ČT sport - Moto

Soutěž: Škoda nezkusit

Škoda nezkusit vaše znalosti z motoristického sportu a Škoda nezkusit vyhrát některou z cen od Škoda Auto.

Cítím se dobře, říká Kornfeil po zlomenině klíční kosti a už se chystá na závod v Jerezu

Romano Fenatti je neoblíbený soupeř a právě na souboj s ním Jakub Kornfeil v zámoří doplatil. Horkokrevný Ital předjížděl v nemožné situaci a upadl, český závodník už neměl šanci se mu vyhnout a následný karambol odnesl zlomenou klíční kostí. Po operaci už je ale doma a chystá se, že příští týden sedne na motorku. "Už jsem v pohodě, ani to nebolí. V další velké ceně, která se jede za necelé tři týdny ve španělském Jerezu chci na sto procent startovat," říká přesvědčeně.

Rallye Dakar opět bez Dakaru. Příští rok se pojede v Saúdské Arábii

Rallye Dakar se od příštího roku přesune do Saúdské Arábie. Slavná soutěž se jezdila od roku 1977 v Africe, ročník 2008 byl kvůli obavám o bezpečnost zrušen a uplynulých jedenáct let hostila legendární dálkovou rallye Jižní Amerika.

Kornfeil je po operaci klíční kosti a těší se domů

Jakub Kornfeil se bezprostředně po Velké ceně Ameriky silničních motocyklů podrobil operaci zlomené pravé klíční kosti a doufá, že z Austinu odletí brzy domů. Český jezdec se zranil při nezaviněném pádu během nedělního závodu třídy Moto3.

Soutěž: Škoda nezkusit

Škoda nezkusit vaše znalosti z motoristického sportu a Škoda nezkusit vyhrát některou z cen od Škoda Auto.

Kornfeil si při pádu v GP Ameriky zlomil klíční kost, Abrahamovi utekly body o místo

Jakub Kornfeil po nezaviněném pádu v boji o desátou pozici nedokončil motocyklovou Velkou cenu Ameriky a zlomil si klíční kost a podle zprávy na jeho facebooku jej čeká operace. Druhý český závodník v třídě Moto3 Filip Salač dojel dvacátý a stále čeká na premiérové body z mistrovství světa. Karel Abraham ve třídě MotoGP dojel šestnáctý, těsně za bodovanou patnáctkou.

Mercedesy v Číně ujely všem, jubilejní Velkou cenu vyhrál Hamilton

Vítězem jubilejní tisící Velké ceny F1 se v Číně stal Lewis Hamilton. Úspěch stáje Mercedes podpořil druhým místem nejrychlejší z kvalifikace Valtteri Bottas. 

Bottas, za ním Hamilton. Mercedesy vyrazí v Číně z prvních pozic

Do jubilejního tisícího závodu Formule 1 vystartuje z pole position Valtteri Bottas. Finský pilot vyhrál kvalifikaci Velké ceny Číny před týmovým kolegou ze stáje Mercedes Lewisem Hamiltonem.

Plochá dráha začala sezonu, vrchol bude v červnu GP na Markétě

Plochodrážní sezona o víkendu odstartovala Velkou cenou UUNITOP v Praze na Markétě, kterou vyhrál Josef Franc. Pavel Ondrašík z pořádajícího Autoklubu Markéta byl s průběhem závodu spokojen, ale jeho hlavní pozornost se upíná k 15. červnu, kdy se v Praze tradičně pojede závod Grand Prix.

Soutěž: Škoda nezkusit

Škoda nezkusit vaše znalosti z motoristického sportu a Škoda nezkusit vyhrát některou z cen od Škoda Auto.
RSS Online čtečka od Vsevjednom.cz