítězem. Anketu Zlatá řídítka pro nejlepšího motocyklového jezdce vyhrál Jakub Kornfeil.

Předsezonní testy začaly, první den v Barceloně patřil Vettelovi

Vicemistr světa Sebastian Vettel byl nejpilnějším a nejrychlejším pilotem úvodního testovacího dne před novou sezonou formule 1 na okruhu v Barceloně. Německý jezdec obkroužil v Katalánsku ve svém novém ferrari 169 kol a jeho nejlepší čas měl hodnotu 1:18,161.

Na rychlého Tänaka ve Švédské rallye nikdo ze soupeřů nestačil

Estonský pilot Ott Tänak nezaváhal ani v posledním dnu Švédské rallye a zvítězil. Se svou toyotou předstihl všechny soupeře a poprvé v kariéře se dostal do vedení v průběžném pořadí seriálu mistrovství světa. 

Tänak má na dosah vítězství ve Švédské rallye, Ogier uvízl v závěji

Estonský pilot Ott Tänak útočí na Švédské rallye na premiérové vítězství v sezoně mistrovství světa. Po druhé etapě, po níž zbývají na neděli už jen tři rychlostní zkoušky, vede závodník Toyoty o 54,5 sekundy před dvojicí pronásledovatelů. 

Na dostihovém závodišti vládl Neuville a nejlépe vstoupil do Švédské rallye

Úvodní rychlostní zkoušku Švédské rallye vyhrál Belgičan Thierry Neuville s vozem Hyundai. Na dostihovém závodišti v Karlstadu porazil o osm desetin sekundy francouzského obhájce titulu Sébastiena Ogiera, který opanoval lednovou Rallye Monte Carlo a vede průběžné pořadí šampionátu.

Macík a Brabec jsou posedlí Dakarem i na besedách s fanoušky

Zpestřit si volno po náročném Dakaru se stejně jako loni rozhodli Martin Macík s Janem Brabcem na besedách s fanoušky. Jsou tak posedlí Dakarem, že stejně nazvali i svůj program, kterým plní české kinosály. A jak oba tvrdí, takový zájem oba notně bezprostřední závodníci nečekali.

Pilot Kopfstein má nový motor a věří v dobrou sezonu. Zkušenosti vyhrávají, tvrdí

Závody formule jedna se mihl jediný Čech Tomáš Enge, v letecké F1 – Red Bull Air Race - jsou Češi hned dva. Martin Šonka loni získal titul. V jeho stínu je stále Petr Kopfstein, předloni pátý, loni třináctý. V úvodním závodě nové sezony skončil čtyřicetiletý sympaťák z Karlových Varů desátý – ale nakonec spokojený. "Jsme spokojení, je to vzpruha, byl to správný krok," oddechl si Kopfstein s vírou v lepší zítřky.

Šonka otevřel sezonu stříbrem v Abú Dhabí, Japonec Muroja byl o tři tisíciny rychlejší

Sezonu po mistrovském titulu zahájil Martin Šonka v Abú Dhabí těsně pod vrcholem. Ve druhém nejlidnatějším městě Spojených arabských emirátů nestačil v úvodním závodu Red Bull Air Race pouze na japonského rivala Jošihideho Muroju, který byl o tři tisíciny rychlejší.

Vzhůru za obhajobou. Šonka vstupuje v Abú Dhabí do nové sezony Red Bull Air Race

Cíl má jasný. Obhájit titul. Český pilot Martin Šonka vstupuje do nové sezony leteckého šampionátu Red Bull Air Race. Ročník začíná v Abú Dhabí, kde před rokem po dodatečné diskvalifikaci skončil na čtvrtém místě. V trénincích se mu letos dařilo výborně. Přímý přenos prvního kola sledujte exkluzivně na webu ctsport.cz od 11:00.
RSS Online čtečka od Vsevjednom.cz